هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

نشریه شماره   176   دوهفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

انتقاد حناچی از نحوه بازسازی بم

معاون وزیر راه و شهرسازی با انتقاد از نوع بازسازی بم پس از زلزله و بی‌توجهی به نقشه طراحان برای این شهر، گفت: در جریان بازسازی بین افرادی که فکر می‌کردند و آنهایی که عمل می‌کردند، فاصله عمیقی وجود داشت.
 پیروز حناچی در پاسخ به پرسشی درباره وضعیت ساخت‌وساز و معماری ساختمان‌ها در شهر بم پس از زلزله و بازسازی، گفت: در سال 82 تعداد 6 هزار واحد مسکونی با 6 هزار نوع تیپ و حدود 80 متر بنا برای بم طراحی شد اما در مقام اجرا پیمانکاران و مجریان بازسازی، اقدام دیگری را که انجام آن ساده‌تر بود را انتخاب کردند.
وی افزود: کیفیت یک پروژه، محصول زمان، وقت و فکری است که معطوف آن می‌شود و کیفیت یک امر اتفاقی نیست. بنابراین به جهت نرم‌افزاری در بم خیلی استثنایی عمل کردیم و کار دولت در این زمینه قابل‌تقدیر بود اما در مقام اجرا در بخش‌های مسکونی قابل نقد است البته در بخش ساختمان‌های دولتی نیز اقدامات قابل‌تقدیری انجام شد.
معاون وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: خیابانی در بم بانام یک‌طرفه که اصلی‌ترین خیابان تجاری بم است، قرار بود همان طور حفظ شود به‌خصوص درختان اکالیپتوسی که با عمر 60 تا 70 سال در این خیابان وجود داشت اما نمی‌دانم چرا برخی با فضای سبز و محیط‌زیست مشکل‌دارند زیرا تمام درخت‌ها در اجرای جداره‌ها در این خیابان قطع شد درحالی‌که اجازه تعریض خیابان و یا قطع درختان داده نشده بود.