هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

نشریه شماره   172   دوهفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

رویایی ترین هتل های جهان

گروه معماری ودکوراسیون:هتل های جالب با معماری خاص در دنیا وجود دارند که حکایت از خلاقیت فراوان معماران آنها دارد.هتل‌هایی که معماران و طراحان آن محدودیت ذهنی را نادیده می‌گیرند و دست به ابداعاتی می‌زنند که باعث جذب گردشگران می‌شوند.در این مطلب چند نمونه از این هتل‌ها را معرفی کرده‌ایم:

هتل نجات ساحل

چه کسی فکر می‌کرد زمانی برسد هتلی که عملاً از زباله ساخته‌شده بتواند نظر مهمانان خود را جلب کند؟! به نظر می‌رسد هنرمند آلمانی" اچ ای شالت" آینده درخشانی را برای هتل های ابداعی‌اش پیش‌بینی کرده است. او با استفاده از 12 تن زباله غیرقابل استفاده در سواحل، اولین هتلش را در سال 2010 در رم و سپس در سال 2011 در مادرید بنا کرد. ایده شالت این بود که با تمیز کردن سواحل، آنها را حیات دوباره ببخشد. دیوارهای این هتل از بطری های پلاستیکی، قوطی های کنسرو و وسایل رهاشده در سواحل ساخته‌شده‌اند.

اقامتگاه شهری جزیره پروپلر، برلین

اقامت در این محل بیشتر از آنکه به نظر هتل برسد شبیه اقامت در یک قطعه هنری است. هنرمند آلمانی" لارس استروسچن" هر اتاق این هتل را به شکل خاصی ساخته است. برای مثال یکی از اتاق‌ها همانند یک سلول زندان است که دارای تخت‌هایی به شکل تابوت بوده و از سقف آن مبلمان به‌صورت معلق آویزان است، به‌طوری که گویی شما از سقف وارد اتاق شده‌اید!

سوئیت غارهای تنگه گرند، آریزونا

این غار در حقیقت در دوره جنگ سرد، پناهگاهی برای نجات از بمب بوده است و در آن حدود 2000 نفر را به مدت یک ماه جای داده بودند، ولی اکنون یک متل 48 اتاقه محسوب می‌شود.

هتل درختی حباب، فرانسه

در این هتل‌ها که در هشت نقطه در طبیعت واقع شده‌اند می‌توان تجربه زندگی در یک حباب را به‌دست آورد. بر طبق خواسته مهمانان از لحاظ حریم خصوصی، این حباب‌ها در دو نوع کاملاً شفاف و نیمه شفاف در سایزهای مختلف وجود دارد. در داخل آنها فیلتر ضد حشره، رطوبت، ماده آلرژی زا و همراه با پلاستیک ضد اشعه ماورای بنفش وجود دارد.

همستر لاویلا، فرانسه

در این هتل شما می‌توانید یک شب را همانند یک همستر زندگی کنید ، تمام تجهیزات اتاق‌خواب این هتل همانند جای خواب این حیوان تعبیه شده است. از جمله امکانات آن تخت‌هایی از کومه علف خشک، بطری آب معلق و ... است.

هتل یخی، کانادا

دیگر لازم نیست در یک ایگلو زندگی کنید تا تجربه کامل زندگی در یخبندان را به‌دست آورید. چند ماه در سال می‌توان در این هتل به سبک ایگلو همانند یک اسکیمو زندگی کرد.