افزايش قيمت سيمان تكذيب شد

شمار نشریه : 173

گروه بازار ساختمان: شايد براي برخي جالب باشد اما حقيقت دارد؛ شایعه‌سازی در بازار سيمان براي افزايش قيمت آن . اخیراً برخي با اين ادعا كه قرار است قيمت سيمان توسط انجمن سيمان افزايش يابد در تلاش بودند تا آب را گل آلود كرده و از آن ماهيگيري كنند اما اين شایعه‌سازی‌ها با هوشمندي انجمن كارفرمايان صنعت سيمان و اعلام تكذيب اين خبر ، نقش بر آب شد.

دبير انجمن صنفي كارفرمايان صنعت سيمان خبر افزايش قيمت سيمان را به شدت تكذيب كرد. اما ازآنجاکه اختيار قیمت‌گذاری سيمان از طرف وزارت صنعت معدن و تجارت به انجمن سيمان واگذارشده كه تحت نظارت کمیته‌ای متشكل از سازمان هاي دولتي مربوطه و اين انجمن فعاليت دارد، ازاین‌رو می‌توان پرسيد چه اشخاصي هر از چندي با شایعه‌پراکنی در تلاش براي سودجویی هستند؟

عبدالرضا شیخان گفت: به‌منظور پاسداشت هشتادمين سالروز صنعت سيمان كشور همايشي در روز 18 دي ماه سال جاري در تهران برگزار مي‌شود. وی با اعلام اين خبر، افزود: در اين همايش از ده نفر از پيشكسوتان صنعت سيمان و همچنين شركت هاي برتر در زمينه توليد ، كيفيت ،صادرات و محیط‌زیست با اهدای لوح تقدير تجليل خواهد شد.

به گفته شيخان، جمهوري اسلامي ايران در سال 2012 رتبه نخست توليد سيمان را در منطقه و رتبه چهارم را در سطح دنيا کسب نموده است. همچنين طي روزهاي هشتم و نهم دي ماه سال جاري به دنبال برگزاري ششمين نمايشگاه بين‌المللي بتن و سيمان همايشي توسط اين انجمن در خصوص صنعت سيمان از بعد كيفيت و افزايش بهره وري برگزار خواهد شد.