هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

نشریه شماره   172   دوهفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

شکایت از شهرداری

مدیرکل حوزه ریاست دیوان عدالت اداری از وصول لایحه دفاعیه شهرداری تهران در خصوص شکایت چند تن از حقوقدانان درباره انتصاب مجدد محمدباقر قالیباف به‌عنوان شهردار تهران خبر داد.

علی‌اکبر بختیاری افزود: در این پرونده دستور تبادل لایحه صادرشده و هم اکنون منتظر وصول لایحه دفاعیه شورای شهر هستیم تا هیئت عمومی دیوان عدالت اداری بر اساس لوایح واصل شده و شکایت صورت گرفته تصمیم نهایی را اتخاذ کند.

این مقام مسئول در دیوان عدالت اداری با بیان اینکه پرونده شکایت از انتصاب مجدد قالیباف در شهرداری تهران به هیئت عمومی دیوان عدالت اداری ارسال‌شده، اضافه کرد: در شکایت دو وکیل دادگستری از انتصاب مجدد قالیباف در سمت شهردار تهران دو خواسته شامل صدور دستور موقت و رسیدگی به اصل موضوع مطرح بود. بختیاری گفت: شعبه رسیدگی‌کننده درخواست صدور دستور موقت را نپذیرفت و اصل پرونده به هیئت عمومی دیوان عدالت اداری ارسال شد.

مدیرکل حوزه ریاست دیوان عدالت اداری اظهار داشت: بحث این است که شورای شهر تهران تصمیمی مبنی بر انتصاب قالیباف به‌عنوان شهردار تهران گرفته که اگر این تصمیم موافق و مطابق قانون باشد، شکایت مطرح‌شده در هیئت عمومی دیوان عدالت رد می‌شود ولی اگر این تصمیم مخالف و مغایر با قانون باشد، تصمیم شورای شهر تهران باطل می‌شود.

بختیاری افزود: به‌محض وصول پاسخ شورای شهر، اقدامات اولیه انجام‌شده و رسیدگی به این پرونده در دستور رسیدگی هیئت عمومی دیوان عدالت اداری قرار می‌گیرد.