هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

نشریه شماره   175   دوهفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

پيمانكاران وارد گود شدند

با كاهش تحريم‌ها عليه ايران و به تبع آن رونق بازار صنعت، اكثر پيمانكارها وارد گود شده و آمادگي اجراي پروژه‌هاي مختلف را دارند.
رئيس كميسيون نفت و گاز و تأسیسات پيمانكاران استان تهران به خبرنگار پيام ساختمان گفت: نابساماني‌هاي چند سال گذشته بخش خصوص را به حاشيه برده بود ولي در فضاي جديدي كه ایجادشده جاي اميدواري براي رونق کسب‌وکار وجود دارد.
فريدون اسدي با تاكيد بر اينكه هنوز پيمانكاران مطالبات خود را به طور كامل دريافت نكرده‌اند، اظهار داشت: ما همكاري‌هاي زيادي با انجمن مهندسي گاز ايران داريم و براي پيشبرد كارها رايزني مي‌كنيم ولي به علت گستردگي پروژه‌هاي نفت و گاز، تنها بخشي از اجراي كارها به ما واگذار مي‌شود.
 وي با استقبال از حضور سرمايه‌گذاران خارجي در ايران افزود: در بحث تأمین كالا و مشاركت‌ها در كنسرسيوم‌ها، شركت‌هاي خارجي كمك خوبي هستند و مي‌توانند به تسريع در اجراي پروژه‌ها كمك كنند. البته هنوز زود است در اين خصوص  صحبت كنيم  چون مراحل تهيه اسناد همكاري چند ماه طول مي‌كشد و بايد نتيجه كار را بعد از يك سال بررسي كنيم.
اسدي با اشاره به فرسودگي لوله‌هاي نفت و گاز گفت: فرسودگي خطوط به خاطر خوردگي‌هايي است كه به‌مرور زمان بر روي لوله‌ها ايجاد مي‌شود. تشخيص اين مسئله از طريق ماهواره و توپك‌هايي كه به لوله‌ها مي‌بندند امكان‌پذير است.
وي تاكيد كرد: لوله‌هايي كه از مناطق باتلاقي، رودخانه‌ها و شوره‌زارها عبور مي‌كنند بيشتر از همه در معرض پوسيدگي و خوردگي قرار دارند كه اگر به‌موقع رسيدگي نشوند احتمال سوراخ شدن و انفجار لوله‌ها وجود دارد.
رئيس كميسيون نفت و گاز و تأسیسات پيمانكاران استان تهران با اعلام آمادگي در خصوص تعويض و اصلاح خوردگي لوله‌هاي نفت و گاز اظهار داشت: در حال حاضر شركت انتقال گاز ايران مسئوليت نگهداري و تعمير را بر عهده دارد و با كمك مهندسان مشاور و طراح در پروسه‌هاي زماني مشخص اين كار را انجام مي‌دهند، البته ما هم در بحث اجرا تجربيات زيادي داريم و در صورت نياز و پس از برنده شدن در مناقصات وارد عمل مي‌شويم.