هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

نشریه شماره   176   دوهفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

تغییر دکوراسیون دیوار


گروه معماری و دکوراسیون: یكی از رازهای مهم موفقیت یك دكوراسیون رسیدگی به جزئیات دكوراسیون دیوارها است. کاغذدیواری ، قاب‌ها ، و حتی کاشی‌کاری و دیگر تکنیک‌ها روی دیوار می‌تواند به مقدار زیادی جذابیت و گیرایی را به دكوراسیون فضا اضافه كند.هنگامی که به جستجوی راه حل های خلاق برای هنر دیواری هستید،می‌توانید خارج از چارچوب فکر کنید و به‌جای آن از وسایل دست‌دوم زیبا و بی‌نظیر استفاده کنید.
پتینه
هنر پتینه كاری از تکنیک‌هایی است كه از آن می‌توانید دیوارها را از سادگی و بی‌روحی نجات دهید و رنگ های متنوع و بافت را به آنها بیافزائید. این هنر بسیار گسترده و درعین‌حال ساده است. تنها کافی است ابزار لازم آن را فراهم نموده و نكاتی ساده را رعایت كنید.
از عکس های خانوادگی استفاده کنید
سراسر یک پلکان خالی را به نمایشگاهی از عکس های خانوادگی ارزشمند تبدیل کنید. عکس‌ها را به رنگ سیاه وسفید یا قهوه‌ای مایل به سرخ تیره چاپ کنید تا احساسی قدیمی تر به آنها بدهید. از سایزهای تصویر متنوع استفاده کنید و آنها را داخل فرم های زنگ‌زده یا آنتیک به نمایش بگذارید.
 تماشای پرندگان
تصاویر چاپ‌شده کلاسیک از پرندگان زیبنده هر اتاقی است. از صفحات یک کتاب قدیمی برای یک چشم‌انداز واقعی استفاده کنید. برای ایجاد یک نمایش کامل، تصاویری را انتخاب کنید که حداقل یک سایه رنگ مشترک داشته باشند. پشت تصاویر را با بریده‌های روزنامه یا حصیر بپوشانید و آنها را در چارچوبی با گوشه بریده قرار دهید.
 جذبه معماری
پنجره‌های قدیمی را که در انبار افتاده‌اند به‌عنوان هنر دیواری دوباره استفاده کنید و به‌جای یک قطعه درخشان و جالب روی دیوار آویزان کنید. رنگ پوسته شده به حس قدیمی آینه‌ای که از یک انباری نجات یافته است، می‌افزاید.
  هنر دیواری دوخته‌شده
الگوهای خیاطی با کوک ضربدری را به نمایشگاه دیواری بی‌نظیر و بی‌تکلفی تبدیل کنید. بعضی از آنها را روی قفسه‌های سیار قرار دهید و تعدادی را روی دیوار آویزان کنید. فرم های مشابهی برای الگوهای خیاطی استفاده کنید تا یک نمایشگاه متحدالشکل ایجاد شود. 
پنجره‌های کرکره‌ای اوراق‌شده
حسی از تاریخ را به هر فضایی با استفاده از لوازم قدیمی ساختمان به شکلی جدید اضافه کنید. پنجره‌های کرکره‌ای اوراق‌شده بهترین روش برای اضافه کردن ساختار و جذابیت به دیوار است. پنجره‌های کرکره‌ای بزرگ را پشت قسمتی از مبلمان یا کنار دیوار تکیه دهید.
علاقه‌مند به عکاسی
سبک روستایی و پشت‌دری های قدیمی در کنار هم طبیعی هستند. سعی کنید پشت‌دری‌ها را افقی آویزان کنید تا عکس‌ها، کارت پستال‌ها، نامه‌ها، و بریده‌های روزنامه‌ها و مجلات را به نمایش بگذارید. اگر سال‌ها نقاشی و فرسایش مانع سفت بسته شدن پنجره‌های کرکره‌ای شما برای نگاه‌داشتن کاغذها می‌شوند، از تکه کوچک نوارچسب چوب دوقلو برای نگاه‌داشتن اقلام سر جای خود استفاده کنید.
قاب های بشقابی
قاب های تزئینی سقف به‌عنوان قابی برای این بشقاب های چینی نقاشی شده زیبا عمل می‌کند. وسایل مرکب، که به آسانی در اندازه‌های متنوعی یافت می‌شوند، برای خوش‌نما کردن بشقاب‌های سقفی چهلچراغی طراحی‌شده‌اند. وسایل تزئینی چینی را در حراجی‌ها پیدا کنید، بشقاب‌ها را به مرکز قاب های تزئینی بچسبانید و آن را روی دیوار آویزان کنید. برای اطمینان از اینکه بشقاب‌ها سر جای خود باقی می مانند، یک چسب قوی استفاده کنید تا اتصال خوبی ایجاد نمایید.
 یک گالری قدیمی ایجاد کنید
به هر اتاقی با اثر هنری روستایی یا قدیمی که از حراجی‌ها تهیه کرده‌اید، جذابیت بیفزایید. انتخاب یک زمینه به نمایشگاه فردیت بیشتری می‌دهد و انتخاب قطعات از میان گزینه‌های متنوع  را آسان تر می‌کند.