هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

نشریه شماره   171   دوهفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

محقق ایرانی دستگاه حمل بار پله رو ساخت


محقق ایرانی دستگاه حمل بار پله رو ساخت كه برای کمک به معلولان و حمل اشیای سنگین در ساختمان های بلند بسیار مفید است.

امین کشاورز قزل قشلاق، طراح و سازنده دستگاه حمل بار پله رو گفت: این دستگاه توان حمل محموله های حجیم و سنگین از پله ها را تا وزن ۲۰۰ کیلو گرم دارد و با افزایش توان موتور می توان ظرفیت حمل را هم بالا برد.

وی اظهارداشت: حمل وسایل سنگین مانند یخچال و گاو صندوق در اسباب کشی ها مشکل بزرگی است که با تولید این دستگاه مشکل برطرف می شود زیرا این دستگاه به صورت کاملا مستقل و بدون استفاده از نرده و دیواره کناره پله ها قادر به بالا رفتن از پله هاست.

وی ادامه داد: نمونه خارجی این دستگاه وجود دارد اما نمونه خارجی آن با کمک جک کار می کند در حالی که در نمونه داخلی از چرخ های تانکی شکل استفاده شده است که می تواند به صورت مستقل پله ها را طی کند. این روش در سطح جهانی جدید است زیرا در هیچ جای دنیا برای این دستگاه از چرخ استفاده نشده است.

کشاورز افزود: این دستگاه بدون هیچ گونه لیز خوردگی توان چرخش در راه پله ها در محدوده یک تا یک متر و ۲۰ سانت را دارد. این مخترع ایرانی گفت: همچنین این دستگاه برای حمل معلولان با ویلچیر نیز مفید است و می توان ویلچر را روی دستگاه قرار داد و دستگاه با اطمینان کامل معلول را از پله ها بالا ببرد.