هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

نشریه شماره   177   دوهفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

رشد 7 درصدی مصرف برق کشور


مدیرعامل برق منطقه‌ای غرب کشور گفت: مصرف برق کشور در سال دوم هدفمندی یارانه‌ها هفت درصد رشد داشته که این وضع نگران کننده است.
عبدالعزیز کریمی اظهار کرد: 43 هزار مگاوات برق سال گذشته در کشور مصرف شد که این رقم در سال جاری تاکنون به رقم 46 هزار مگاوات رسیده است. وی با بیان اینکه این عدد رشد معقول و مناسبی نیست، ادامه داد: با اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها انتظار و هدف این بود که از رشد بی‌رویه مصرف حامل‌های انرژی از جمله برق جلوگیری شود.
مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای غرب کشور گفت: ادامه این روند در سال 93 مصرف 51 هزار و در سال 94 مصرف 54 هزار و 500 مگاواتی برق را به دنبال خواهد داشت. کریمی افزود: با ادامه این روند برای تأمین برق کشور به 11 هزار و 400 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری نیاز است. وی اظهار کرد: اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها با هدف جلوگیری از رشد بی‌رویه مصرف است که این قانون در سال اول تا حدودی بر اساس هدف پیش رفت اما در دو سال گذشته این روند به وضع سال پیش از اجرای هدفمندی یارانه‌ها با رشد هفت درصدی بازگشته است. مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای غرب ادامه داد: نمودار مصرف در سال 91 نشان می‌دهد که بخش خانگی با 37 درصد دارای بیشترین میزان مصرف برق در کشور است.