عدم نظارت مشکل تأسیسات ساختمانی

شمار نشریه : 174

گروه تأسیسات: در سال ۱۳۶۸ در وزارت نیرو با ایجاد معاونت امور آب و فاضلاب، کار مطالعه و بررسی به‌منظور ساماندهی خدمات آب و فاضلاب در سطح کشور با سرعت بیشتری ادامه یافت و سرانجام در سال۱۳۶۹، طرح تشکـیل شرکـت آب و فاضـلاب به مجلـس شـورای اسلامی تقـدیم شد. ایـن طرح در سال۱۳۶۹ به تصویب رسید و برای اجرا به دولت ابلاغ گردید.

شرکت آب و فاضلاب استان تهران ، به استناد ماده۱ قانون تشکیل شرکت های آب و فاضلاب ایجاد و در تاریخ 24/1/1371به ثبت رسید. وظیفه این شرکت ، ایجاد تأسیسات تأمین و توزیع آب شهری و تأسیسات مرتبط با جمع‌آوری ، انتقال و تصفیه فاضلاب ، همچنین بهره‌برداری از تأسیسات تأمین و توزیع آب شهری و تأسیسات مربوط به جمع‌آوری، انتقال و تصفیه فاضلاب است.

نظر به اینکه حوزه عملیاتی شرکت آب و فاضلاب استان تهران (به‌ویژه در شهر تهران) بسیار وسیع است، در راستای سیاست تمرکززدایی و به‌موجب تبصره ۲ ذیل ماده ۱ قانون تشکیل شرکت های آب و فاضلاب، این شرکت در سال های ۷۴ و ۷۵ ، نسبت به تشکیل شرکت های شش‌گانه منطقه‌ای در شهر تهران، شامل آبفای شمیرانات، آبفای منطقه ۲ تهران، آبفای منطقه ۳ تهران ، آبفای منطقه ۴ تهران، آبفای منطقه ۵ تهران و آبفای شهرری اقدام، و قسمتی از اختیارات خود را به شرکت‌های مذکور، تفویض كرد.

مراكزي از اين مناطق 5‌گانه جهت رسيدگي به امور مشتركين در نظرگرفته شده است. به‌منظور بررسی مشکلات مردم و چرایی مراجعات آنان به آبفا ، این بار خبرنگار پیام ساختمان به اداره آب و فاضلاب ناحیه 1 منطقه 2 شهر تهران واقع در خیابان شریعتی سری زد تا با مراجعه‌کنندگان گفتگویی داشته باشد. روال آن است که بیشتر مراجعه‌کنندگان به ادارات آب و فاضلاب در خصوص قبوض آب مصرفی یا نصب انشعاب‌های جدید آب یا موضوعات مشابه اعتراض داشته باشند اما بیشترین مراجعان این اداره برای نصب انشعاب فاضلاب آمده بودند. پروژه شایسته‌ای که برای حفاظت از منابع آب زیرزمینی انجام می‌گیرد. قرار بر این است که با نصب انشعابات فاضلاب، پسماندهای شهری دیگر به چاه‌های زیرخانه‌ها هدایت نشوند، پروژه‌ای که به گفته یکی از کارشناسان آب و فاضلاب شهری تا 50 درصد در شهر تهران پیشرفت داشته است.

سه میلیون تومان نمی‌دهیم

بیشتر مراجعه‌کنندگان که خواستار نصب این انشعابات بودند، به پیام ساختمان گفتند که پس از صرف هزینه‌های زیاد برای حفر چاه، دیگر حاضر به هزینه نزدیک به 3 میلیون تومان برای نصب انشعابات نیستند. هرچند این هزینه در اقساط 36 ماهه تقسیم‌شده و تنها 10 درصد آن نقداً دریافت می‌شود. در این زمینه مشترکان خانه‌های قدیمی‌تر انعطاف بیشتری از خود نشان می‌دادند.

زن میان‌سالی معتقد بود: عادلانه نیست که پس از صرف هزینه‌های کلان برای حفر چاه و تنها چند ماه پس از اتمام ساخت خانه اکنون مجبور به پرداخت هزینه‌های دیگر باشیم. البته یکی از کارشناسان مستقر در محل گفت: نصب انشعاب برای همه الزامی نیست. وی ساختمان‌ها را به سه‌گروه تقسیم کرد، آنها که انشعاب آب دارد و در نتیجه حتماً می‌باید انشعاب فاضلاب هم داشته باشند، آنها که امکان نصب انشعاب فاضلاب در آنجا وجود دارد که این گروه هم باید نسبت به آن اقدام کنند. تنها گروه سوم هستند که در پروسه‌های دیگر باید عملیات نصب انشعاب فاضلاب برای آنها صورت گیرد تا از این منابع باارزش زیرزمینی حفاظت شود. این کارشناس نسبت به نظام‌مهندسی ایراد وارد کرد که هرچند بر روی ساخت‌وسازهای شهری نظارت وجود دارد اما هیچ نظارتی بر روی تأسیسات آن نیست و به همین دلیل در زمینه تأسیسات ساختمان‌های ما حتی در حد ساخت‌وسازها به‌روز و مناسب نیستند و پس از ساخت یک ساختمان ،شهروندان با مشکلاتی در زمینه آب، برق، گاز و گرمایش آن روبه رو می‌شوند.

هزینه بالای خرابی کنتور

مراجعه‌کننده دیگری ‌گفت : دستگاه کنتور آب منزلش که به‌تازگی توسط شرکت آب و فاضلاب نصب‌شده تنها پس از یک ماه از کار افتاده است. وی افزود: بعد از یک ماه متوجه شدیم که دیگر برای ما هزینه آبونمان نمی‌آید. هنگامی که به شرکت آب و فاضلاب مراجعه کردیم ، پاسخ دادند که کنتور بعد از یک ماه خراب شده است. به‌این‌ترتیب مبلغی را به‌صورت تخمینی در نظر گرفتند که باید پرداخت کنم.» این شهروند ادامه داد: اینکه به دلیل خرابی کنتور رقم بالایی را اعلام کنند منصفانه نیست، ما نمی‌گوییم که هزینه آب مصرفی مان را پرداخت نمی‌کنیم بلکه این رقم را طوری محاسبه کنند که قابل پرداخت باشد چون اشتباه از ما نبوده و متصدی قرائت کنتور مقصر است که خرابی آن را بعد از چند ماه گزارش داده است. وقتی در عرض یک ماه کنتور خراب می‌شود خودشان باید آن را درست کنند نه اینکه بعد از 4 ماه هزینه‌ای به ما تحمیل کنند که پرداخت آن مشکل باشد.

وی ادامه داد: ما اجازه ندادیم حتی یک شیر در محوطه مجتمع مسکونی ما چکه کند ولی از سازمانی که مرتباً اعلام می‌کند ما مشکل آب داریم انتظار این است که در تأسیسات آن نیز هزینه بیشتری کند. این جاده باید دو طرفه باشد و هر دو طرف مراعات یکدیگر را بکنند.

مشکل قرائت کنتور

مسئله‌ای که توجه مرا به خود جلب کرد اعتراض یکی از شهروندان بابت اشتباه احتمالی مأمور قرائت کنتور بود. بعد از گفتگوی تندی که این شخص با مسئول امور مشترکین داشت و البته این مسئول همچنان زیر بار خواسته این شهروند نمی‌رفت. پس از آرامش اوضاع خبرنگار پیام ساختمان از این شهروند عصبانی علت را جویا شد که وی در پاسخ گفت: سه ماه است که عملیات ساخت خانه‌ام به پایان رسیده و در تمام واحدهای آن ساکنین مستقرشده‌اند اما باز هم پس از سه ماه، در قبض آبی که برای ما آمده ، عنوان «در حال ساخت» درج شده است. وی افزود: هزینه آب مصرفی ساختمان‌های در حال ساخت بیشتر از ساختمان های مسکونی است ولی این تنها یکی از مشکلات ما است چرا که مأمور قرائت کنتور، ماه قبل رقم مصرفی را صفر نکرده و این ماه هزینه آب ساختمان بسیار بالا رفته است.

یکی از مسئولین آبفا که در آنجا حضور داشت، اعلام کرد: اشتباهات انسانی تنها 5 تا 10 درصد در خوانش اثر دارد و گاهی دیده‌شده که به دلیل اشتباهات تأسیساتی و اعمال‌نظر غیر کارشناسانه و دستکاری کنتورها توسط افراد غیرمسئول،هزینه آب مصرفی خانوارها بالا می‌رود. مضاف بر اینکه بعضی از شهروندان درحالی‌که برای ساختمانی مجوز گرفته‌ و تأسیسات کنتور آب تدارک دیده‌اند، اقدام به خرید تراکم می‌کنند و یکباره تعداد طبقات و واحدها دو برابر می‌شود. وی افزود: یکی از مشکلات ساخت‌وساز و تأسیسات آب و برق و گاز ساختمان‌های شهری این است که هیچ نظارتی از طرف سازمان‌ها و شرکت‌های مربوطه صورت نمی‌گیرد و نظام‌مهندسی هم در مورد تأسیسات نظارت کافی ندارد.