هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

نشریه شماره   170   دوهفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

برگزاری اولین کنگره ملی توسعه نظام پیمانکاری در روز مهندس


گروه گزارش: رئیس کمیسیون ساختمان انجمن صنفی پیمانکاران در خصوص برگزار نشدن اولین کنگره ملی توسعه نظام پیمانکاری گفت: کنگره برنامه‌ریزی‌شده برای هدف ما که طرح سازمان نظام پیمانکاری است کوچک بود و چند ماه آینده این کنگره با وسعت و کیفیت بهتر برگزار خواهد شد.

نصرت‌الله یوسفی افزود: با اینکه اولین کنگره ملی توسعه نظام پیمانکاری به نحوی برنامه‌ریزی‌شده بود که حاوی مطالب بسیار مفید و راهگشا برای فعالان صنعت ساختمان و راه کشور باشد و میزان آگاهی‌های پیمانکاران را بالا ببرد ، به این نتیجه رسیدیم که کنگره برنامه‌ریزی‌شده برای هدف ما که طرح سازمان نظام پیمانکاری است کوچک است و شاید نتوانیم سازمان مورد نظر را به خوبی جا بیندازیم و مطرح‌شدن آن به شکل ناقص ، شاید موجب ایجاد ذهنیت منفی و نامطلوب درباره آن شود.

این عضو هیئت‌مدیره انجمن صنفی پیمانکاران ادامه داد: با تعویق برگزاری کنگره، ما زمان بیشتری داريم تا طی مدت سه چهار ماه، برنامه‌ریزی کرده و آن را به نحو بهتری برگزار کنیم و به درستی و به خوبی به هدفمان برسيم.مهندس یوسفی با بیان اینکه در این زمان کوتاه برخی سوءتفاهم‌ها پیش آمد و عده‌ای تاکید داشتند که حتماً جایگاهشان در آینده مشخص شود، گفت: ما هم اصرار و تاکید داریم بستری فراهم کنیم تا همه تشکل‌های صنایع عمرانی و زیربنایی کشور در آن حضور داشته و بتوانند به بهترین نحو قابلیت‌ها و توانمندی خودشان را نشان بدهند.

رئیس کمیسیون ساختمان انجمن صنفی پیمانکاران با اشاره به سخنان رئیس‌جمهور محترم در مراسم آغاز سال تحصیلی دانشگاه‌ها و موضوع دیپلماسی علم مد نظر ایشان گفت: ما باید اقشار دیگری مثل دانشجویان رشته‌های مرتبط با صنایع راه و ساختمان و امور زیربنایی و عمرانی را، که خودشان هم خیلی تمایل دارند در صحنه حضور داشته باشند، جذب کنیم تا بتوانیم برای خودمان، صنایع مان و کشورمان آینده بهتری ببینیم و به جایگاه بزرگتری فکر کنیم.

نصرت‌ا... یوسفی در خصوص تاریخ برگزاری اولین کنگره ملی توسعه نظام پیمانکاری گفت: این کنگره ان شاءلله در روزهای چهارم و پنجم اسفند ماه، مقارن با روز مهندس برگزار خواهد شد.

گفتنی است قرار بود اولین کنگره ملی توسعه نظام پیمانکاری در عمران و شهرسازی با رویکرد تشکیل سازمان ملی نظام پیمانکاری و با هدف بررسی و شناسایی چالش‌ها و ارائه راهکارهای عملیاتی به منظور بسط و توسعه نظام پیمانکاری کشور در 8 کارگروه علمی در روزهای بیستم و بیست و یکم مهرماه در مرکز همایش بین‌المللی صدا و سیما برگزار شود که به روزهای چهارم و پنجم اسفند موکول شده است.