هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

نشریه شماره   177   دوهفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

دکوراسیون اتاق خواب دختربچه‌ها

گروه معماری و دکوراسیون: بهتر است برای اینکه بچه‌ها بتوانند از دوران کودکی خود استفاده کرده و لذت ببرند، برای آنها اتاق‌خواب اختصاصی خود را آماده کنید. اتاق دختربچه‌ها اصولاً خیلی تنوع ندارد. تقریباً همه آنها روتختی های گل دار و دیوارهایی به رنگ روشن دارند. اما در اینجا چند ایده جالب مطرح کرده‌ایم که باعث تنوع بخشیدن به فضا می‌شود.
 جادوی سفیدی
برای زیبایی بیشتر اتاق دختر خود بهتر است رنگ سفید را به‌عنوان زمینه اصلی دیوارها و مبلمان انتخاب کنید. حتی پرده‌های اتاق را نیز سفید انتخاب نموده و در استفاده از این رنگ اغراق کنید و به همه جای اتاق رنگ پاکی و پاکیزگی  بپاشید. این رنگ باعث می‌شود اتاق بسیار مرتب و تمیزتر هم دیده شود. برای خودنمایی سفید از چند عنصر رنگ با رنگ های گرم و زیبا می‌توانید استفاده کنید.
طرح های گل‌دار
اضافه کردن پارچه‌های گل‌دار یا طرح‌دار به تاج تخت کودکان باعث می‌شود تا اتاق کاملاً شخصی دیده شود. به طور مثال، رنگ سبز کمرنگ دیوارها در کنار پارچه گل‌دار قرمز ترکیب جالبی با یکدیگر می سازند. بقیه وسایل اتاق را نیز به گونه‌ای انتخاب کنید که از کودکی تا نوجوانی فرزندتان را ساپورت کند.
رنگ آکوا
رنگ فیروزه‌ای برای اتاق دختربچه‌ای که همه وسایل آن سفید هستند بسیار انتخاب مناسبی است. می‌توانید کف اتاق را نیز طرح چوب انتخاب کنید تا زیبایی آن تکمیل شود. وسایل دکوری سیاه‌وسفید همچون گلدان‌ها یا پاپیون های راه‌راه کنار تخت به این دکوراسیون می‌آیند.
بهره گرفتن از طرح و بافت
همه اتاق‌ها به طرح و بافت نیاز دارند. به طور مثال، یکی از دیوارها با کاغذدیواری صورتی گلدار و دیوار دیگر به رنگ لیمویی تزئین شود. بالش های رنگی به زیبایی طرح و رنگ دیوارهای کمک بسیاری می‌کند.
گل های شاد
استفاده از رنگ های صورتی تیره برای فضای اطراف تختخواب ایده خوبی است. برای اینکه فضا بیش از این دخترانه شود، می‌توانید از طرح گل های درشت تیره روی زمینه صورتی استفاده کنید. برای ایجاد تضاد در اتاق هم می‌توانید از رنگ آبی مایل به سبز بهره بگیرید.
کاملاً دخترانه
از دیوارهای صورتی گرفته تا تختخواب گلدار و چراغ‌خواب، همه فضای این اتاق دخترانه است. پارچه‌های گل‌دار مبلمان و روتختی در کنار پرده‌های سفید باعث لطافت فضا شده‌اند. 
ادغام سبک‌ها
پارچه توری نازکی را از بالای تخت کودک آویزان کنید تا همچون تخت های قدیمی به نظر برسد. تخت را نیز در گوشه اتاق قرار دهید. ترجیحاً دیوار را با رنگ های خنثی نقاشی کنید و روتختی های طرح‌داری انتخاب کنید که با رنگ وسایل و دیوار تناسب دارند.
نامحدود و زیبا
رنگ های ملایم و طرح های کلاسیک محدودیت زمانی ندارند و می‌توان برای سال‌ها متمادی از آن استفاده کرد. دیوارهایی با رنگ های خنثی و پرده‌ها و تخت خواب طرح‌دار برای این منظور مناسب هستند.
اتاقی شاد برای بازی
اگر می‌خواهید دخترتان فضای کافی برای بازی داشته باشد تخت او را به دیوار بچسبانید. اسباب بازی‌ها و عروسک های او را نیز در سبدها و سطل‌هایی که به زیبایی تزئین شده در گوشه اتاق قرار دهید تا هم دم دست باشند و هم اتاق را از به‌هم‌ریختگی نجات دهد.
قفسه‌ای برای مرتب‌سازی
می‌توانید از کتابخانه‌های قدیمی به‌عنوان قفسه‌ای برای جمع‌آوری وسایل دختربچه خود استفاده کنید. آن را تمیز رنگ‌آمیزی کنید و همه کتاب‌ها و وسایل بازی را در قفسه‌ها و داخل سبدهای زیبا روی طبقات کتابخانه قرار دهید. طبقه بالایی را با قاب عکس و وسایل دکوری تزئین کنید.