هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

نشریه شماره   176   دوهفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

نمایشگاهی پر از ایده های نو

چهارمين نمايشگاه بين‌المللي معماري، دكوراسيون داخلي و خانه مدرن از همان روزهای اول مملو از بازدیدکنندگانی بود که با ولع تمام از تمام غرفه‌ها دیدن می‌کردند. طراحان داخلي، صاحبان كسب‌وكارهاي متنوع و شهروندان علاقه‌مند از شهرهاي مختلف در اين نمايشگاه شركت داشتند تا بازار آن را داغ و رنگارنگ كنند. متن زیر گزارش از غرفه داران و بازدیدکنندگان است .
نمایشگاهی مملو از محصولات نوین
نیما جلالی که با خانواده‌اش در این نمایشگاه حضور داشت گفت: ما از نظر محصولات نوین در عرصه معماری و دکوراسیون داخلی همگام با کشورهای پیشرفته هستیم زیرا همین سقف های آگوستیک رادیاتورهای قرنیزی در کشورهای اروپایی هم به‌تازگی ورود پیدا کرده است و هنوز در بازار جهانی به‌عنوان محصولات نوین محسوب می‌شوند. وی بزرگ‌ترین مشکل این نمایشگاه را در به‌هم‌ریختگی غرفه‌ها ذکر کرد و در این خصوص گفت: متأسفانه غرفه‌های هم صنف کنار هم قرار نگرفتند، مثلاً در کنار غرفه بالابر ساختمانی، ما غرفه مبلمان و آب نما داشتیم که به نظر این موضوع می‌تواند ضعف محسوب شود.
غرفه‌ها جامع بودند
حکیمی، بازدیدکننده در مورد این نمایشگاه گفت: برخی از محصولات غرفه‌های مبلمان  بسیار جامع و خوب کار شده بود و به درد تمام مستأجران و خانه به دوش ها می‌خورد. این نوع کالاها تمام خصوصیات محصولات خوب را داشتند و تولیدکنندگان این محصولات با  یک طراحی نوین سعی کرده بودند این مبلمان  محیط کمتری را در خانه‌های کوچک امروزی اشغال  کنند .
گاهی هویت را فراموش می‌شود
اهورا مردانی، کارشناس ارشد معماری در مورد بومی کردن صنعت ساختمان به خبرنگار ما گفت: تک‌تک اجزای کاربردی در صنعت ساختمان می‌تواند قابلیت بومی‌سازی داشته باشد و با تک‌تک این اجزا می‌توان معماری ایرانی را از مرگ نجات داد. مردم ایران نافشان به هویت کشورشان بند است. آنها دوست دارند در گوشه خانه از طرح‌ها و جزییات ایرانی استفاده کنندمردم ما هنر ایرانی را دوست دارند، اما تولیدکننده‌های ما این موضوع را فراموش کرده‌اند.
نبود هویت ایرانی در دکوراسیون داخلی
شاهین پناهی،کارشناس ارشد معماری بازدیدکننده در مورد این نمایشگاه گفت: معماری ایرانی اگر درست و اصولی شناخته شود راه را برای تولیدکنندگان باز می‌کندافزود: استفاده از تزیینات متعارف ایرانی در نما و در داخل ساختمان کار سختی نیست، زیرا این عناصر از دل ما به وجود می‌آیند. ما در تک‌تک صنایع ساختمان می‌توانم هویت ایرانی را جای بدهم اما این کار را نمی‌کنیم
بازگشت  امید و همیاری  به تولیدکنندگان
محمودی ، مديرعامل یکی از شرکت های سنگ‌های تزیینی در مورد نمایشگاه گفت: با حضور در نمایشگاه توانستم رتبه محصولات و شرکت خود را بسنجم و متوجه شدم که بازدیدکنندگان موافق کدام کالاها  هستند.این تولیدکننده با بیان این مطلب که یک تولیدکننده با  مشکلات عدیده‌ای روبروست، خاطرنشان کرد: اما صحبت های مسئولین نشان از بازگشت  امید و همیاری  به تولیدکنندگان است.
محصولات نوین در نمایشگاه نوین 
در سالن دیگر کف‌پوش‌های رنگی جلب نظر می‌کرد به گفته کاملی مدیر عامل شرکت مزبورمجموعه آن ها  تنها شركتي است كه کف‌پوش مایع رنگی در كشور توليد مي‌كند وقيمت آنها هم از ۵۰هزار تومان تا ۲۴۰هزار تومان است. يكي ديگر از محصولات جالب‌توجه اين نمايشگاه كه فقط توسط يك شركت در ايران عرضه مي‌شود، پرده‌هاي ال‌اي‌دي است؛ پرده‌هايي كه در تار و پودشان ال‌اي‌دي کارشده و با يك دستگاه كنترل از راه دور مي‌توان رنگ‌هاي آن را تغيير داد. كاربرد اين پرده‌ها كه از كره وارد مي‌شود، بيشتر در رستوران‌ها و هتل‌ها و البته اتاق‌خواب منازل است. آن‌طور كه مدیر فروش شركت ادعا كرد، استقبال از اين محصول هم خوب بوده چون براي همه جالب و جذاب است. قيمت هر۱۴۰سانتي‌متر اين محصول جذاب هم ۶۵۰هزار تومان است.
شومینه‌های کاملاً ایرانی
به گفته نگين‌كيا مديرفروش یک شرکت تولیدی شومينه برقي، این شومینه‌ها  محصول جديد در بازار ايران است. همچنين ادعا كرد كه اين محصول از مواد اوليه گرفته تا طراحي و توليد، کاملاً ايراني است. اين شومينه‌ها هم نمايشي هستند و هم كاربرد گرمايشي دارند. استقبال مردم هم از اين محصولات جديد خوب بوده. چون هم زيباست و هم خطرات شومينه گازي را ندارد.
شایان‌ذکر است نشریه پیام ساختمان با برپایی غرفه اختصاصی در این نمایشگاه حضورداشت و اقدام به توزیع چند هزار نشریه رایگان بین مشارکت‌کنندگان و بازدیدکنندگان نمود.