هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

نشریه شماره   169   دوهفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

خانه‌ مخصوص دانش آموزان

دانش‌آموزان همیشه به محیطی آرام و البته ساده برای درس خواندن نیاز دارند، از این رو کتابخانه به آنها پیشنهاد می‌شود اما عده‌ای هستند که نمی‌توانند در کتابخانه آنطور که باید درس بخوانند، به همین جهت کتابخانه نیز محل مناسبی محسوب نمی‌شود.چند سالی است که طراحان در حال کار بر روی خانه‌های تاشو هستند. تا به حال طرح‌های بسیاری برای این خانه‌ها ارائه‌شده که وجه اشتراک تمامی آنها را می‌توان در قابلیت حمل‌ونقل و سادگی آنها دانست.

شرکت طراحی "تنگبوم" به تازگی خانه‌ای تاشو ساخته که مخصوص دانش‌آموزان و افرادی می‌باشد که قصد درس خواندن دارند. این خانه کاملاً تاشو و قابل‌حمل است همچنین از جنسی ساخته‌شده که می‌تواند به راحتی بازیافت شود.این خانه‌های 10 مترمربعی با تمامی امکانات ساخته‌شده‌اند به طوری که مودم‌های وایرلس، اینترنت پر سرعت، پریز برق، لوله‌کشی آب در آنها تعبیه شده است. این خانه انرژی مورد نیاز خود را به صورت خورشیدی تأمین می‌کند.

خانه‌های دانش‌آموزی محیطی آرام را ایجاد می‌کنند که فرد بتواند به راحتی مطالعه کند همچنین این خانه باعث می‌شود تا یک دانش‌آموز بتواند به راحتی در محیطی ساکت زندگی کرده و تنها درس بخواند. این خانه‌ها قرار است تا اواخر سال 2014 وارد بازار شوند.