آرامش را هدیه می‌کنیم

شمار نشریه : 172

شرکت پروزن یکی از شرکت های خوش‌نام در صنعت ساختمان به شمار می رود. این شرکت در مهرماه 1383 با مساحتی بیش از 33 هزار مترمربع در شهرک صنعتی سپهر واقع در نظرآباد کرج به‌دست وزیر صنایع و معادن وقت و در حضور سفرای ایران و اسپانیا رسماً افتتاح شد. مدیرعامل این شركت در همایش حماسه‌سازان ساختمان و عمران که در سالن همایش های صدا و سيما برگزار شد، به‌عنوان یکی از حماسه‌سازان برتر صنعت ساختمان موفق به دریافت لوح و تندیس شد. به همین مناسبت گفتگویی هرچند کوتاه برای آشنایی بیشتر مخاطبان با مهندس آرش محبي نژاد،‌ مدیرعامل این شرکت ترتیب دادیم.

پیام ساختمان : دلیل اینکه شما به‌عنوان حماسه‌ساز صنعت ساختمان لوح و تندیس دریافت کرده‌اید، چه بود؟

به طور خلاصه شرکت ما به دلیل اینکه ارائه‌کننده روش های نوین در صنعت ساختمان است و در تولید انواع عایق های صوتی راهکارهای نوینی ارائه داده و علاوه بر این موفق به دریافت تأییدیه مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی شده است، موفق به دریافت لوح و تندیس همايش شد.

پیام ساختمان :تولید این محصول از ابتدای تأسیس شرکت آغاز شد؟

شرکت ما حدود 10 سال سابقه فعالیت دارد. در ابتدای فعالیت انواع لايه‌هاي سنگین پلیمری تولید می‌کردیم اما در حال حاضر انواع نمدهای رزینی (رزین فلت) تولید می‌کنیم که به طور توأمان لایه‌های ترکیبی عایق و جاذب صوت و حرارت را شامل می‌شود و آرامش را به خانه‌ها هديه مي‌كند.

پیام ساختمان : قیمت محصولات شما چقدر برای مصرف‌کنندگان به صرفه است؟

به نسبت عملکرد محصولات ما که باعث صرفه‌جویی در هزینه‌های گرمایش و سرمایش می‌شود، خرید محصولات کاملاً صرفه اقتصادی دارد.

پیام ساختمان : وجه تمایز محصولات شما در بازار چیست؟

محصولاتی که توسط سایر تولیدکنندگان در بازار عرضه می‌شود، از نظر عایق حرارتی تفاوت چندانی با ما ندارد اما امتیاز محصولات ما در عایق صوت بودن است، ضمن اینکه محصولات ما به دليل اينكه با محیط‌زیست سازگار بوده و فاقد سيليس است، سرطان زا نيست.

پیام ساختمان: کیفیت محصولات شرکت را در مقایسه با کشورهای توسعه‌یافته چگونه می‌بینید؟

خوشبختانه به دلیل وجود شریک خارجی اسپانیايي و به تبع آن انتقال دانش فنی به کشور، ضمن اینکه در حد و اندازه شرکت های تراز اول جهان هستیم، 40 درصد محصولات ما به کشورهای دیگر صادر می‌شود.

پیام ساختمان :عمده‌ترین مشکلات چیست؟

از جمله مهم‌ترین مشکلات ما می‌توان به عدم عمل به قوانین موجود از جمله پرداخت جوایز صادراتی و یارانه‌های صنعت اشاره کرد. ضمن اینکه علیرغم تأکیدی که در مقررات ساختمان بر مبحث 19 شده است، اما الزامي براي استفاده از محصولات عایق وجود ندارد. به‌هرحال امیدواریم با حمایت مسئولان و تلاش تولیدکنندگان، فرهنگ استفاده از عایق‌ها را قوی کنیم تا آرامش را به ساختمان هدیه کنیم.