هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

نشریه شماره   171   دوهفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

سیندژ، نماد آرامش


شرکت زرین بنا پارسیان» سیندژ» در سال 1383 با هدف ایجاد مجتمع صنعتی انبوه‌سازی ساختمان های پیش‌ساخته با استفاده از دانش و فن آوری روز پایه‌گذاری گردید .صنایع انبوه‌سازی ساختمان های پیش‌ساخته با تکیه بر دانش روز و استانداردهای جدید بین‌المللی و با استفاده از فن آوری به روز کشورهای صنعتی اروپا تعریف و تدوین گردید. سیندژ، تولیدکننده‌ انواع مقاطع پروفیل‌های UPVC است. این شرکت برای دومین سال متوالی همایشی را با عنوان «همایش خانواده سیندژ» و با هدف نگاهی بر امر بازاریابی و فروش ،مشکلات و موانع تولید برگزار کرد. در حاشیه دومین همایش سیندژ با حسن تاجیک مدیرعامل شرکت به گفتگو نشستیم :

سیندژ چه نوع محصولاتی تولید کرده و چه استانداردهایی را در تولید محصولات خود در نظر می‌گیرد؟

شرکت سیندژ، تولیدکننده‌ انواع مقاطع پروفیل‌های UPVC است که عمدتاً جهت ساخت در و پنجره‌های UPVC به‌کاربرده می‌شود. محصولات سیندژ که به لحاظ کیفیت در مرتبه‌ اول کیفی ایران قرار گرفته است، مطابق با بالاترین استانداردها و فرمولاسیون شرکتBaerlocher آلمان و بر اساس استاندارد 1/716 RALGZ مخصوص شرایط آب و هوایی ایران تولید می‌شود.

آیا محصولات شما صد در صد در داخل تولید می‌شود ؟

حدود 20درصد متریال های ما از کشور های اروپایی تأمین می‌شود . به‌عنوان مثال ماشین‌آلات خط تولید مجتمع صنعتی زرین بنا پارسیان تماماً از شرکت های بزرگ و معتبر دنیا مانند «تکنو پلاست» و «سین سیناتی» اتریش و «الوماتک» آلمان و «کاتر پیلار» خریداری و نصب گردیده است و متخصصین شرکت های فوق به همراه مجرب‌ترین متخصصین تحصیل‌کرده ایرانی ماشین‌آلات فوق را نصب و راه‌اندازی کرده‌اند.

تولید پروفیل «یو پی وی سی» در شرکت سیندژ ، چه وضعیتی دارد ؟

این شرکت از نظر تولید پروفیل «یو پی وی سی» در شرایط مناسبی قرار دارد و کارخانه در حال حاضر در دو شیفت کاری 12 ساعته به تولید انواع پروفیل می‌پردازد.

ویژگی های برتر پروفیل شما چیست؟

به‌کارگیری نسل جدید قالب‌ها در تولید پروفیل،حداقل دامنه تغییرات در ابعاد هندسی مقاطع، شفافیت و یکنواختی در سطوح مقاطع، کنترل تولید در آزمایشگاه‌های مجهز، قابلیت استفاده در ساخت انواع بازشوها و مصارف گوناگون از ویژگی های تولیدات سیندژ است.

بزرگ‌ترین موانع و مشکلات صنعت پروفیل ایران چیست ؟

برخی شرکت‌ها با اقدامات مخرب و تولید بی‌کیفیت ضربه بزرگی به صنعت تولید پروفیل کشور وارد می‌کنند همانگونه که واردات پروفیل بی‌کیفیت و ارزان و فروش آن به‌عنوان تولید داخلی باعث بی‌اعتمادی مصرف‌کنندگان و خیانت به صنعت این مرزوبوم می‌شود.

به عقیده کارشناسان، صنعت در و پنجره دچار مشکل بزرگی با عنوان مدولارسازی و تیپ بندی است ،نظر شما در این خصوص چیست؟

تیپ‌سازی تأثیر شگرفی بر کیفیت و سرعت انجام کار و در نهایت قیمت تمام‌شده خواهد داشت.این امر هزینه چندانی برای سازندگان ساختمان نخواهد داشت و ضمن افزایش زیبایی بنا سبب کاهش هزینه‌ها و تولید محصول بهتر می‌شود.مدولارسازی در حال حاضر یک ضرورت اجتناب‌ناپذیر است که باید از سوی سازمان نظام‌مهندسی و شهرداری‌ها به‌صورت یک استاندارد اجباری اعمال شود.در برخی پروژه‌ها مشاهده می‌کنیم که ده‌ها تیپ تعریف‌شده و باید برای هر فریم،پنجره ویژه ساخته شود.این مسئله سبب می‌شود تا میزان ضایعات پروفیل و شیشه افزایش یابد که افزایش قیمت تمام‌شده محصولات را در پی خواهد داشت.

چشم‌انداز آتی شرکت شما چیست ؟

تسخیر بازارهای جهانی باکیفیت برتر، چشم‌انداز آتی شرکت زرین بنا پارسیان» سیندژ» است.

در زمینه حمایت از بخش تولید کشور چه انتظاری از مسئولان دارید؟

همه می‌دانیم اگر تولیدکننده‌ای بخواهد سرمایه خود را در بخش ساخت‌وساز یا هر کاری جز تولید قرار دهد بازگشت سرمایه‌ای چند برابر و بدون دغدغه خواهد داشت اما ما تولیدکنندگان با تولید و ایجاد زمینه اشتغال برای هم وطنانمان احساس رضایت می‌کنیم و بجاست که دولت و مسئولان در ارائه تسهیلات و حمایت از تولیدکنندگان بیش‌ازپیش بکوشند تا بتوانیم تولیداتی داشته باشیم که در وهله اول خود تولیدکننده و در وهله دوم مصرف‌کننده رضایت قلبی داشته باشد. شرکت سیندژ علیرغم تمام مشکلات اقتصادی ، تحریم ها و نبود مواد اولیه کیفیت محصولاتش را پایین نیاورده زیرا معتقد است ؛ کیفیت پایین نه تنها نارضایتی مشتریان را به همراه دارد بلکه نوعی تحمیل هزینه بر کشور است.

در پایان اگر صحبت خاصی دارید ، بیان کنید.

اگر مسئولان از واردات بی‌رویه محصولات بی‌کیفیت چینی و ترکیه‌ای جلوگیری کنند این صنعت می‌تواند روند توسعه خود را با سرعت بیشتری ادامه دهد.