هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

نشریه شماره   157   دوهفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

تونل جنوبی نیایش افتتاح شد

شهردار تهران گفت: امروز ۳ هزار و ۵۰۰ متر از تونل جنوبی نیایش و ورودی کردستان به صورت آزمایشی به بهرهبرداری رسید.

محمدباقر قالیباف در مراسم آغاز بهرهبرداری آزمایشی از تونل جنوبی نیایش و ورودی کردستان اظهار داشت: امروز 3 هزار و 500 متر تونل به صورت آزمایشی بهرهبرداری میشود.

وی با اشاره به اینکه این تونل از بعد فنی، زیبایی و ایمنی جزو بهترین تونلهای دنیا خواهد شد گفت: این تونل ساخته نمیشد و اگر با همت کارگران جامعه مهندسی ایران و با روحیه جهادی که در دوره دفاع مقدس بوده است.

قالیباف با بیان اینکه این تونل تمامی استانداردهای جهانی را دارد گفت: در این تونل هر 500 متر یک دسترسی و هر 200 متر یک دسترسی اضطراری داریم.

وی تأکید کرد: سیستم کنترل ترافیک و آلودگی هوا در این تونل پیشبینی شده است و امید است که شهروندان با ایمنی بالایی در این تونل تردد کنند.

شهردار تهران به کاشت 5 هزار لاله در شهر تهران اشاره کرد و گفت: با کاشت این لالهها مردم پایتخت نشان دادند که از فرهنگ بالایی برخوردارند چرا که حتی یکی از این لالهها نیز به دست مردم چیده و یا خراب نشد.

قالیباف در ادامه اشاره کرد و گفت: به دلیل اینکه هنوز پل صدر تکمیل نشده است اتصال این پل با نیایش و کردستان انجام نشده است.

وی خاطر نشان کرد: در بهرهبرداری آزمایشی از این تونل روزی چهار ساعت میتوان از تونل نیایش استفاده کرد که به نظر پلیس راهنمایی و رانندگی بستگی دارد.

قالیباف در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه بزرگراه امام علی(ع) کی به بهرهبرداری میرسد گفت: کارگران و جامعه مهندسین در این پروژه به مردم قول دادهاند که تا 13 رجب روز میلاد امام علی(ع) این بزرگراه افتتاح و به بهرهبرداری برسد