کوسن‌های زیبا برای کاناپه

شمار نشریه : 177

گروه معماری ودکوراسیون: بدون شک به کار بردن کاناپه‌های رنگارنگ در دکوراسیون موجب زیبایی و شادابی خانه خواهد شد. آیا با خود فکر کرده‌اید چرا نمی‌توانید همچون عکس‌های زیبای بروشور یا مقاله‌های دکوراسیون، کوسن ها را در کنار هم روی کاناپه بچینید و از جلوه آنها لذت ببرید؟ شاید دلیلش این باشد که با ترس مدل ها و رنگ‌ها را انتخاب می‌کنید و برخی از اصول ساده چیدمان را نمی‌دانید.
 به طور مثال، شاید شما هرگز چندین رنگ مختلف که طرح‌های متنوع چاپی دارند را روی کاناپه خانه خود قرار نداده‌اید، اما یک طراح  داخلی حتماً این کار را می‌کند. زیرا او رنگ‌ها را به خوبی می‌شناسد و می‌داند کدام رنگ، مکمل دیگری است. برای اینکه شما هم بتوانید تا حدی از زیبایی این بالشتک‌ها در خانه خود استفاده کنید، ادامه مطلب را مطالعه کنید.
شکوه شکوفه‌ها
از زیبایی و جلوه گل‌ها و شکوفه‌ها بهره بگیرید و دسته گلی زیباروی کاناپه درست کنید. همان طور که در طبیعت هم می‌بینید، گل‌ها به طور دسته‌جمعی زیبا هستند. هر چه رنگ و طرح‌های بیشتری در کنار یکدیگر قرار بگیرند، جلوه و نمای بهتری هم خواهند داشت. از این ترفندِ طبیعت در خانه و روی کاناپه خود استفاده کنید. کوسن‌هایی را انتخاب کنید که گل‌های زیباروی آنها گلدوزی شده است. ترجیحاً رنگ زمینه آنها یکسان باشد و گلدوزی‌ها نیز در ترکیبی مشابه هم کارشده باشند.
سایه‌ای از خانواده
می‌توانید یک تکه‌دوزی جالب روی کوسن انجام دهید. به طور مثال، تصویری یکی از اعضای خانواده را روی پارچه‌ای برش دهید و روی کوسن بدوزید. یا اگر حیوان خانگی دارید، حیوانی مشابه آن را روی کوسن نقش کنید.
قالی در کوسن
یکی از ایده‌های جالب برای روکش کردن کوسن ها، استفاده از قالیچه‌های نازک یا گلیم است. یا حتی استفاده از طرح‌های زیبا و متنوع گلیم روی پارچه‌های معمولی نیز همان کاربرد را دارد. می‌توانید برای دوخت روکش کسینوس، پارچه‌هایی با نقش‌های رنگی و هیجان‌انگیز گلیم، جاجیم و قالی خریداری کنید. این طرح نیز در تعداد زیاد جلوه بیشتری خواهد داشت.
اشکال قبیله‌ای
قبیله‌های مختلف انسانی هر کدام طرح‌های خاص خود را دارند که اتفاقاً بسیار جالب و چشمگیر هستند. از طرح‌های متنوع و رنگی آنها برای تهیه کوسن های خانه استفاده کنید. در این ایده نیز کوسن‌ها در رنگ‌های مختلف در کنار یکدیگر قرار می‌گیرند. اما تم اصلی آنها که طرح‌های قبیله‌ای است، باعث ایجاد تناسب می‌شود.
سبز همچون زمرد
یکی از ترفندهای بهره‌گیری از زیبایی کوسن، استفاده از یک رنگ واحد است. البته قرار نیست همه کوسن ها را با پارچه سبز زمردی ساده روکش کنید، بلکه این رنگ را به عنوان رنگ اصلی زمینه در نظر بگیرید و انواع گل‌دار، ساده، طرح‌های هندسی و ... را در کنار هم بیاورید. این رنگ برای استفاده در فضاهایی که رنگ خنثی یا سایه روشن دارند، بسیار مناسب است.
نقش حیوانات
مبلمانی که طرح حیوانات همچون ببر، پلنگ یا گورخر دارند را می‌توان با کوسن‌هایی با همان ترکیب تزئین کرد. به طور مثال اگر مبل ببری است، کوسن را پلنگی انتخاب کنید. با این ترکیب، گله‌ای از حیوانات زیبا را در گوشه‌ای از خانه خواهید داشت.
استفاده از رنگ محیط
برای اینکه بدانید چه کوسنی بیشتر با ترکیب خانه شما جور در می‌آید می‌توانید از ترکیب رنگ‌های موجود در تابلوهای نقاشی یا عکسی که بالای کاناپه نصب‌کرده‌اید، بهره بگیرید. یعنی ببینید چه رنگ‌هایی در این قاب‌ها بیشتر حضور دارند و از همان برای دوخت یا خرید روکش کوسن استفاده کنید.
تجمع طرح‌ها
سه طرح متفاوت با سه رنگ متفاوت (اما مرتبط) انتخاب کنید و برای هر کدام از آنها جایگاه ویژه‌ای هم در نظر بگیرید. تفاوت اندازه و طرح کوسن ها در طرح‌های مختلف نیز بر جلوه بیشتر آنها تأثیر بسیاری دارد. به طور مثال، می‌توانید برای هر طرح، کو سن‌های مربع، مستطیل و استوانه‌ای انتخاب کنید.