هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

نشریه شماره   176   دوهفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

عرضه محصولات جدید و نوآوری

پنجمين نمايشگاه تخصصي در و پنجره و صنايع وابسته از 29 دي تا 2 بهمن در محل نمايشگاه بين‌المللي تهران برگزار مي‌شود. اين نمايشگاه پس از چهار دوره برگزاري در معرفي صنعت در و پنجره جايگاه ارزشمندي به‌دست آورده است. اين جايگاه باعث شده كه شركت‌هاي فعال در صنعت در و پنجره كمتر در نمايشگاه‌هاي عمومي صنعت ساختمان حاضر شوند. با توجه به نزديكي نمايشگاه با فرهاد امينيان دبير اين نمايشگاه به گفتگو پرداختيم.
پيام ساختمان: در آستانه برگزاري نمايشگاه استقبال شركت‌هاي مختلف را چگونه ارزيابي مي‌كنيد؟
استقبال از نمایشگاه امسال بسیار چشمگیر و گسترده بود به‌طوری‌که حتی قبل از انجام فراخوان عمومی نمایشگاه ، تمامی فضاهای تحت اختیار نمایشگاه تکمیل شد،این در حالی بود که در سال جاری ما 4 سالن با وسعت نزدیک به 10 هزار مترمربع به سالن‌های موجود اضافه کردیم ولی بااین‌وجود پیش از آغاز رسمی ثبت‌نام‌ها، ظرفیت نمایشگاه تکمیل شد و چنانچه امکان افزایش سالن بیشتری وجود داشت می‌توانستیم متقاضیان بیشتری ثبت‌نام کنیم. در حقیقت امسال ناچار شدیم از فضای درخواست شده هر یک از متقاضیان درصدی را کسر کنیم تا امکان مشارکت برای تعداد بیشتری از تولیدکنندگان فراهم شود. در حال حاضر فضای کلی که تحت پوشش این نمایشگاه است بدون احتساب فضای باز ، حدود 40 هزار مترمربع است و حدود 450 شرکت مختلف نیز در نمایشگاه حضور دارند.
پيام ساختمان: آیا از نظر كيفي هم نمايشگاه پيشرفت داشته است ؟
امسال شاهد عرضه محصولات جديد و نوآوري‌هايي هستيم كه قبلاً در كشور توليد نمي‌شد ولي هم اينك در كشور به مرحله توليد رسيده‌اند كه اين موضوع را بايد جزو امتيازات برجسته و مهم اين دوره از نمايشگاه محسوب كرد.
پيام ساختمان: چه برنامه‌هايي همزمان با برگزاري نمايشگاه تدارك ديده‌ايد؟
مسلماً برنامه‌های جانبی نمایشگاه که شامل همایش‌ها و کارگاه‌های آموزشی است در کنار نمایشگاه اجرا خواهد شد ولی برنامه‌ها و موضوعات آنها تا چند روز آینده مشخص و اعلام می‌شود . امسال هم مانند دوره گذشته از همکاری و همراهی اساتید مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن در برگزاری کارگاه‌های آموزشی بهره‌مند خواهیم شد.
پيام ساختمان: آيا شركت‌هاي خارجي هم از نمايشگاه استقبال كرده‌اند؟
امسال استقبال شرکت‌های خارجی نسبت به دوره قبل خیلی بهتر بود. 40 شرکت خارجی امسال در نمایشگاه حضور دارند که از کشورهای آلمان، ترکیه، ایتالیا، چین، اسپانیا، هنگ‌کنگ و امارات متحده عربی هستند.
پيام ساختمان: در نمايشگاه امسال، مطبوعات چه جايگاهي دارند؟
نشريات تخصصي در اين نمايشگاه حضور فعال دارند و تعداد زيادي از آنها غرفه گرفته‌اند. علاوه بر این، اخبار و گزارش‌هاي مربوط به نمايشگاه به طور مرتب و مستمر در نشريات مختلف درج مي‌شود؛ همكاري ما هميشه با رسانه‌ها و مطبوعات نزديك و مستمر بوده و بخش مهمي از اطلاع‌رساني نمايشگاه از طريق همين مطبوعات انجام مي‌شود.
پيام ساختمان: انتظار شما از پيام ساختمان به‌عنوان يك نشريه تخصصي صنعت ساختمان چيست؟
ما همواره در نمایشگاه‌هایی که در حوزه صنعت ساختمان برگزاركرده‌ايم همكاري بسيار خوب و دائمي با نشريه پيام ساختمان داشته و از اين همكاري هم هميشه راضي بوده‌ايم. انتظارمان هم طبيعتاً اطلاع‌رساني بيشتر در مورد نمايشگاه و همچنين پرداختن به مسائل، مشكلات و نيز پيشرفت‌هاي صنعت در و پنجره و همچنين معرفي هرچه بيشتر دستاوردهاي نمايشگاه بين‌المللي در و پنجره و صنايع وابسته است.