هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

نشریه شماره   170   دوهفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

كيفيت، گران‌ترین و بادوام‌ترین تبليغ است


گروه ساخت‌وساز: «وحدت دوستان صنعت» یک شرکت تولیدی در صنعت خودروسازی است که فورج سرد تولید می‌کند، اما متخصصان این شرکت با پژوهش‌هایی که اخیرأ انجام داده‌اند، توانسته‌اند عرصه تولید را توسعه داده و با همکاری شریک تجاری کره‌ای، به بازار مسکن نیز راه پیدا کنند. « گل میخ « اولین قطعه‌ای است که در این کارخانه تولیدشده و برای سقف‌های فولادی کاربرد دارد.ضمن استقبال از ورود این شرکت به بازار ساختمان، گفتگویی کوتاه با مرتضی رحمت نژاد ، مدیرعامل شركت «وحدت دوستان صنعت» انجام داده‌ایم که می‌خوانید:

در مورد محصولات و زمینه‌های فعالیت شرکت تان برای مخاطبان نشریه توضیحاتی بیان کنید؟

شرکت «وحدت دوستان صنعت» از سال 1380 با بهره‌گيري از متخصص‌ترين نيروهاي موجود در صنعت فورج سرد و به‌کارگیری آخرين دستاوردهاي اين صنعت از طريق شريك تجاري كره‌اي خود، موفق به توليد قطعات پيچيده متعددي گرديده و توانسته است از نظر فنی و تخصصی خود را به عنوان مجموعه‌اي پيشرو به صنعت خودروی كشور معرفي کند.

با توجه به اینکه زمینه‌ فعالیت شما صنعت خودرو است ، علت حضور شما در نمایشگاه‌ها و همایش‌های صنعت ساختمان چیست ؟

با توجه به پيشرفت‌هايي كه اخيراً در صنعتی سازی و بهسازي صنعت ساختمان كشور محقق شده است، شركت وحدت دوستان صنعت نيز بر آن است که با بهره‌گیری از دانش و تجربه‌ خود در صنعت خودرو ، سهمی را در جهت نیل به این هدف داشته باشد. از آنجا که قطعه گل ميخ (Shear Stud) مورد استفاده در سقف‌هاي عرشه فولادي (Metal Deck) می‌باشد لذا تصمیم بر این گرفته شد که با حضور در نمایشگاه محصول خود را به صنعت ساختمان معرفی کنیم.

محصول جدیدی که عرضه کرده‌اید نسبت به محصولات مشابه ، از چه امتیازی برخوردار است ؟

طبق تعریف قطعه گل ميخ از فولاد كم كربن ساختماني و از فرآيند فورج سرد و با رعایت برخی حساسیت‌های هندسی توليد مي¬شود كه بايستي يك گوي آلومينيومي با خلوص بالا و به روش كوبش در پيشاني قطعه تعبيه گردد. متأسفانه بيشتر قطعات موجود در بازار اين خصوصيات را ندارند و همين مسئله شركت وحدت دوستان صنعت را بر آن داشت كه وارد اين عرصه شود .

آيا در توليد گل ميخ استاندارد خاصی می‌بایست رعايت شود ؟

بله ، توليد اين قطعه بر اساس استانداردهای14555 ISO13918 , ISO صورت می‌گیرد . همچنين تمامي آزمایش‌های لازم توسط آزمایشگاه‌های معتبر بر روی قطعات توليدي صورت گرفته است .

به عنوان شركتي كه قطعات خودرويي نيز توليد می‌کند ،تاکنون چه گواهینامه‌هایی دريافت کرده‌اید ؟

از جمله گواهینامه‌های دريافتي ما می‌توان به گواهينامه استاندارد ISO 9001:2008 ،گواهـينامه اســتاندارد ISO/TS 16949:2009، تأییدیه كيفي و فني از پژو فرانسه، تأییدیه كيفي و فني از شركت ساپكو، تأییدیه كيفي و فني از شركت مگا موتور اشاره كرد .

نظرتان نسبت به فروش ، بازاريابي ، توزيع محصول خود در بازار چيست و چه سهمي از بازار را به خود اختصاص داده‌اید ؟

شركت وحدت دوستان صنعت در توليد قطعه گل ميخ در ابتداي مسير است و اميدواريم در زمان كوتاهي سهم قابل‌توجهی از بازار را به خود اختصاص دهيم. ما معتقدیم گران‌ترین و بادوام‌ترین تبليغ، كيفيت است و اين نكته استرات‍‍ژي اصلي فروش شركت می‌باشد .

به تحقيق و توسعه در رابطه با دستيابي به محصولات جديد و نيازهاي روز چقدر اهميت می‌دهید و در اين راستا چه اقداماتي کرده‌اید ؟

قطعه گل ميخ دروازه‌ ورود شرکت وحدت دوستان صنعت به صنعت ساختمان است و در حال حاضر طراحی قالب یک قطعه‌ ساختمانی جدید انجام‌شده و چند محصول دیگر نیز در فاز مطالعاتی قرار دارند .

آیا شعاری برای شرکتان انتخاب کرده‌اید ؟

ما خود را برای رقابت جهانی آماده کرده‌ایم از این رو بهترین کیفیت را با نازل‌ترین قیمت ارائه می‌کنیم. سال‌هاست که شعار ما این است: «WE PUT YOUR IDEAS INTO SHAPE «

نظرتان را درباره نشریه پیام ساختمان به عنوان یک نشریه تخصصی بفرمایید و در کل چه انتظاراتی از نشریات تخصصی دارید؟

وقتی از یک نشریه تخصصی صحبت می‌شود انتظار می رود اطلاعات مفید و صادقانه در اختیار خواننده قرار دهد و آگاهی مخاطب را بالا ببرد. به نظر بنده نشریه پیام ساختمان در این مسیر قرار دارد .

برای شناخت قطعات تولیدی شرکت چه مشخصه‌ای در نظر گرفته‌اید؟

غیر از کیفیت بالای قطعه که آن را متمایز می‌کند، علامت اختصاری VDS برجسته بر روی قطعه قابل رویت می‌باشد.

آگهی شرکت فوق در صفحه 72