هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

نشریه شماره   176   دوهفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

محصولات ما شایسته انتخاب شما

مدیرعامل مجتمع کارخانجات سالار درگفتگو با پیام ساختمان:
محصولات ما شایسته انتخاب شما
سنگ به‌عنوان یکی از مصالح ساختمانی که کاربرد فراوانی در صنعت ساخت‌وساز دارد، در انواع مختلف تولید و به بازار مصرف عرضه می‌شود. این محصول به دلیل زیبایی خاص خود و مقاومت بالا در برابر عوامل جوی روزبه‌روز بازار مصرف آن گسترده‌تر می‌شود. شرکت های داخلی تولیدکننده این محصول نیز تمام سعی و  تلاش خود را می‌نمایند تا با تولید و عرضه محصولات جدید سهمی از  بازار مصرف را در اختیار داشته باشند . مجتمع کارخانجات سالار به‌عنوان یکی از پیشگامان این عرصه با استفاده از تکنولوژی روز دنیا توانسته است جایگاه مناسبی در این صنعت به‌دست آورد. سید محمد دهقان، مدیرعامل مجتمع کارخانجات سالار در خصوص فعالیت مجموعه تحت مدیریتش با پیام ساختمان گفتگو کرده است:
در خصوص زمینه‌ فعالیت های مجتمع کارخانجات سالار  برای مخاطبان ما توضیحاتی بیان کنید؟
مجتمع کارخانجات سالار در سال 1379 فعالیت خود را در زمینه تولید قطعات بتنی سنگ صنعتی، واش بتن آنتیک و موزاسنگ آغاز کرد. استفاده از فناوری کمپانی Breton ایتالیا همراه با دانش فنی و تجربه متخصصان ایرانی باعث گردیده که برند سالار در سطح بین‌المللی به‌عنوان برند برتر در این صنعت شناخته شود، به گونه‌ای که اکنون بعضی از محصولات ما از جمله واش بتن آنتیک سالار در ابعاد 61×61 در دنیا منحصربه‌فرد است.
جدیدترین محصول شما  چیست و نسبت به محصولات مشابه چه ویژگی‌های برتری دارد؟
مجتمع کارخانجات سالار هرساله محصولات جدیدی را در طرح‌ها و رنگ‌های متنوع تولید و به بازار عرضه می‌نماید. یکی از جدیدترین تولیدات ما، واش بتن آنتیک سالار می‌باشد که در ابعاد 61×61 ، 61×41 و 41×41 در طرح های مختلف به بازار عرضه‌شده و مورد استقبال مهندسین مشاور و پروژه های ساختمانی قرار گرفته است. مزایایی که واش بتن آنتیک سالار را در بازار بی‌رقیب نموده عبارتند از: ابعاد خاص، مشخصات فنی، مقاومت در برابر یخ زدگی و زیبایی طرح‌ها.
در تولید محصولات خود چه استانداردهایی را رعایت می‌کنید؟
مجموعه ما علاوه بر استاندارد 755 موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران موفق به اخذ استانداردهای بین‌المللی از جمله : ISO 9001:2008 وISO 10002:2004 و ISO 10004:2012 وISO 14001:2004 وOHSAS 18001:2007 گردیده است.
خدمات پس از فروش شما چگونه است؟
خدمات سالار به مشتریان در دو مرحله قبل از فروش به‌صورت مشاوره و طراحی، و بعد از فروش از زمان تخلیه و نصب تا بهره‌برداری انجام می‌گردد و کارشناسان فنی شرکت در خدمت مشتریان می‌باشند.
نظرتان نسبت به فروش، بازاریابی و توزیع محصول در بازار چیست  و در مورد تحقیقات بازار چه اقداماتی انجام داده و چه سهمی از بازار را در اختیار دارید؟
نمایشگاه دائمی تولیدات سالار در فضایی به وسعت 400 مترمربع این امکان را برای مشتریان عزیز فراهم می‌آورد تا علاوه بر بازدید طرح های اجرا شده بتوانند گزینه مناسبی را برای خود انتخاب نمایند. این نمایشگاه در طبقه همکف دفتر مرکزی شرکت واقع گردیده است. بخش بازاریابی شرکت عملاً توسط مشتریان ما انجام می‌شود و هر فرد با یک بار خرید از ما ، مُبلغ و بازاریاب محصولات ما می‌شود. خداوند را شاکریم که توانسته‌ایم تاکنون در اکثر پروژه‌های بزرگ و ملی کشور سهم کوچکی داشته باشیم.
در راستای تحقیق و توسعه برای دستیابی به محصولات جدید و نیازهای روز چه اقداماتی انجام داده‌اید؟
واحد R&D سالار یکی از فعال‌ترین واحدهای شرکت می‌باشد و در چند دوره موفق به دریافت تقدیرنامه از سازمان های ذی‌ربط گردیده است.
تاکنون به کدام کشورها صادرات داشته‌اید و در این راستا با چه چالش‌هایی رو به رو هستید؟
یکی از موفقیت های سالار درخشش در بازارهای بین‌المللی است که تاکنون به 17 کشور از جمله استرالیا، آفریقای جنوبی، ژاپن ، روسیه و ...  صادرات داشته است. بزرگ‌ترین چالش ما در این زمینه تحریمِ‌های جهانی در زمینه مالی و حمل‌ونقل می‌باشد . البته متأسفانه بعضی از مصوبات خلق‌الساعه دولت نیز مزید بر علت می‌گردد.
در زمینه فعالیت‌هایی که دارید با چه موانع و مشکلاتی مواجه هستید؟
مشکلات ما جدا از مشکلات دیگر تولیدکنندگان نیست، مشکلاتی که سازمان های دولتی مانند اداره کار و تأمین اجتماعی، بهداشت، محیط‌زیست و .... برای تولیدکنندگان ایجاد می‌کنند.
اهداف و برنامه‌های آینده شرکت برای رشد و پیشرفت هرچه بیشتر چیست؟
امید داریم با سیاست‌هایی که رئیس‌جمهور محترم دارند هرچه زودتر با رفع تحریم‌ها بتوانیم با حضور در بازارهای جهانی قدرت تولیدکنندگان ایرانی را به اثبات برسانیم.
آیا شعاری برای شرکتتان انتخاب کرده‌اید؟
ما تلاش می‌کنیم محصولی که تولید می‌کنیم شایسته انتخاب شما باشد.
نظرتان درباره نشریه پیام ساختمان به‌عنوان یک نشریه تخصصی چیست و چه انتظاری از نشریات تخصصی دارید؟
پیام ساختمان یکی از موفق‌ترین نشریات تخصصی در صنعت ساختمان می‌باشد که با برقراری ارتباط خیلی خوب با مخاطبین خود ، اطلاع‌رسانی را به نحو احسن انجام می‌دهد.