جان بخشیدن رایگان به فضای منزل

شمار نشریه : 172

جان بخشیدن رایگان به فضای منزل

گروه معماری و دکوراسیون: تغییر فضای خانه با آنچه دارید، می‌تواند مثل خریدن وسایل نو، به فضا جان بدهد. اگر شما هم تصمیم دارید تغییراتی در منزلتان ایجاد کنید، قبل از آنکه برای خرید وسایل نو به فروشگاه‌ها بروید، ا با آنچه دارید به تغییر فکر کنید! ایده‌های پیشنهادشده زیر را یکبار به کار گیرید:

1. مجله‌های هنری و کتاب های قدیمی، منابعی عالی برای تصاویر باارزش و زیبا هستند. آنها را با دقت ببرید و اگر قاب خالی دارید، از آن برای قاب کردن این نوع تصاویر استفاده کنید.

2. بقایای پارچه‌ها را به شکل اثر هنری دربیاورید. اگر کار خیاطی یا کاردستی انجام می‌دهید، حتماً بقایای پارچه‌های زیبا را نگه‌داشته‌اید، بنابراین می‌توانید با آنها روی بوم خالی، اثری هنری بسازید .

3. از گلدان‌ها برای نمایش جواهرات استفاده کنید. به‌جای پنهان کردن گلدان های اضافی در کابینت، آنها را به نمایش بگذارید و گردنبند و دستبندهایتان را روی آنها قرار دهید.

4. یکی از مبل های زیبا را به اتاق دیگری انتقال دهید. از تکه‌های کوچک مبلمان مانند عسلی، چهارپایه و صندلی تک نفره استفاده کنید. آنها را در اتاق دیگری قرار داده، حال و هوای اتاق را تغییر دهید. یکی از عسلی‌ها و یکی از مبل های تک نفره را در آستانه ورودی منزل بگذارید.

5. به قفسه‌های کتاب کد رنگی بدهید. اگر کتابخانه شما کسل‌کننده شده ، یک روز بعدازظهر را اختصاص دهید و کتاب‌ها را بر اساس رنگ بچینید.

6. از یک جعبه به‌عنوان قفسه کتاب اضافی استفاده کنید. جعبه‌های چوبی قدیمی برای مرتب نگه‌داشتن کتاب‌ها عالی هستند. می‌توانید در پس زمینه آن کاغذ کادویی زیبا بچسبانید.

7. یک تابلوی نقاشی کوچک به قفسه کتاب‌ها نصب کنید. این تکنیک محبوب طراحان است. اتاق های ساده را بسیار شیک می‌کند، اما طوری قرار گیرد که دسترسی به کتاب‌ها سخت نشود.

8. کابینت های شیشه‌ای را شیک کنید. اگر درهای کابینت شما شیشه‌ای هستند یا قفسه‌های جلو بازی در آشپزخانه دارید، فرصتی برایتان به وجود آمده تا وسایل شیک خود را به نمایش بگذارید.

9. نقره‌های خود را هم در معرض دیده شدن قرار دهید. اغلب ما چیزهایی داریم که برای استفاده روزانه، خوب هستند، از آنچه دارید استفاده کنید و از آن لذت ببرید. اگر نگران هستید که بشکند، حداقل بعضی از آنها را که دوست دارید هر روز ببینید، به نمایش بگذارید.

10. از بطری های شیشه‌ای برای قرار دادن گل استفاده کنید. می‌توانید بطری کوچک را با نوارچسب های زیبا تزئین کنید و کلکسیونی از آنها بسازید. سه، پنج یا چند گلدان را وسط میز ناهارخوری برای تزئین بگذارید.

11. با دکوپاژ نقشه‌ها و چسباندن آنها روی دیوار تمیز، برای خودتان کاغذدیواری درست کنید. حتی می‌توانید نقشه مکان‌هایی را که سفرکرده‌اید ترکیب کنید.