هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

نشریه شماره   170   دوهفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

جامع ترین اخبار نمایشگاهی در پیام ساختمان


نخستين نمايشگاه بزرگ املاك و مستغلات ايران

نخستين نمايشگاه بزرگ املاك و مستغلات ايران با حضور محمدجواد قنبري، معاون امور نمايشگاهي نمایشگاه‌های بین‌المللی ايران و مصطفی قلی‌خسروی رئیس اتحادیه مشاوران املاک کشور ، مشاوران املاک و تعدادي از شرکت‌های ساختماني، انبوه‌سازان مسكن و تعاونی‌های ساخت‌وساز ۲۶ مهرماه در محل دائمي نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار شد.در اين نمايشگاه شرکت‌های ساختماني و خدماتي جديدترين طرح‌ها، پروژه‌ها و برنامه‌های خود را ارائه و در معرض ديد علاقه‌مندان قرار دادند.

به گزارش خبرنگار پیام ساختمان حمید رضاییان ،مدیرعامل موسسه نوآوران و نوانديشان ايرانيان و برگزارکننده اين نمايشگاه گفت: دستيابي و برقراري تعادل قيمت در بازار مسكن و رونق ساخت‌وساز از اهداف اصلي برگزاري اولين نمايشگاه املاك و مستغلات ايران است.وي ايجاد محيط ايده پردازي و بيان روش‌هاي مختلف در اين امر، ارائه روش‌ها و طرح‌های نوين ساخت‌وساز، سبك سازي و مقاوم‌سازی، توجه به بازسازي بافت‌های فرسوده و آشنايي مهندسان و طراحان با سیستم‌های نوين ساخت‌وساز را از ديگر اهداف برگزاري اين نمايشگاه عنوان كرد.

رضاييان افزود: اولين نمايشگاه املاك و مستغلات ايران با همكاري اتحاديه كشوري مشاوران املاك و موسسه نوآوران و نوانديشان ايرانيان و در راستاي اهداف سال حماسه سياسي و حماسه اقتصادي برگزار شد.وي ادامه داد: در اين نمايشگاه، مالكان و مديران پروژه‌هاي سرمايه‌گذاري با ارائه و معرفي بهترين فرصت‌هاي سرمايه‌گذاري در املاك، شرايطي را براي عرضه‌ مطلوب املاك با امكان ارزيابي و مقايسه بهتر فراهم کردند.

رضاييان از نخستين حضور شركت‌هاي تخصصي كه در زمينه‌ نوآوري در املاك فعاليت مي‌كنند، خبر داد و افزود : اين نمايشگاه بستري است تا متصدیان املاك كشور روش‌های فروش يا تأمین تجهيزات لازم براي عرضه واحدهاي مسكوني را ارائه كنند.

پیام ساختمان در این نمایشگاه به عنوان حامی رسانه‌ای حضور یافت و اقدام به توزیع رایگان چند هزار نشریه در بین بازدیدکنندگان و شرکت‌کنندگان نمود.

نخستين همايش ملي انجمن انرژي ايران

نخستين همايش ملي انجمن انرژي ايران با تاکيد بر توسعه توليد انرژی‌های تجديدپذير و توسعه پایدار27 و 28 مهرماه در سالن همایش پژوهشگاه نیرو برگزار شد.

به گزارش خبرنگار پیام ساختمان، رئيس نخستین همایش ملی انجمن انرژي ايران گفت: اين همايش شامل شش محور؛ انرژی‌های تجديدپذير و توسعه پايدار، ایمن‌سازی انرژي، اقتصاد، برنامه‌ریزی و سیاست‌گذاری، انرژي و محیط‌زیست، نفت، گاز و پتروشيمي و فناوری‌های نوين بود.

محمد ساتکين گفت: فراهم کردن بستر مناسب براي تبادل افکار و اندیشه‌های پژوهشگران، استادان، ارائه دستاوردهاي پژوهشي، جلب همکاري دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشي، معرفي فناوری‌های جديد در حوزه انرژي و آشنايي با آخرين دستاوردهاي حوزه انرژي در جهان از مهم‌ترین اهداف همايش بود.

وي افزود: تلاش نمودیم تا در این کنفرانس ابعاد مختلف مباحث انرژی که بزرگ‌ترین و مهم‌ترین چالش جامعه بشری در قرن حاضر است با نگاه علمی مورد بررسی قرارگرفته و نتایج پژوهش‌های انجام‌شده در این زمینه ارائه شود.

دکتر ساتکین ادامه داد: در این کنفرانس مقالات منتخب در 2 تالار بر اساس زمینه موضوعی به صورت شفاهی و تعدادی از مقالات نیز به صورت پوستر ارائه گردید.

گفتنی است در اين همايش نشریه پیام ساختمان به عنوان حامی رسانه‌ای حضور یافت و علاوه‌بر پوشش و انعکاس خبری، اقدام به توزیع رایگان نشریه در بین مدعوین نمود.

دوازدهمين نمایشگاه بین‌المللی تأسیسات

دوازدهمين نمایشگاه بین‌المللی تأسیسات با مشارکت ده‌ها شرکت داخلی و خارجی و استقبال صدها بازديدكننده ايراني در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار شد.

به گزارش خبرنگار پيام ساختمان، در این نمایشگاه بیش از 500 شرکت تأسیساتی به مدت چهار روز(25 تا 28 مهرماه) جدیدترین دستاوردها و تولیدات خود را در پنج بخش عرضه کردند.

انواع تجهیزات سرمایشی و گرمایشی شامل؛ سردخانه، چیلر، برج خنک‌کننده و فن‌کویل و انواع دیگ، مشعل، رادیاتور و پکیج در كنار انواع شیرآلات، لوله و اتصالات، پمپ و فیلتر، رسوب‌زداها، شیرهای برقی، انواع تابلو برق، لوازم و تجهیزات کنترل ایمنی، عایق‌ها، مواد اولیه فلزی و غیرفلزی و... از جمله تجهيزاتي بودند كه در معرض دید علاقه‌مندان قرار گرفت. دوازدهمين نمايشگاه بين‌المللي تأسیسات به لحاظ آماري نسبت به سال‌هاي گذشته رشد چشمگيري داشت و حضور 400 شركت داخلي و 120 شركت خارجي شركت خارجي در فضايي به مساحت 31 هزار مترمربع از ويژگي‌هاي بارز نمايشگاه امسال بود. ضمن اينكه هشت هیئت تجاری و بازرگانی از کشورهای؛ عراق، افغانستان، ترکمنستان و آذربایجان در محل نمایشگاه حضور يافتند.

آشنایی با جديدترين تولیدات و پیشرفت‌های این حوزه، تبادل اطلاعات، دانش فنی و فناوری روز بین مشارکت‌کنندگان و متخصصان، آشنایی شرکت‌کنندگان و بازدیدکنندگان با آخرین دستاوردهای عرضه‌شده در بخش سیستم‌های گرمایش و سرمایش، ایجاد ارتباط مستقیم میان تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان، ایجاد فرصت‌های سرمایه‌گذاری اشتغال‌زایی، بازاریابی و توسعه صادرات مهم‌ترین اهداف برگزاری دوازدهمین نمایشگاه بین‌المللی تأسیسات و سیستم‌های سرمایشی و گرمایشی به شمار مي‌رفت.

شایان‌ذکر است؛ مهندس ايرج رهبر، رئيس كانون انبوه‌سازان سراسر كشور، شاخص‌ترين ميهمان مراسم افتتاحيه بود كه به همراه مهندس كاظم اكبرپور، مديرعامل نمايشگاه‌هاي بين‌المللي جمهوري اسلامي ايران در نمايشگاه حضور يافت.

نشریه پیام ساختمان به عنوان حامی رسانه‌ای در این نمایشگاه حضور یافت و علاوه‌بر پوشش و انعکاس خبری اقدام به توزیع رایگان نشریه در بین بازدیدکنندگان و شرکت‌کنندگان نمایشگاه نمود که با استقبال خوبی مواجه شد.

دومین نمایشگاه صنعت ساختمان جنوب کرمان

دومین نمایشگاه صنعت ساختمان جنوب کرمان در شهرستان جیرفت 20 تا 23 مهرماه برگزار شد.

به گزارش خبرنگار پیام ساختمان این نمایشگاه با حضور فرماندار جیرفت ، ریاست سازمان نظام مهندسی ساختمان جیرفت و جمعی دیگر از مسئولان افتتاح گردید. در این نمایشگاه مشارکت‌کنندگان بخش خصوصی در قالب 48 غرفه و در مساحتی بالغ بر 750 مترمربع آخرین دستاوردهای تولیدهای خود را در زمینه مصالح، لوله و اتصالات،تزیینات داخلی، درو پنجره، نمای ساختمان به معرض نمایش گذاشتند.

برپایی این نمایشگاه فرصتی مناسب برای آشنایی و شناخت مجریان و تصمیم‌گیرندگان حوزه مسکن و ساختمان با کارکرد سیستم ها، محصولات و مصالح مختلف و متنوع شد. نشریه پیام ساختمان به عنوان حامی رسانه‌ای در این نمایشگاه حضور یافت و اقدام به توزیع رایگان نشریه در بین بازدیدکنندگان و شرکت‌کنندگان نمود.

گرامیداشت چهار دهه تلاش سازمان نظام کاردانی استان تهران

مراسم گرامیداشت چهار دهه تلاش مهدی مؤذن در مدیریت سازمان نظام کاردانی کشور با حضور اعضای هیئت‌مدیره سازمان به همراه دکتر هوایی، ﻣﺪﻳﺮﻛﻞ اﻣﻮر ﻣﻘﺮرات ملی ساختمان کشور، مهندس رهبر، ریاست کانون سراسری انبوه‌سازان، مصطفی قلی‌خسروی، ریاست اتحادیه مشاوران املاک کشور، دکتر شیبانی،ریاست انجمن مهندسان راه و ساختمان و جمعی از مدیران بانک رفاه 29 مهرماه در تالار رفاه ولنجک برگزار شد.

به گزارش خبرنگار نشریه پیام ساختمان در این مراسم ،تمامی سخنرانان از جمله دکتر هوایی،مهندس ایرج رهبر و مصطفی قلی‌خسروی به تلاش‌های مجدانه و پیگیری‌های دلسوزانه مهدی مؤذن در دفاع از منافع ملی و اعضای سازمان نظام کاردانی اذعان نمودند . همچنین در این مراسم به پاس زحمات چهار دهه تلاش ماندگار مهدی مؤذن، تندیس و لوح‌هایی از سوی دکتر هوایی و شورای مرکزی سازمان کاردانی کشور و کارکنان سازمان به وی اعطا گردید.

پیام ساختمان به عنوان نماینده اصحاب رسانه در این ضیافت حضور یافت.

همایش هم اندیشی اتحاد سنگ بر و سنگ فروشان

به گزارش خبرنگار پیام ساختمان سی ام مهرماه به منظورایجاد اتحاد و هم اندیشی میان اعضای سنگ بران و سنگ فروشان در تالار ققنوس گردهمایی برگزار شد. در این میان از پیشکسوتان و بزرگان صنعت سنگ کشور قدردانی شد و کاندیداها برای کسب کرسی هیئت مدیره از برنامه ها و اهداف خودشان در میان اعضا سخنرانی کردند. نشریه پیام ساختمان به عنوان حامی رسانه ای در این همایش حضور یافت و علاوه‌بر پوشش خبری اقدام به توزیع نشریه نمود.