هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

نشریه شماره   173   دوهفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

پیام ساختمان، حلقه اتصال از ایده تا صادرات

وظيفه ذاتي هر نمايشگاهی، ايجاد ارتباط ميان صنایع و خدمات با تجارت است. علاوه بر این، نمايشگاه‌ها به لحاظ ثروت‌زايي نيز از اهميت بالايي برخوردار هستند و از همين رو، وجود صنعت نمايشگاهي براي هر كشوري لازم است. حال اگر صنعت نمایشگاهی، با در نظر گرفتن تعریف فوق، با صنایع عمرانی و امور زیربنایی ترکیب و تلفیق شود، زوج پرقدرتی پدید می‌آورد که در صورت مدیریت صحیح و علمی، می‌تواند اقتصاد هر کشور را تا رفیع‌ترین مدارج ارتقاء دهد. اما ازآنجاکه هر توليد‌كننده‌اي براي فروش محصولاتش نمي‌تواند با تمام بازار مصرف ارتباط بر ‌قرار كند، نقش نشریات تخصصی که بتوانند این مهم را برعهده‌گرفته و خلأهای ارتباطی را پر کنند، بیش‌ازپیش نمایان می‌شود. مجموعه پیام ساختمان با کمال خرسندی در خدمت صنایع عمرانی کشور که قصد شرکت در نمایشگاه‌های مختلف این صنعت دارند و نیز برگزارکنندگان نمایشگاه‌ها، همایش‌ها و کنفرانس های مختلف مرتبط با صنعت ساختمان کشور که قصد جذب مشارکت‌کننده حداکثری را دارند، است و بر این باور است که زمانی وظیفه ذاتی و حرفه‌ای خود را در قبال فعالان این حوزه و عرصه به نحو کامل ایفا کرده که در صنایع عمرانی و زیربنایی کشور، حلقه‌ اتصال زنجیره‌ای از ايده تا صادرات باشد. در زیر گوشه‌ای از فعالیت های پیام ساختمان در رویدادهای گوناگون به اختصار آورده شده است:

همايش «ارتقاي كيفيت ساخت و ساز و گود‌برداري پرخطر»

همايش «ارتقاي كيفيت ساخت و ساز و گود‌برداري پرخطر» از جمله برنامه‌های بسیار پرباری بود که روز یازدهم آذرماه برگزار شد. اهمیت این همایش آنجا مشخص می‌شود که تعداد زیادی از شخصیت‌ها و افراد صاحب‌نام در صنعت ساختمان کشور در آن حضور داشتند و بعضاً اقدام به ایراد سخنرانی کردند. از جمله سخنرانان همایش می‌توان از سید مهدی هاشمی، رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، مازیار حسينی، معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران، سعید غفرانی، رئیس سازمان نظام‌مهندسی ساختمان استان تهران و احمد دنیامالی، عضو شورای اسلامی شهر تهران نام برد. البته رضا حیدریون، معاون فني سازمان نظام‌مهندسی ساختمان استان تهران نیز دبیر همایش و از جمله سخنرانان بود و اکبر ترکان، عضو شوراي مركزي نظام‌مهندسی ساختمان نیز از تمبر نظام‌مهندسی ساختمان رونمایی کرد.

همايش «ارتقاي كيفيت ساخت و ساز و گود‌برداري پرخطر» در مرکز همايش‌هاي صدا و سيما و توسط سازمان نظام‌مهندسی ساختمان استان تهران برگزار شد. خبرنگاران پیام ساختمان در این همایش حضور داشته و اقدام به تهیه خبر و گزارش نمودند و البته نشریه پیام ساختمان نیز به رایگان بین مدعوین توزیع شد.

پنجمین نمایشگاه صنعتي سازي ساختمان و همایش آن

از تاریخ دوم تا پنجم آذرماه «پنجمین نمایشگاه صنعتي سازي ساختمان» در مصلای تهران برگزار شد که البته طبق روال سال های پیش، همزمان و با آن، «پنجمین همایش تخصصی تجهیزات و فن آوری های نوین صنعتی سازی ساختمان» نیز برپا شد.به گزارش خبرنگار پيام ساختمان در مراسم افتتاحيه اين همایش و نمايشگاه، ايرج رهبر، رئيس كانون سراسري انبوه‌سازان؛ محمد شکرچی‌زاده، رئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی؛ مهدی مؤذن، رئیس سازمان نظام کاردانی؛ غلامرضا هوايي، مديركل دفتر تدوين مقررات ملي ساختمان وزارت راه و شهرسازي و رضا ملكي، رئيس بنياد مسكن استان تهران در خصوص ضرورت توسعه ساخت‌وساز صنعتی، آخرین وضعیت صنعتی سازی در ایران و جهان، فرهنگ‌سازی برای شیوه‌های مدرن صنعتی سازی ساختمان و ... به ایراد سخن پرداختند.

پیام ساختمان علاوه بر پوشش خبری مراسم افتتاحیه و درج اخبار و گزارش های آن در سایت پیام پرس به نشانی
www.payampress.com در نمایشگاه صنعتی سازی نیز دارای دو غرفه مستقل بود و البته هم در همایش و هم در نمایشگاه مذکور اقدام به توزیع رایگان بیش از چند هزار نسخه نشریه نمود.

نمایشگاه راه و شهرسازی و صنایع وابسته

از 9 تا 12 آذرماه چهارمین نمایشگاه راه و شهرسازی و صنایع وابسته در مصلای تهران برگزار شد . پیام ساختمان در این نمایشگاه اقدام به برپایی ستاد خبری نمود و بسیاری از مقامات و مسئولان و فعالان صنعت ساختمان و راه کشور، اعم از بخش دولتی و خصوصی به اظهارنظر در مورد مسائل مختلف صنعت راه و ساختمان پرداختند . البته پیش از آن نیز اقدام به تهیه و چاپ ویژه‌نامه نمایشگاه تهیه و چاپ شده بود که به همراه هزاران نسخه از دوهفته‌نامه پیام ساختمان در نمایشگاه و همایش آن و نیز در بین بازدیدکنندگان توزیع شد. علاوه بر اینها، اخبار نمایشگاه به شکل آنلاین در سایت پیام ساختمان درج شده و گزارش تصویری آن نیز در سایت پیام پرس قابل مشاهد است. همچنین گزارش تصویری و مفصل نمایشگاه را می توانید در همین شماره نشریه ملاحظه و مطالعه نمایید. نمایشگاه صنعت ساختمان قم

نهمين نمايشگاه صنعت ساختمان از 12 تا 15 آذرماه در قم برپا شد.

به گزارش خبرنگار پیام ساختمان، نهمين نمايشگاه صنعت ساختمان قم با حضور 96 شرکت از استان‌هاي مختلف در محل دائمي نمايشگاه‌هاي بین‌المللی قم برگزار گردید. شرکت‌هاي صاحب‌نام صنعت ساختمان از استان‌هاي اصفهان، فارس، قم، تهران و برخي ديگر استان‌ها، در این نمايشگاه شرکت کردند و برخي از دستاوردهاي ارائه‌شده در آن، براي بار نخست در قم ارائه ‌شد. ظاهراً امسال مساحت غرفه‌ها نیز افزايش يافته بود و 2500 مترمربع به غرفه‌ها اختصاص داشت.پیام ساختمان نیز با برپایی غرفه و توزیع رایگان نشریه در بین بازدیدکنندگان، از فعالان حاضر در نهمين نمايشگاه صنعت ساختمان قم بود.

بزرگ‌ترین نمایشگاه تخصصی ساختمان قشم

از تاریخ 12 تا 15 آذرماه در جزیره قشم نمایشگاه تخصصی صنعت ساختمان برگزار شد که از قرار، این بزرگ‌ترین نمایشگاهی بوده که تا به حال در این جزیره زیبای ایرانی در دل خلیج همیشه فارس برپا شده است. علیرغم بعد مسافت، پیام ساختمان در این نمایشگاه حضور داشت و با در اختیار گرفتن یک غرفه، اقدام به توزیع نشریه و برقراری ارتباط با فعالان صنعت ساختمان در این جزیره نمود.

سه نمایشگاه همزمان در شیراز

شهر شیراز، مهد ادب و فرهنگ، از 12 تا 15 آذرماه میزبان برگزاری سه نمایشگاه تخصصی بود: ششمین نمایشگاه بین‌المللی فرصت های سرمایه‌گذاری در بخش مسکن و انبوه‌سازان، چهارمین نمایشگاه تخصصی مصالح، تکنولوژی و تجهیزات نوین ساختمان و پنجمین نمایشگاه ماشین‌آلات راه‌سازی، معدن و ریلی. طبیعتاً برگزار شدن همزمان سه نمایشگاه، بر اهمیت و تأثیرگذاری آنها می‌افزاید و به‌مراتب موجب جلب و جذب تعداد بیشتری از بازدیدکنندگان و مشارکت‌کنندگان خواهد شد، یعنی همان اتفاقی که در این سه نمایشگاه در شیراز اتفاق افتاد. پیام ساختمان نیز با درک اهمیت این موضوع، با حضوری قوی و پررنگ در این سه نمایشگاه، در جهت برقراری ارتباط بیشتر و بهتر با فعالان صنعت ساختمان اقدام به برپایی غرفه و توزیع رایگان نشریه بین شرکت کنندگان و بازدیدکنندگان نمود.