هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

نشریه شماره   170   دوهفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

تذکر مجلس به وزیر راه و شهرسازی


دبیر و سخنگوی مجمع نمایندگان استان اردبیل از تذکر به وزیر راه و شهرسازی خبر داد و گفت: وزیر راه و شهرسازی با حضور در مجلس پاسخگوی سئوالات ما خواهد بود.

جلیل جعفری بنه خلخال اظهار داشت: با طرح سئوالی در ارتباط با مشکلات راه و شهرسازی شهرستان‌های خلخال و کوثر وزیر راه و شهرسازی به مجلس خوانده شده تا پاسخگوی سئوالات باشد. وی عنوان کرد: با حضور وزیر در دفتر هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی مطالبات مردم خلخال و کوثر در این حوزه مطرح خواهد شد و یکی از سئوالات نیز در خصوص عملکرد اداره راه و شهرسازی در حوزه جنوب استان و شهرستان‌های خلخال و کوثر است.

این نماینده مجلس افزود: در این جلسه حول سه موضوع مهم از وزیر سئوال خواهد شد که از جمله آن‌ها حوزه راه روستایی است که به رغم افزایش میزان برخورداری مردم روستاهای خلخال و کوثر از 25 درصد به 35 درصد راه مناسب در یک سال اخیر اما از میانگین استانی و حتی کشوری به 70 درصد به بالا فاصله داریم.

جعفری بنه خلخال ادامه داد: به رغم اعتبار 2 میلیارد ریالی در چند روز گذشته خواسته ما این بود که شهر خلخال و کوثر در برخورداری از این نعمت اولیه باید به میانگین استانی برسد. وی محور دوم سئوالات را در خصوص جاده‌ها و راه‌های در حال احداث بین شهرها اعلام کرد و گفت: این موضوع به محور خلخال - فیروز‌آباد و مکاتبات صورت گرفته برای پرداخت بخشی از اعتبارات تخصیصی این محور است که به مدیر‌عامل شرکت ساخت و توسعه راه‌ها ارجاع شده است.

دبیر و سخنگوی مجمع نمایندگان استان اردبیل تاکید کرد: محور کلور- درام پروژه روستایی دیگری است که 2 میلیارد ریال اعتبار از وزیر برای این محور درخواست کردیم که مقرر شد مساعدت‌های لازم انجام گیرد. جعفری بنه خلخال یادآور شد: احداث تونل بین خلخال گیلان خواست دیگر ما از وزیر راه و شهرسازی است که دستور بررسی و پاسخ را از شرکت ساخت و توسعه راه‌ها خواستیم.

وی ابراز داشت: موضوع بعدی سئوال ما از وزیر در خصوص حفظ و تعمیر جاده‌های موجود است که درخواست مشارکت در خصوص تسهیل در روند انجام، تعمیر و اقدامات ایمن‌سازی این محور و دستور ساخت تنها محورهای ارتباطی خلخال با استان گیلان است که قول مساعد در این زمینه داده شده است.

نماینده مردم خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: جاده هشتجین- خلخال که بیش از 20 سال قبل آسفالت‌ریزی شده و وضع بسیار نامناسب و ناایمنی دارد از وزیر دستور لازم برای ساخت و بازسازی آن گرفته شده است.

جعفری بنه خلخال در پایان سخنان خود گفت: پیگیری مطالبات و خواسته‌‌های مردم در راستای دستیابی به راه‌های ایمن و مطمئن از اهم برنامه‌های بنده است و با توجه به هماهنگی‌های انجام شده با معاون روستایی وزیر و دکتر نوبخت قرار است افزایش اعتبارات این حوزه انجام شود تا مشکلات راه خلخال و کوثر برطرف شود.