هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

نشریه شماره   171   دوهفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

زیباترین پایتخت جنوب دنیا


 

گروه معماری ودکوراسیون: قاره استرالیا خود به تنهایی دارای عجایب فراوانی است اما جالب است بدانید یکی از زیباترین پایتخت‌های دنیا و البته جنوبی‌ترین آن در این قاره قرار دارد.

ولینگتون پایتخت کشور نیوزیلند در قسمت جنوب غربی جزیره شمالی میان تنگه کوک و رشته‌کوه ریموتاکا و در ایالتی با همین نام ، در دماغه جنوبی جزیره شمالی و تقریباً در بخش مرکزی زلاندنو واقع شده است. بنا بر مدارک موجود نام ولینگتون بر گرفته از اولین دوک این سرزمین است که پیروز جنگ واترلو بوده است . این دوک آرتور ولزلی نام داشت که شجاعت و دلاوری‌های او زبانزد مردم این بخش از کره خاکی است.

اهمیت ویژه ولینگتون به دلیل وجود پارلمان و ادارات مرکزی و وزارتخانه‌های دولتی و به طور کلی مرکزیت سیاسی این شهراست که آن را به عنوان پایتخت کشور نیوزیلند متمرکز کرده است. مرکز این شهر به دلیل صحنه‌های هنری و کافی‌شاپ‌های زیبا و تفریحگاه‌های شبانه معروفیت فراوانی دارد . ولینگتون مرکز صنایع مهم در زلاندنو است، همچنین بیشتر شرکت‌های فیلم‌سازی ، تئاتر ، گروه‌های موسیقی و ارکستر در این شهر هستند و نمایشگاه‌های بین‌المللی و موزه‌های هنری نیز در آن برگزار می‌شود. از نظر کیفیت بالای استاندارد زندگی ولینگتون مقام دوازدهم را در دنیا دارد .