سرمایه اصلی ما توکل به خداست

شمار نشریه : 175

گروه معماری و دکوراسیون: شرکت بین‌المللی الماس گمشده با هدف ارائه خدمات فنی و مهندسی در طول سالیان گذشته ضمن کسب تجربیات باارزش در حوزه‌های معماری ،دکوراسیون داخلی و عمرانی موفق به توسعه فعالیت های خود گردیده است .
یکی از ویژگی های شرکت الماس گمشده چندمنظوره بودن آن است. بدان معنا که انجام تمامی مراحل ساخت اعم از طراحی و اجرای غرفه‌های نمایشگاهی ، طراحی داخلی و نما و همچنین پیمانکاری مجموعه‌های تجاری،اداری ، مسکونی، درمانی ، صنعتی و تفریحی بر عهده شرکت می‌باشد.
بادکتر سید علیرضا سبط الشیخ مدیرعامل مجموعه گفتگویی انجام داده‌ایم که می‌خوانید.
پیام ساختمان: شرکت شما تا به حال چه نوآوری‌هایی در عرصه ساخت‌وساز داشته است؟
اگر مجموعه‌ای بخواهد از ابتدا تا انتها در پروژه ای وارد شود باید دو نیروی خیلی قوی داشته باشد.یک آتلیه معماری قوی که یک مهندس در کنار یک مدیر می‌توانند آن را به وجود بیاورند و یک پیمانکار که آنچه توسط مهندسان ما روی نرم‌افزار و کاغذ پیاده می‌شود را اجرا کنند. ساختار سازمانی ما که کاملاً نو و منحصر به فرد است ،توانسته معماری و عمران را در کنار هم قرار دهد. یکی دیگر از خصوصیاتی که در این آتلیه ایجادشده و دوست دارم دیگران از آن الگو بگیرند این است که  مهندسان در زمینه‌ های مختلف معماری تحصیل‌کرده‌اند.اگر کسی سازه مدرن بخواهد آرشیتکت متخصص سازه مدرن داریم و اگر مشتری معماری اسلامی بخواهد آرشیتکت مخصوص معماری اسلامی داریم .
مجموعه دپارتمان های مختلفی دارد که دپارتمان بیمارستان سازی ، مسکونی سازی ویلا سازی و صنعتی سازی اداری و تجاری‌سازی از جمله آنهاست و شاخصه آن این است که اکیپی که کار مسکونی سازی می‌کنند در بیمارستان سازی دخالت نمی‌کنند.
پیام ساختمان: چه استانداردهایی را در کار خود رعایت می‌کنید؟
استفاده از افراد تحصیل کرده و با تجربه ، استاندارد این مجموعه است .شرکت الماس گمشده باید فرای مرزها کار کند . از جمله فعالیت های شرکت ما غرفه سازی نمایشگاهی در کشورهای دیگر است که ویترینی برای سازنده به شمار می رود. یکی از برگ های زرین کارهای ما اجرا و ساخت 400 مترمربع نمایشگاه فرش دستباف ملی ایران در کشور آلمان است .فرش ما افتخار ملی است و باید شرکتی این کار را انجام می‌داد که هویت ایرانی را بفهمد .هر چند در فضای تحریم ‌های ظالمانه انجام این کار بسیار سخت بود، اما با یاری خدا و توانایی همکاران شرکت توانستیم در 48 ساعت به خوبی از عهده این کار برآییم.
پیام ساختمان: شعار شرکت شما چیست؟
اگر خوب و صادقانه کار انجام دهید کار همیشه هست .افتخار برندها همکاری با شرکت ما  و سرمایه اصلی شرکت ما هم توکل به خداست.
پیام ساختمان: با چه چالش‌هایی در ارائه خدمات مواجه هستید؟
اگر در تصمیم‌گیری کارفرمایان تخصص گرایی حرف اول را بزند ما مشکلی نداریم.اما اگر پایین آمدن صرفآٌ ملاک ما باشد با چالش مواجه هستیم.اگر با کارفرمایانی بر خورد کنیم که به نوآوری، جوان‌گرایی و صنعتی سازی اهمیت بدهند مشکلی نداریم.در عرصه خارجی نیز  تحریم‌هایی وجود دارد که دست و پایمان را می‌بندد.
پیام ساختمان:سخن آخر :
مجموعه الماس گمشده با نوآوری های به روز آماده خدمت رسانی به مشتریان عزیز می باشد . طراحی های خاص و اجرای پروژه های سنگین ساختمانی از افتخارات الماس گمشده است .