ضرورت رعایت ضوابط شورای عالی معماری

شمار نشریه : 175

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گیلان گفت: هرگونه ساخت‌وساز که در حرایم میراث فرهنگی قرار دارد الزاماً باید از ضوابط بافت تاریخی و شورای عالی معماری و شهرسازی تبعیت کند.
رضا علیزاده در جریان بازدید از روند اجرای پروژه‌های میراث فرهنگی و گردشگری این شهرستان با اشاره به ظرفیت‌های گردشگری انزلی اظهار کرد: جاذبه‌های متنوعی در انزلی وجود دارد. وی با بیان اینکه بسیاری از گردشگران داخلی و خارجی با همین انگیزه به بندرانزلی سفر می‌کردند، افزود: به همین دلیل هر گوشه از این شهر یک خاطره در ذهن آنها حک کرده است.
این مسئول وجود چشم‌انداز زیبا، تالاب بین‌المللی انزلی و دیگر جاذبه‌های طبیعی و بافت تاریخی این شهر را فرصتی برای رشد و ارتقای گردشگری آن ذکر کرد.
علیزاده خاطرنشان کرد: هرگونه ساخت‌وساز که در حرایم میراث فرهنگی قرار دارد الزاماً باید از ضوابط بافت تاریخی و شورای عالی معماری و شهرسازی تبعیت کند. به گفته وی، در این ضوابط تطبیق با موضوعاتی مانند الگوی معماری، نما، جداره، ارتفاع و دیگر مقولات تخصصی مورد تاکید میراث فرهنگی است.
سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گیلان یادآور شد: در برنامه‌ریزی شهری پایبندی به اصول حاکم بر توسعه شهری می‌تواند هویت و کالبد تاریخی شهر بندر انزلی را تبدیل به یک فرصت گردشگری دیگر کند.