مبلمان مناسب با دکوراسیون

شمار نشریه : 169

 

گروه معماری و دکوراسیون:انتخاب مبلمان مناسب یکی از عواملی است که بر زیبایی و جذابیت منزل ما می‌افزاید. اگر در هنگام خرید مبلمان منزل دقت کنیم، قطعاً از خرید آن پشیمان نخواهیم شد.

گروه معماری و دکوراسیون:برای اینکه برای خانه خود مبل مناسبی انتخاب کنیم، باید پنج مورد را مدنظر قرار دهیم: اندازه، رنگ، شکل، جنس و محل قرار گرفتن.

- رنگ تند مبل‌ها باعث می‌شود اتاقتان شاد و جذاب به نظر برسد، البته به این شرط که با سایر اجزای اتاق همخوانی داشته باشد و آنها را تکمیل کند

- مبل‌ها می‌توانند رنگ شادی داشته باشند که در عین حال تند و به اصطلاح جیغ نباشد

- بعضی‌ها مبل‌ نقش دار را دوست دارند. توصیه ما به شما این است که تنها در صورتی از مبل‌های طرح دار استفاده کنید که بقیه وسایل اتاق رنگ خنثی داشته باشند. اگر اتاق شما رنگارنگ به نظر می‌رسد، یا در دکوراسیون آن رنگ‌های تند به کار رفته است، بهتر است از مبل‌های نقش دار استفاده نکنید

روكش مبلمان باید از نوع بادوام انتخاب شود و برای داخل تشك ها نیز بهتر است از «پلی فوم» استفاده شده باشد كه به راحتی به حالت اولیه برمی گردد.اگر قصد دارید مبلمان چرمی تهیه كنید باید چرم آن طبیعی باشد زیرا چرم مصنوعی بعد از مدتی به لباس می چسبد. مبلمان به لحاظ حجمی كه اشغال می كند به طور معمول اولین بخشی است كه به چشم می آید، بنابراین در القای سلیقه افراد ساكن آن خانه، نقش زیادی دارد . از نكاتی كه باید در طراحی مبلمان اتاق نشیمن درنظر گرفت، راحتی آن است زیرا در بیشتر ساعات روز مورد استفاده قرار می گیرد.

- استفاده از پارچه های ساده و نقش دار در کنار هم نیز می‌تواند ترکیبی بسیار جذاب به وجود آورد

- روش دیگر برای زیباتر کردن مبل‌ها استفاده از کوسن است که باعث می‌شود مبل شما حتی اگر کوچک است به چشم بیاید. بهتر است رنگ کوسن‌ها با رنگ مبل‌ها تضاد ایجاد کند، مثلاً یکی خنثی و دیگری تند باشد.

- شکل مبل‌ها عامل دیگری است که باید در نظر گرفته شود و برای هر خانه، مبل مناسب آن انتخاب شود

در انتخاب مبل مناسب باید پنج نكته را مدنظر قرار دهیم: اندازه، رنگ، شکل، جنس و محل قرار گرفتن مبل

ارتفاع درنظر گرفته شده برای مبلمان نیز باید متناسب با میز تلویزیون باشد. در مورد چیدمان مبل ها نیز باید توجه داشت كه هر دست مبل به تناسب تعداد صندلی، چینش خاصی را طلب می كند اما به طور كلی مبلمان باید به مركزیت میز چیده شود.اگر بزرگی فضا باعث
می شود به راحتی به میز بزرگ دسترسی نداشته باشید، باید از میزهای كوچك در بین هر 2 مبل استفاده كنید

- مبل‌های کوچک با شکل‌های خاص هم می‌توانند نشان دهنده سلیقه متفاوت صاحب‌خانه باشند. خیلی خوب است اگر گاهی کلیشه‌ها را کنار بگذاریم و وسایلی بخریم که با تصور همیشگی‌مان فرق داشته باشند

- جنس مبل عامل دیگری است که باید در نظر گرفته شود. خیلی‌ها مبل چرمی را به پارچه ای ترجیح می‌دهند

- مورد مهم دیگر محل قرار گرفتن مبل است. بیشتر مبل‌ها در اتاق نشیمن قرار می‌گیرند. با این حال مبل‌هایی هم هستند که می‌توانند در اتاق خواب قرار داده شوند، که این کار به اندازه اتاق خواب بستگی دارد.

- حتی بعضی مبل‌ها را می‌توانید در خارج از خانه قرار دهید . البته این کار به جنس مبل بستگی دارد وجنس این مبل‌ها باید در مقابل هوا و باران مقاوم باشد.