هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

نشریه شماره   175   دوهفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

برداشت هاي غیرمجاز از زاینده‌رود متوقف شود

رئیس مجمع نمایندگان استان اصفهان خواستار توقف برداشت های غیرمجاز از زاینده‌رود شد و گفت: چنانچه در بالادست زاینده‌رود، آبي بدون مجوز برداشت می‌شود بايستي در چهارچوب قانون و مصوبه‌های قانوني با آن برخورد شود.
مهندس "عباسعلي منصوري آراني" در گفت و گو با پايگاه اطلاع‌رسانی وزارت نيرو (پاون)، اظهار داشت: از ابتداي محلي كه آب وارد زاینده‌رود می‌شود تا معبر ورودي به سد، كل مجموعه بايد مورد بررسي مجدد قرار گيرد تا چنانچه آب‌هایی كه از رودخانه برداشت می‌شود، درصورتی‌که داراي مصوبه و مجوز نیست و برداشت‌ها غیرقانونی است،‌ با آنها برخورد قانوني صورت گيرد.
وی در خصوص نشست اخیر نمایندگان استان اصفهان در مجلس شورای اسلامی با وزیر نیرو و مباحث مطرح‌شده در این نشست، گفت: در این نشست بحث بحران کم آبی در استان اصفهان مطرح شد و هر یک از نمايندگان نيز به مشكلات آب و برق و فاضلاب حوزه انتخابيه خود پرداختند ضمن آنکه عملكرد شرکت‌های آب و برق منطقه اصفهان نيز مورد بررسي قرار گرفت.
منصوري عمده مشكلات آب و برق استان اصفهان را كمبود شديد آب زاینده‌رود دانست و افزود: اين كمبود زيبايي شهر، آب كشاورزي، آب صنعتي و آب شرب استان را تحت تأثیر قرار داده است ضمن آنکه آلودگي آب هاي چاه به نيترات نيز مشكلات زيادي را براي مردم اين استان ایجاد كرده است.
نماينده مردم كاشان، آران و بيدگل ادامه داد: ما هرگز حاضر نيستيم وارد موضوع های اتهامي شويم زيرا افرادی كه در بالادست از اين آب برداشت می‌کنند، ممكن است مقصر نباشند؛ لذا اگر وزارت نيرو اين مورد را پيگيري كند و در دستور کار خود قرار دهد، نتايج حاصله و تصمیم‌هایی كه در اين خصوص اتخاذ خواهد شد، براي همه قابل‌قبول و محترم است و چنانچه در بالادست آبي بدون مجوز برداشت می‌شود، بايستي اين كار در چهارچوب قانون و مصوبه‌های قانوني انجام گيرد.