هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

نشریه شماره   176   دوهفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

اجرای معماری ایرانی اسلامی

استاندار تهران معتقد است؛ اصول شهرسازی و معماری پایتخت، اصول ایرانی اسلامی نیست و دستگاه‌های مسئول باید برای اصلاح معماری و شهرسازی تهران وارد عمل شوند.
 سید حسین هاشمی در پاسخ به سؤالی درباره گلایه مردم از وضعیت شهرسازی تهران، فروش تراکم و از بین رفتن فضای سبز و فرهنگ سنتی محلات پایتخت گفت: در حوزه ساخت و سازها، حرکت ناموزونی از گذشته شروع شده و تاکنون ادامه پیدا کرده که وضعیت ناهمگون و نازیبای کنونی را رقم زده است. وی، معماری کنونی تهران را مناسب کلانشهری که ام القرای جهان اسلام می‌باشد، ندانست و خاطرنشان کرد: در بحث معماری و شهرسازی پایتخت به اصول کارشناسی شهرسازی و همچنین معماری ایرانی - اسلامی مورد نظر مقام معظم رهبری عمل نشده است.
هاشمی خواستار گسترش همکاری در این زمینه بین استانداری، فرمانداری‌ها، شهرداری، شورای شهر، مجمع نمایندگان تهران و به‌ویژه شورای عالی شهرسازی برای اصلاح وضعیت معماری و شهرسازی پایتخت و جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز شد.
استاندار تهران تعیین حریم شهر تهران را یک دستور کار جدی برای اداره کل حریم شهرداری تهران و معاونت عمرانی استانداری دانست و گفت: با همکاری به وجود آمده بین شهرداری و استانداری و حل مسئله حریم تهران بسیاری از مشکلات حل می‌شود.