هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

نشریه شماره   173   دوهفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

انتقال پایتخت در حد حرف است

گروه ساخت‌وساز: عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در خصوص چهارمين نمایشگاه راه و شهرسازی گفت: اصولاً به دلیل اینکه مردم آخرين دستاوردها و تکنولوژی‌ها را در نمایشگاه مشاهده می‌کنند و از طرفی با نهادهای دست‌اندرکار بدون واسطه روبه‌رو می‌شوند،برگزاری نمایشگاه‌های این‌چنینی در صنعت ساختمان ما بسیار تأثیرگذار خواهد بود.

بهلول حسینی در حاشیه مراسم افتتاحیه چهارمین نمایشگاه راه و شهرسازی در گفتگو با خبرنگار پیام ساختمان با بیان این مطلب افزود: حضور ادارات راه و شهرسازی استان‌ها در نمایشگاه راه و شهرسازی باعث می‌شود شرکت‌کنندگان با فعالیت‌ها و دستاوردهای استان‌های دیگر آشنا شوند و صنعت راه و ساختمان کشور پیشرفت نماید.

نماینده مردم میانه در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: اگر چه بخش خصوصی در نمایشگاه حضور ندارد اما اميدواریم این بخش با حضور در نمایشگاه و مذاکره با مجموعه‌های وزارت راه و شهرسازی در جهت افزایش همکاری‌ها اقدام کنند تا زمینه حضور بیشتر بخش خصوصی و تحقق اصل 44 فراهم شود.

وی در پاسخ به سؤال خبرنگار پیام ساختمان مبنی اینکه طرح مسکن اجتماعی در چه مرحله‌ای است، گفت: واقعیت این است که بنده به‌عنوان عضو کمیسیون عمران هنوز از جزئیات مسکن اجتماعی مطلع نیستم. مسکن مهر يك ایراد اساسی داشت و وسعت بیش از اندازه طرح باعث شد رفته‌رفته از عهده توان مالی دولت خارج شود و مشکلات عدیده‌ای در بحث تورم ایجاد کند.

حسینی ادامه داد: مشکلاتی که مسکن مهر به وجود آورد باعث شد که دولت جدید راه مسکن اجتماعی را در پیش بگیرد. بر این اساس مقررشده جلسه‌ای با کمیسیون عمران برای شفافیت بیشتر طرح برگزار شود. به نظر من طرح مسکن مهر طرح خوبی بود و بايد نواقص آن رفع شود.

این نماینده مجلس در رابطه با انتقال پایتخت سیاسی از تهران هم گفت: طرح انتقال پایتخت سیاسی از تهران در حد یک حرف است و بنده فکر می‌کنم اجرایی کردن این طرح به‌جایی نمی‌رسد. به همان اندازه که تهران با مشکل مواجه است، انتقال آن هم مشکلات بیشتری به همراه دارد.

حسینی در رابطه با برداشت 6 درصدی از صندوق توسعه ملي هم گفت:‌ اعتقاددارم این کار بسیار حیاتی و ارزشمند بود چرا که وضعیت عمران کشور این اقدام را می‌طلبید. الآن بسیاری از پروژه‌ها نیمه‌کاره به حال خود رها شده‌اند و قطعاً نیمه‌کاره ماندن این پروژه ضرر و زیادی را به کشور تحمیل می‌کند.

عضو کمیسیون عمران مجلس در رابطه با چشم‌انداز پروژه‌های عمرانی در سال 93 هم گفت: در سال 93 باید منابع بیشتری برای پروژه‌های عمرانی در نظر گرفته شود و تمام سعی دولت بر اتمام پروژه‌های بالای 50 درصد پیشرفت باشد.

حسینی در رابطه با رفع تحریم‌ها و تأثیر آن بر بازار مسکن و صنعت ساختمان هم گفت: شک نکنید چنانچه تحریم‌ها برداشته شود، بر روی نرخ ارز و به تبع آن در صنعت ساختمان نیز تأثیرگذار خواهد بود. ضمن اینکه چنانچه پول جدیدی به اقتصاد ما تزریق شود، کمک شایانی به صنعت ساختمان می‌کند