هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

نشریه شماره   173   دوهفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

اعطاي وام مقاوم‌سازي بافت فرسوده

گروه ساخت‌وساز: معاون وزير راه و شهرسازي و مدیرعامل شركت مادر تخصصي عمران و بهسازي شهري گفت: فايده نمايشگاه راه و شهرسازي اين است كه مجموعه‌هاي مرتبط مي‌توانند آخرين دستاورد‌ها و برنامه‌هايشان را به اطلاع مخاطبان خودشان برسانند.

محمد سعيد ايزدي در مراسم افتتاحيه چهارمين نمايشگاه راه و شهرسازي در گفتگو با خبرنگار پيام ساختمان با بيان اين مطلب، افزود: علاوه بر اين برگزاري نمايشگاه راه و شهرسازي باعث ايجاد فضاي هم انديشي بين معاونت‌هاي راه و شهرسازي با گروه‌هاي ذی‌ربط خودشان شده و بدون شك باعث ارتقاي كيفيت كارها مي‌شود.

معاون وزير راه و شهرسازي در پاسخ به اين سؤال كه برگزاري نمايشگاه چه دستاوردي براي شركت مادر تخصصي عمران و بهسازي و همچنين بافت فرسوده خواهد داشت، گفت: بزرگ‌ترين دستاورد ما ارائه برنامه‌ها براي آينده است. به‌هرحال مخاطبان از اين نمايشگاه بازديد مي‌كنند و مي‌توانيم از نظرات آنها براي پيشبرد بهتر كار‌ها مطلع شويم.

وي در پاسخ به سؤال ديگري مبني بر اينكه چقدر به انبوه‌سازي در بافت فرسوده اعتقاد داريد، گفت: تعاريف بافت فرسوده متفاوت است. اگر عرصه‌هاي مختلف بافت فرسوده را تفكيك كنيم، عرصه‌هايي از جمله سكونت‌گاه‌هاي غیررسمی و بافت‌هاي ناکارآمد وجود دارند كه امكان انبوه‌سازي دارند و برخي عرصه‌ها فاقد اين قابليت هستند.

وي اضافه كرد: ما هفته گذشته جلسه‌اي با كانون انبوه‌سازان در رابطه با نوسازي بافت فرسوده و سکونت‌گاه‌های غیررسمی داشتيم و قرار شد ماهانه با كانون براي يافتن راهكارها جلسه داشته‌ باشيم.

معاون وزیر راه و شهرسازی همچنين از اعطای وام مقاوم‌سازی بافت فرسوده برای اولین بار خبر داد و گفت: به‌زودی میزان و زمان اعطای این تسهیلات اعلام می‌شود.

ایزدی با بيان اينكه وام نوسازی و بهسازی به روش‌های مختلف تأمین می‌شود و برنامه‌های این شرکت افزایش میزان تسهیلات است، گفت: در تلاش برای تنوع‌سازی اعطای وام مقاوم‌سازی هستیم