هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

نشریه شماره   171   دوهفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

مرمت اضطراری مدرسه چهارباغ


مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان اصفهان گفت: مرمت اضطراری مدرسه چهارباغ اصفهان در دستور کار میراث فرهنگی اصفهان قرار گرفت.

محسن مصلحی افزود: مرمت کاشی‌های سر در مدرسه چهارباغ توسط تیم مستقر در مدرسه آغاز و به محض ابلاغ اعتبارات هزینه‌های آن پرداخت خواهد شد. وی اظهار داشت: تیم کارشناسی میراث فرهنگی استان اصفهان اقدام به بررسی قسمت‌های مختلف جهت مرمت نموده که در این بازدید در تعامل با متولیان مسجد متذکر شدیم که در صورت وجود اعتبار ، ضروری است تا به جای مرمت کف فرش شبستان زیر گنبد ، کاشی‌های سر در به صورت اضطراری در اولویت مرمت قرار گیرد.

مصلحی تصریح کرد: با تخصیص اعتبارات لازم مرمت ماذنه ها، ایوان و تزیینات بنا آغاز خواهد شد. وی بر تعامل نهادهای مرتبط با بناهای تاریخی در جهت مرمت و نگهداری بناها تاکید و افزود : از سرمایه‌گذاری نهادهای ذینفع در مرمت بناهای تاریخی یا نظارت و اخذ مجوز از اداره کل میراث فرهنگی استقبال می‌کنیم. وی بیان داشت: اظهارنظر غیر کارشناسانه در خصوص مسائل اداری و پرسنلی اداره کل میراث فرهنگی نه تنها کمکی به حفظ و نگهداری بناهای تاریخی نمی‌کند بلکه مانع از تعاملات مثبت در حفظ بناهای تاریخی می‌گردد.

اداره کل میراث فرهنگی ضمن تشکر از مجموعه مدرسه تاریخی چهارباغ به دلیل همکاری‌هایی که تاکنون جهت حفظ و نگهداری این مدرسه تاریخی داشته اند در خواست دارد با توجه به اینکه در آمدهای حاصل از این مدرسه شامل فروش بلیت بازدید و استفاده از فضای تاریخی به این مجموعه اختصاص دارد همچون گذشته همکاری‌های لازم را جهت مرمت و نگهداری با اداره کل میراث فرهنگی داشته باشد.