افتتاح چهارمین نمایشگاه بین‌المللی معماری و دکوراسیون داخلی و خانه مدرن

شمار نشریه : 176

چهارمین نمایشگاه بین‌المللی معماری،دکوراسیون داخلی و خانه مدرن ساعت 11 روز 18 دی ماه 92  با حضور رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی و چند تن از مقامات وزارت صنعت، معدن و تجارت و همچنین سفیر ونزوئلا، در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران افتتاح شد.در این نمایشگاه بیش از 250 شرکت داخلی و نمایندگان کشور‌های عربستان، فنلاند، مالزی، ایتالیا، چین، انگلستان، تایوان، ترکیه، کره، هلند و هنگ‌کنگ حضور دارند.این نمایشگاه به معرفی توانمندی‌های داخلی در حوزه تولید محصولات و خدمات دکوراسیون و معماری، محصولات نانوتکنولوژی و بیو‌تکنولوژی، ایجاد فرصت‌های تجاری جدید، اشتغال‌زایی، فراهم‌کردن زمینه‌ تعامل دانشگاه و تولید‌کنندگان می‌پردازد.
 نمایشگاهی مملو از تولیدکنندگان مصمم
مهندس سید مهدی هاشمی رئیس سازمان نظام‌مهندسی ساختمان و رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در حاشیه این نمایشگاه به پیام ساختمان گفت: در نمایشگاه امسال چندین شرکت ایرانی کالاهایی در معرض نمایش گذاشته‌اند که علاوه بر زیبایی، هویت نیز دارند.رئیس کمیسیون عمران با اشاره به اینکه باید از فرم گرایی و هویت گریزی در معماری پرهیز کنیم، افزود: با توجه به هویت ایرانی،اسلامی و بومی، همچنانکه به گذشته پر افتخار معماری خود می‌بالیم موجب افتخار آیندگان نیز باشیم . وی تاکید کرد: در مباحث دکوراسیون و فن آوری نوین باید مبحث صرفه‌جویی در مصرف انرژی را نیز مد نظر داشته باشیم . هاشمی خاطرنشان کرد: نمایشگاه امسال نسبت به سال های قبل با هویت تر بوده و مملو از تولیدکنندگان مصمم است . این نماینده مجلس  با بیان اینکه نمایشگاه می‌تواند منبع مهم دانشی برای تولیدکنندگان باشد ،گفت: اگر این نمایشگاه‌ها هر سال پیشرفته‌تر از سال قبل باشد دیگر نیازی نیست تولیدکنندگان برای دریافت اطلاعات از مدرن‌ترین و جدید‌ترین کالاها به نمایشگاه‌های خارج از کشور مراجعه کنند .
تلفیقی از دانش، هنر و صنعت
معاون امور نمایشگاهی نیز در خصوص این نمایشگاه به پیام ساختمان گفت: در چهارمين نمايشگاه بین‌المللی معماري،دكوراسيون داخلي و خانه مدرن صدها شرکت داخلی و خارجی از ایران و 12 کشور جهان، حضور دارند. محمدجواد قنبری با اشاره به اینکه این نمایشگاه تلفیقی از دانش، هنر و صنعت است، گفت: در این نمایشگاه  بیش از 250 شرکت داخلی و خارجی آخرین طرح‌ها ، توانمندی‌ها، جدیدترین دستاوردها و توليدات حوزه‌های نانوتكنولوژي و بيوتكنولوژي در معرض بازدید گذاشته‌اند.قنبری تاکید کرد : چهارمين نمايشگاه بین‌المللی معماري،دكوراسيون داخلي و خانه مدرن نسبت به سال گذشته 100 درصد افزایش مشارکت‌کننده داشته که این موضوع  نشان از رشد و توسعه حوزه طراحی و معماری صنعت  ساختمانی کشور دارد.
برای رسیدن به یک ایده آل سال های متمادی نیاز داریم
عبدالکریم جلالی مدیرعامل شرکت نمانگر و مدیر برگزاری نمایشگاه نیز در حاشیه نمایشگاه با ابراز رضایت از برگزاری این نمایشگاه گفت: مبتکر نمایشگاه خانه مدرن کشور ایران است و نمایشگاه خانه مدرن در هیچ جای جهان برگزار نمی‌شود و تنها یک نمایشگاه با عنوان نمایشگاه خانه سبز در مسکو برگزار می‌شود که بسیار نزدیک به این نمایشگاه می‌باشد .
مدیر برگزاری نمایشگاه ادامه داد: متأسفانه برخی از شهرستان‌ها  از نام و برند این نمایشگاه سوءاستفاده نموده و نمایشگاه‌ها را به بدترین و ضعیف‌ترین روش ممکن برگزار می‌کنند که می‌تواند تأثیرات نامناسبی داشته باشد . وی اظهار داشت: اگرچه این نمایشگاه هر سال بهتر از سال های گذشته برگزار می‌شود اما برای رسیدن به یک ایده آل زمان زیادی نیازاست . مدیر برگزاری نمایشگاه با بیان این مطلب که دانش جهانی  در حوزه ساخت‌وساز با وقفه طولانی وارد ایران می‌شود، گفت: فناوری‌ها در حوزه  معماری سریع‌تر از حوزه ساخت‌وساز است و دلیل وقفه آن عدم حمایت و شرکت نکردن برخی از تولیدکنندگان بزرگ از این نمایشگاه است. وی تصریح کرد:باید تمام مهندسان و شرکت‌های حوزه مهندسی به این نمایشگاه‌ها نگاه جامع تری داشته باشند چرا که این نمایشگاه‌ها منبع اطلاع‌رسانی و بازاریابی برای شرکت‌هاست.
مدیر برگزاری نمایشگاه با اشاره به اینکه ، يكي از بزرگ‌ترین دغدغه‌های جامعه امروزي سكونت در ساختمان هاي ايمن و مدرن می‌باشد، اظهار اميدواري كرد فعالان صنعت ساختمان با آشنايي هرچه بيشتر با محصولات مدرن ضمن گذر از توليد سنتي به سبک‌سازی، صنعتي سازي و بهره‌گیری از فن آوري هايی نظير هوشمند سازي ساختمان و ايجاد جذابيت هاي بصري با ایده‌های جديد در دكوراسيون و نما و ...زمینه آسایش مردم را فراهم سازند.