هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

نشریه شماره   176   دوهفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

در تمام نمایشگاه‌ها حضور دارید

حسین حیدری
اگر به علت کمبود وقت نمی‌توانید در نمایشگاهی شرکت کنید، اگر هزینه‌ بالای غرفه‌های نمایشگاهی مانع از مشارکت شما می‌شود، اگر نمی‌توانید در نمایشگاه‌های استان‌های دور حضورداشته باشید و اگر به هر علت دیگری موفق به شرکت در نمایشگاه‌های دلخواهتان نمی‌شوید، چاره کار، حضور تبلیغاتی در پیام ساختمان، پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان کشور، با هزینه‌ای بسیار کمتر از هزینه غرفه‌های نمایشگاهی است. چرا که پیام ساختمان در تمامی نمایشگاه‌های صنعت ساختمان کشور حضوری پررنگ دارد. فرقی هم نمی‌کند که نمایشگاه بین‌المللی باشد، استانی باشد یا حتی نمایشگاهی در یک شهرستان کوچک؛ چرا که پیام ساختمان، اطلاع‌رسانی صحیح، دقیق و سریع را وظیفه خود می‌داند.
انتخابات انبوه‌سازان تهران
روز يكشنبه 22 دي‌ماه اعضاي انجمن انبوه‌سازان استان تهران در تالار دشت بهشت تهران جمع شدند تا ضمن جلسه‌ای فوق‌العاده، انتخابات انجمن را برگزار کرده و اعضای هیئت‌رئیسه جدید را تعیین کنند. اما انتخابات مذکور به علت به حد نصاب قانونی نرسيدن تعداد حاضران در جلسه، به مجمع فوق‌العاده دیگری موكول شد.
به گزارش خبرنگار پيام ساختمان در جلسه مذکور حدود 300 نفر از اعضای انجمن انبوه‌سازان استان تهران حضور داشتند که اگر چه از حد نصاب قانونی که بیش از 350 نفر است کمتر بود، ولی نشریه پیام ساختمان در بین تمام حاضران توزیع شد و خبرنگارانپیام ساختمان، با تعدادی از آنان گفتگو کردند که البته نتایج این گفتگوها را در شماره‌های آتی این نشریه خواهید دید. گفتنی است مجمع‌ فوق‌العاده بعدی احتمالاً 15 روز دیگر تشکیل خواهد شد.
چهل سالگی جامعه مهندسان مشاور ايران
وقتی اعضای «جامعه مهندسان مشاور ايران» روز 18 دی ماه در مرکز همایش‌های بین‌المللی برج میلاد تهران‌گرد هم جمع شدند تا جشن چهلمین سالگرد تأسیس این تشکل تخصصی را برگزار کنند، خبرنگاران پیام ساختمان به فراست دریافتند که آنها هم باید در این جشن فرخنده حضورداشته باشند، به‌ویژه آن که در این مراسم چند تن از مسئولان بلندپایه کشور حضور داشتند: بیژن نامدار زنگنه وزیر نفت، عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی و محمدباقر نوبخت معاون رئیس‌جمهور. از این رو خبرنگاران پیام ساختمان ضمن حضور در این مراسم به انعکاس اخبار آن در سایت پیام ساختمان پرداختند.
نشست خبری در شرکت عمران شهر جدید پردیس
ساعت 11:30 روز سه شنبه 17 دی ماه، نشست خبری مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس در محل شرکت عمران این شهر برگزار شد. در این کنفرانس خبری دکتر ولی‌پور به‌عنوان عضو جدید هیئت‌مدیره شرکت عمران پردیس به خبرنگاران معرفی شد. طبیعتا خبرنگار پیام ساختمان نیز در این نشست خبری حضور داشت.
نمایشگاه بین‌المللی معماری و دکوراسیون داخلی و خانه مدرن
به گزارش خبرنگار پیام ساختمان روز 18 دی‌ماه، چهارمین نمایشگاه بین‌المللی معماری، دکوراسیون داخلی و خانه مدرن در محل نمایشگاه بین‌المللی تهران آغاز به‌کار کرد. در مراسم افتتاح این نمایشگاه رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی و چند تن از مقامات وزارت صنعت، معدن و تجارت و همچنین سفیر ونزوئلا حضور داشتند. بیش از 250 شرکت داخلی و نمایندگان 11 کشور‌ دیگر در این نمایشگاه به معرفی توانمندی‌های خود در حوزه‌های مرتبط با موضوع نمایشگاه پرداختند. در این نمایشگاه پیام ساختمان با برپایی غرفه، اقدام به توزیع رایگان چند هزار نسخه نشریه در بین بازدیدکنندگان و غرفه داران نمود.
مجمع عمومی آهن و فولاد
روز یکشنبه 15دی‌ماه، مجمع عمومی فوق‌العاده برای اصلاح اساسنامه و مجمع عمومی آهن و فولاد میلاد برای انتخابات، با حضور بیش از نیمی از سهامداران در محل هتل انقلاب برگزار شد. در مجمع عمومی 7 تن از اعضای هیئت‌مدیره و دو عضو علی‌البدل با آرای سهامداران حاضر در جلسه انتخاب شدند. بر این اساس محمد آزاد، بهمن ‌الله‌بخشی، محسن عموزیدی، کاظم فلاحتیان، محمد نادری، جمشید خان حسامی و تقی کریمی به‌عنوان اعضای اصلی هیئت‌مدیره و محمدصادق چیت‌ساز و علی دستوری به‌عنوان دو عضو علی‌البدل انتخاب شدند.
همایش ساختمان استاندارد، ایمن و مدرن
در راستای اجرای سیاست‌های کلان ترویج استانداردسازی در حوزه ساختمان و صنایع وابسته کشور همایش ساختمان استاندارد، ایمن و مدرن روز 20 دی‌ماه در مرکز همایش های صدا و سیما برگزار شد. در این گردهمایی یک روزه که به همراه کارگاه تخصصی با موضوع "تأثیر اجرای مبحث 19 در پویایی صنعت ساختمان" بود مدیران واحدهای تولیدی و صنعتی، انبوه‌سازان و تولیدکنندگان صنایع و خدمات مرتبط حضور داشتند. در حاشیه این همایش، نمایشگاه تخصصی در حوزه ساختمان نیز برپا بود. نشریه پیام‌ساختمان در این همایش به عنوان حامی رسانه‌ای حضور یافت و اقدام به توزیع رایگان نشریه بین مدعوین نمود
.نمایشگاه کاشی و سرامیک بوشهر
نمایشگاه صنعت کاشی و سرامیک از تاریخ 17 تا 20 دی‌ماه در فضایی به وسعت 2 هزار متر مربع در استان بوشهر برگزار شد. البته در روزهای برگزاری این نمایشگاه بارش شدید برف در جنوب کشورمان منجر به انسداد راه ها، به ویژه مسیر شیراز به بوشهر گردید و به همین علت تعدادی از غرفه داران و شرکت‌ها نتوانستند در نمایشگاه حضور داشته باشند؛ با این حال حدود 60 شرکت داخلی در نمایشگاه صنعت کاشی و سرامیک بوشهر مشارکت داشتند. در این نمایشگاه پیام ساختمان با در اختیار داشتن یک غرفه، به توزیع رایگان نشریه بین مشارکت کنندگان و بازدیدکنندگان پرداخت.
همایش سالگرد سیمان
به گزارش خبرنگار پیام ساختمان، جشن سالروز تاسیس صنعت سیمان 25 دی‌ماه برگزار شد. در این مراسم که از ساعت 18 در مرکز همایش های بین المللی رازی شروع شد سرقینی، معاون معدنی و صنایع معدنی وزیر صنعت معدن و تجارت و نیز شیخان، دبیر انجمن سیمان به ایراد سخنرانی پرداختند. لازم به ذکر است علاوه بر سیمانی‌ها روسای تشکل‌های بتنی مانند انجمن افزودنی های بتن نیز حضور داشتند. پیام ساختمان در این مراسم به عنوان حامی رسانه‌ای حضور یافت و اقدام به توزیع رایگان نشریه در میان حضار و مدعوین نمود.