هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

نشریه شماره   175   دوهفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

نوسازی انبوه مسکن روستایی در کشور

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی همزمان با گرامیداشت دهمین سالگرد زلزله دل‌خراش بم گفت : از 4 میلیون واحد روستایی تا کنون یک میلیون و 360 هزار واحد، نوسازی شده است.

علیرضا تابش افزود: امسال 60 هزار واحد در حال بازسازی است. وی با بیان اینکه وام بازسازی واحد های مسکونی 12 میلیون تومان است، گفت : تقاضا کرده‌ایم این مبلغ به 18 میلیون تومان افزایش یابد.

تابش درباره روند بازسازی مناطق زلزله‌زده کشور از حدود یک سال و نیم گذشته تا کنون افزود: در زلزله 6 و 4 دهم ریشتری ورزقان 20 هزار واحد روستایی و 4 هزار واحد شهری تخریب‌شده‌اند و 16 هزار واحد نیز آسیب دیدند. وی گفت : ساخت 10 هزار واحد روستایی پایان‌یافته و کار واحدهایی که نیاز به تعمیرات داشته‌اند نیز تمام شده است.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی افزود : همه مالکان واحد‌های آسیب‌دیده وام بلاعوض خود را دریافت کرده‌اند و 5 هزار کانکسی که ما در منطقه به‌عنوان سرپناه قرار داده بودیم اکنون جزیی از واحدهای مسکونی آسیب دیدگان شده است. وی درباره زلزله 5 و8 دهم ریشتری خراسان جنوبی گفت : در این زلزله 1274 واحد مسکونی تخریب‌شده که اکنون ساخت 1100 واحد آغازشده و وام بلاعوض خود را دریافت کرده‌اند . تابش با بیان اینکه در خراسان جنوبی خانه‌ها آسیب چندانی ندیده‌اند افزود : علت کند بودن روند بازسازی در این مناطق این است که مردم در خانه‌های قبلی خود ساکن هستند و کنار آن خانه جدیدی می سازند.

رئیس بنیاد مسکن با اشاره به زلزله 6 و یک دهم ریشتری شهرستان دشتی بوشهر گفت : در این زلزله 1800 واحد مسکونی تخریب و به500 واحد آسیب رسید که برای ساخت همه آنها تأمین اعتبار شده است.