هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

نشریه شماره   175   دوهفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

دکوراسیون رنگ بنفش

مترجم: الهام محمودی

استفاده از رنگ‌ها در دکوراسیون داخلی امری ضروری است که اگر به درستی انجام پذیرد، می‌تواند بیشترین بار دکوراسیون را به دوش بکشد. تغییر دکوراسیون با رنگ‌ها تغییری بسیار دلپذیر می‌باشد. در این مقاله ما به شما بازی با رنگ‌ها و بخصوص رنگ بنفش را توصیه می‌کنیم. بنفش رنگی خاص در دکوراسیون محسوب می‌شود که هیچ رنگی در چرخه رنگ‌ها چنین ویژگی‌هایی را ندارد. از زمان‌های دور، رنگ بنفش، نماد ثروت، قدرت، و شکوه و آرامش بوده است. این رنگ همراه با سایه‌های خاص خود احساس راحتی و آرامش را ایجاد کرده و خلاقیت دکوراتیو را به رخ می‌کشد.

بنفش در نشیمن و پذیرایی

بنفش پررنگ، رنگی بسیار باشکوه و قدرتمند است و استفاده از این رنگ در ورودی منزل، احساس قدرت و تمکن را به مهمان القا خواهد کرد. استفاده از این رنگ در دیوارهای پذیرایی نیز توصیه می‌شود، زیرا یک ترکیب سنگین و شاهانه را برای افراد منزل پدید می‌آورد. بنفش را به اتاق نشیمن، اتاق‌خواب و سرویس های بهداشتی منزل خود دعوت کنید تا جادوی این رنگ زیبا را به چشم ببینید. اگر تمایل دارید اتاق نشیمن شما در عین شیک بودن کمی کم نورتر هم به نظر برسد از بنفش سیر، برای نقاشی دیوارها استفاده کنید. اگر می‌خواهید کمی مدرن تر عمل کنید، می‌توانید تنها یک دیوار را به رنگ بنفش بادمجانی رنگ‌آمیزی کرده و چنانچه جنبه آرامش فضا برایتان بیشتر اهمیت دارد از طیف‌های روشن و ملایم مانند بنفش یاسی بهره گیرید. در یک نگاه کلی،بنفش رنگی مدرن است که حتی به کار بردن تصاویر کوچک یا بزرگ بر روی دیوار با زمینه‌هایی به این رنگ بافت دکوراسیون را بسیار خاص خواهد نمود.

بنفش در اتاق‌خواب

برای اتاق‌خواب بهتر است از بنفش روشن در کنار سفید و نقره‌ای استفاده کنید و میزان تأثیرگذاری آن بر آرامش روح و جسم را به وضوح مشاهده کنید. این رنگ برای اتاق‌خواب کودک نیز، بسیار زیبا و مطبوع است و کاربرد آن اثری شگفت در ذهن کودک ایجاد خواهد کرد و به خاطر ملایم و آرام‌بخش بودن بیشتر برای اتاق‌خواب دخترها توصیه می‌شود.

بنفش در اتاق کار

شما می‌توانید با استفاده از رنگ بنفش، به اتاق کار خود ظاهری باشکوه هدیه دهید. زیرا علاوه بر جذابیت، خلاقیت شما را دوچندان خواهد نمود و آرامش ضمن کار را برای شما ایجاد خواهد کرد و از آنجا که رنگ خلاق می‌باشد، کاربرد آن در محیط‌های آموزشی توصیه می‌شود. بنفش ملایم استرس را کاهش می دهد و مشغله‌های فکری را نیز تعدیل می‌کند.

بنفش در آشپزخانه

استفاده از این رنگ به طور متعادل در آشپزخانه می‌تواند جالب توجه باشد. فقط کافی است جزئیاتی به رنگ بنفش را به آشپزخانه اضافه کنید تا آرامش و انرژی این رنگ را به این قسمت از منزل نیز آورده باشید. حتی یک گلدان با ارکیده‌های تازه بنفش می‌تواند مثل یک ستاره در آشپزخانه شما بدرخشد. رنگ بنفش رنگ خلاقیت است و به شما كمك می‌کند تا بهترين تصميم را براي انتخاب غذا بگیرید.

منبع: www.fresh.home.com