هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

نشریه شماره   176   دوهفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

گسترش ساختمان‌های بدون ضابطه

عضو مجمع نمایندگان خراسان رضوی گفت: ایجاد ساختمان‌های سر به فلک کشیده و بدون ضابطه در پایتخت معنوی برخلاف معماری ایرانی اسلامی است.
محمدرضا محسنی ثانی اظهار کرد: ایجاد ساختمان‌های بلند به‌ویژه در اطراف حرم رضوی از میزان معنویت مشهد کم می‌کند و موجب گسترش ساخت و سازهای بی‌ضابطه در این شهر می‌شود. وی ادامه داد: در حال حاضر شورای شهر مشهد باید با نظارت‌های ویژه مانع بلندمرتبه‌سازی در پایتخت معنوی شود زیرا هم اکنون به دلیل ادامه این روند، بارگاه منور رضوی حتی در میدان شهدا نیز مشاهده نمی‌شود.
عضو مجمع نمایندگان خراسان رضوی تصریح کرد: انتظار می رود قوانین ویژه‌ای برای مقابله با بلندمرتبه‌سازی در این شهر تدوین‌شده و به‌صورت جدی اجرایی شود.
محسنی ثانی با اعلام اینکه شورای شهر مشهد باید به وعده‌ها عمل کند، یادآور شد: پدیده بلندمرتبه‌سازی یک چالش و ضعف در معماری محسوب می‌شود لذا شورای شهر باید همان‌گونه که وعده داده است با ساخت و سازهای بی‌هویت برخورد کند.
وی ادامه داد: اصلاح ساختارها و پرداختن به معماری ایرانی اسلامی باید جزو اولویت برنامه‌های متولیان امر و اعضای شورای شهر باشد چرا که در صورت بی‌توجهی به مبحث معماری همچون گذشته ساخت و سازهای این شهر افسارگسیخته و ناموزون خواهد بود.