هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

نشریه شماره   157   دوهفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

نامزدم دقت کن!

نیاز و تقاضای مسکن، موجب شده تا امر ساخت و ساز، خواسته یا ناخواسته، در کشورمان، به یکی از صنایع مادر تبدیل شود که طیف گسترده‌ای از صنایع وابسته را نیز در بر می گیرد. در سایه تلاش این گروه وسیع است که بسیاری از صنایع دیگر کشورمان امکان و فرصت حضور و تجلی می یابند.

فعالان حوزه بزرگ و گسترده صنعت ساختمان و مسکن و سایر ابنیه (سوای بخش دولتی مرتبط با آن) شامل مهندسان، کاردان های فنی، پیمانکاران، انبوه سازان، تولیدکنندگان کالاها و مصالح ساختمانی و سایر گروه ها و اصنافی می شود که بدنه اصلی این صنعت را تشکیل می دهند و بی توجهی به خواسته ها و نیازهای آنان به طور قطع بر صنعت ساختمان کشور اثرات ناخوشایندی برجای خواهد گذاشت. 

با توجه به سرمایه کلانی که سالیانه در بخش دولتی و خصوصی برای صنعت ساختمان هزینه می‌ شود، توجه به کیفیت ساخت و ساز در جهت حفظ این سرمایه ملی می طلبد که مسئولان و تصمیم گیران این حوزه با عقلانیت و درک درست از شرایط فعلی، به طور منطقی امور مرتبط با صنعت ساختمان را مدیریت کنند و در این مسیر، نخستین گام توجه به دغدغه‌های دست اندرکاران و فعالان این صنعت است.

از این رو عاقلانه ترین کار وزیر راه و شهرسازی و رئیس جمهور (که از موثرترین افراد تصمیم گیر حوزه صنعت ساختمان هستند) این است که مسائل و مشکلات بخش خصوصی حوزه ساختمان، مسکن و ابنیه را در تصمیم گیری و تصمیم سازی‌هایشان دخالت دهند و این روزها که کمابیش شاهد فعالیت نامزدهای ریاست جمهوری هستیم، از این نامزدهای عزیز هم کمتر از این انتظار نمی رود.