استفاده از سینی در تزئین خانه

شمار نشریه : 176

گروه معماری و دکوراسیون:
برای دکوراسیون خانه خود می‌توانید خلاقیت به خرج دهید و از لوازم دیگر منزل که فکرش را نمی‌کنید برای زیبایی منزل استفاده کنید. مثلاً سینی در خانه استفاده بسیاری دارد. سینی علاوه بر آشپزخانه، در دیگر اتاق‌های خانه هم مورد استفاده دارد. روی میز جلوی مبل به‌عنوان زیرگلدانی، و جای عطر و ادکلن‌ها و... برای اینکه بدانید با یک سینی ساده چه کارها که نمی‌توان کرد با ما همراه باشید.
چکمه‌های باغبانی برای قرار گرفتن در گوشه بالکن یا حیاط به یک جای مخصوص و البته زیبا نیاز دارند. یک سینی باریک و بزرگ انتخاب کنید، داخل آن را با سنگ های رنگی و تقریباً یک اندازه پر کنید و چکمه‌های گلی و کثیف را در آن قرار دهید تا خشک شود.
برخی از میزهای جلوی مبل پارچه‌ای و نرم هستند و به سبک عثمانی طراحی می‌شوند.  این میزها برای قرار دادن پا روی آنها بسیار مناسب هستند اما نمی‌توان وسایل پذیرایی را به‌راحتی روی آنها قرارداد. به طور مثال، فنجان چای به‌راحتی روی این میزها قرار نمی‌گیرند،به همین دلیل می‌توان از سینی های شیک برای تزئین و قرار دادن وسایل استفاده کرد.
وسایل آشپزی در کنار گاز را می‌توان درون یک سینی چوبی یا حصیری قرارداد تا نظم زیادی بگیرند، برای افزودن به زیبایی سینی و دیده شدن آن نیز می‌توانید از تخته‌های چوبی گوشت‌خوردکنی استفاده کنید.
آن سینی های دسته‌دار فلزی بالاخره در اینجا به‌کار آمدند، می‌توانید آنها را روی میز کنار تخت قرار دهید و داخل آن نیز گلدان، آباژور یا ... قرار دهید.
اگر انواع سینی های مختلف در جنس، طرح و رنگ های متنوع دارید چرا آنها را داخل کابینت مخفی کرده‌اید. آنها را بیرون بیاورید و به‌عنوان آثار هنری تزئینی روی دیوار آشپزخانه در کنار یکدیگر نصب کنید.
سینی‌هایی که لبه‌دارند را می‌توان به‌عنوان جعبه بدون در برای نگهداری زیورآلات و وسایل تزئینی استفاده کرد. کف سینی پارچه زیبا پهن کنید و داخل آن جعبه‌های گرد و چهارگوش جواهرات یا زیورآلات خود را قرار دهید.
اگر کابینت های آشپزخانه کم هستند و فضای کافی برای قرار دادن همه ظروف ندارید، آنها را داخل یک سینی چوبی بزرگ و زیبا روی هم بچینید تا علاوه بر اینکه جنبه تزئینی پیدا کنند، کاملاً هم دم دست باشند.