هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

نشریه شماره   157   دوهفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

همچنان در صدر ایستاده‌ایم

گروه تاسیسات: عایقکاری رطوبتی سهم بزرگی از تجهیزات جانبی و حفاظتی ساختمان‌ها را به خود اختصاص می‌دهد.اگرچه وجود عایق‌های رطوبتی در نقاط مرطوب و پرباران یک نیاز اساسی است ولی به دلیل فواید متعدد، کاربری آنها را در بخش‌های مختلف ساختمانی و صنعتی شاهد هستیم.در سال‌های اخیر،رواج ساخت و ساز و افزایش تقاضا برای عایق‌های رطوبتی در کشور تولیدکنندگان زیادی را وارد این عرصه کرده است.شرکت«صنعت بام گلستان»نامی آشنا در صنعت تولید عایق‌های رطوبتی و مواد شیمیایی ساختمان است که از سال 1388 با بهره‌گیری از پشتوانه علمی و تجارب بازرگانی مدیران و سهامداران، فعالیت حرفه‌ای خود را آغاز کرد.

مهندس محمد نعمتی ملک،مدیرعامل شرکت صنعت بام گلستان به خبرنگار پیام ساختمان می‌گوید: تولید و عرضه گریدهای متنوع از عایق‌های رطوبتی پیش ساخته(ایزوگام)و قیر تغلیظ شده بشکه‌ای(در فاز اول)و متعاقب آن پرایمرها و پوشش‌های محافظتی نما و داخل ساختمان،افزودنی‌های بتن انواع چسب‌های بتن،انواع چسب‌های بتن و کاشی و مواد شیمیایی و ساختمانی(در فاز دوم)باعث شد تا سبد محصولات ما جهت تأمین نیازهای به روز پروژه‌های صنعتی و ساختمانی تکمیل شود و شرکت صنعت بام گلستان به عنوان اولین تولیدکننده جامع محصولات شیمیایی ساختمان در استان گلستان به صنعت کشور معرفی شود.

نعمتی ملک، با اشاره به اهداف برنامه‌ریزی شده شرکت می‌افزاید: محصولات استراتژیک ما عایق‌های بام شرق و حفاظ بام هیرکان هستند که به دلیل دارا بودن کیفیت مناسب موفق به دریافت پروانه استاندارد ملی در سال 1389 شده و مصرف آنها پس از معرفی به صنایع و تایید بسیاری از مهندسین مشاور و پیمانکاران، به سرعت فراگیر شده است. هم اکنون عایق بام شرق در پروژه‌های متعدد عمرانی نفت و گاز،پروژه‌های ساختمانی از جمله مسکن مهر در استان‌های مختلف مصرف انبوه یافته و به کشورهای همسایه از جمله،ترکمنستان، افغانستان،عراق و...صادر می‌شود.

مدیرعامل شرکت صنعت بام گلستان می‌گوید: ما در چند سال اخیر دو دستاورد مهم داشته‌ایم؛ یکی تولید«پوشش ترمیمی سیل کوت» است که بر پایه قیر،رزین و پلیمرهای اصلاح کننده و حلال تولید شده و برای عایقکاری و ترمیم سطوح مختلف سازه از جمله سقف‌های شیب‌دار،دیوار و کف سرویس‌ها به کار می‌رود. نوآوری دیگر؛پوشش حفاظتی بیتوکوت است که حاوی ماده‌ای تک جزئی با قابلیت حفاظتی و چسبندگی زیاد بر روی سطوح بتنی و فلزی می‌باشد و بر پایه مواد قیری،حلال،پلیمر و رزین تولید می‌شود.این محصول برای حفاظت از سازه‌های بتنی و فلزی در فضای آزاد،شرایط سخت جوی و زمین‌های مرطوب با املاح خورنده که داخل آب یا داخل خاک قرار خواهند گرفت، در فونداسیون،دیوار،سقف و کف سازه‌های آبی و ساحلی،سیلوهای ذخیره بتنی و فلزی در نواحی ساحلی کاربرد دارد. این محصول آماده مصرف دارای قدرت پوشش بالا و زمان خشک شدن نسبتاً سریع، مقاوم در برابر شوری آب ومواد اسیدی با قابلیت اسپری بر روی سطوح می‌باشد.

نعمتی ملک تاکید می‌کند: بهره‌گیری از دانش و تکنولوژی روز،کادر متخصص و مجرب،واحد تحقیق و توسعه آکادمیک و فعال،ماشین‌آلات مجهز و مدرن،مواد اولیه ممتاز و کنترل کیفی مستمر به عنوان سرمایه‌های ارزشمند،مهم‌ترین عوامل در افزایش کیفیت محصولات شرکت صنعت بام گلستان می‌باشد و از ابتدای تاسیس شعار«خدمات ماندگار،صنعت پایدار»را سرلوحه فعالیت‌های خود قرار داده‌ایم.

وی در خصوص مشکلات موجود در بازار کار می‌گوید: افزایش قیمت ارز و تهیه مواد اولیه همواره مشکلاتی را ما به همراه دارد و در برخی از موارد ناچار به افزایش قیمت محصولات هستیم ولی از آنجا که کیفیت را همچنان در صدر نگه داشته‌ایم بنابراین جایی برای نگرانی مشتریان آینده‌نگر وجود ندارد.

این مهندس جوان و جویای نام در مورد برنامه‌های آینده شرکت خاطرنشان می‌کند: در وهله اول می‌خواهیم با توسعه ارتباطات بازارهای کشور را در اختیار بگیریم و در کنار آن صادرات محصول به کشورهای همسایه را گسترش دهیم.در حال حاضر نمایندگی‌های شرکت در اکثر استان‌ها فعال هستند و از پروژه های مختلف به صورت دوره‌ای بازدید می‌کنیم. هدف ما افزایش کیفیت محصولات با تکیه بر استانداردهای روز دنیا به منظور رضایت حداکثری مشتریان است.