هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

نشریه شماره   169   دوهفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

پیام ساختمان منبع موثق اخبار وگزارش همایش ها و نمایشگاه ها


حسین حیدری

حضور فعال پیام ساختمان در همایش‌ها و نمایشگاه‌های مربوط به حوزه صنعت ساختمان باعث جلب اعتماد برگزارکنندگان این همایش‌ها و نمایشگاه‌ها شده است .

تا جایی که در این عرصه صرف‌نظر از حامی رسانه‌ای رویدادهای مهم خبری و اقتصادی ، به عنوان ستاد خبری همایش‌ها و نمایشگاه‌ها، عهده‌دار پوشش و انعکاس اخبار رویدادهای مهم صنعت ساختمان بوده و تلاش می‌کنیم همواره جامع‌ترین نشریه تخصصی صنعت ساختمان کشور باشیم.در مطلب زیر گوشه‌ای از فعالیت‌های پیام ساختمان برای آگاهی مخاطبان عزیز آمده است

ششمین کنفرانس بین‌المللی تجارت جهانی مبلمان، طراحی ، هنر و دکوراسیون

ششمین کنفرانس بین‌المللی تجارت جهانی مبلمان، طراحی ، هنر و دکوراسیون در مرکز همایش های بین‌المللی صدا و سیما و با حضور حمید صافدل معاون و مشاور فعلی وزیر صنعت، معدن و تجارت، برخی نمایندگان مجلس و فعالان عرصه مبلمان، دانشگاهیان و نمایندگان یازده کشور جهان از جمله ایتالیا، اسپانیا، ژاپن ، اتریش، مالزی، مکزیک و فیلیپین برگزار شد.

به گزارش پیام ساختمان در این کنفرانس که صبح روز دوشنبه پانزدهم مهرماه افتتاح شد، مظفر علیخانی دبیر کل شورای ملی مبلمان ایران و دبیر کنفرانس گفت: با توجه به شعار سال جاری که سال "حماسه سیاسی و اقتصادی" است، فعالان این صنعت امیدوار هستند که با هم‌اندیشی، تعامل و همدلی کلیه دست‌اندرکاران این صنعت و تجارت، جایگاه اصلی صنعت مبلمان احیا شود.

نشریه پیام ساختمان در این همایش به عنوان حامی رسانه‌ای حضور یافت و علاوه‌بر پوشش خبری اقدام به توزیع رایگان نشریه بین مدعوین نمود.

روز جهانی معمار

مراسم روز جهانی معمار با موضوع فرهنگ و معماری15 مهرماه در قزوین برگزارشد.

به گزارش خبرنگار پیام ساختمان محمدرضا نوروزیان، رئیس انجمن صنفی مهندسان معمار استان قزوین ، در این مراسم گفت: کانون ملی معماری ایران با حضور انجمن‌های صنفی معماری استان‌های آذربایجان شرقی، غربی ، گیلان، مازندران، خراسان رضوی، اصفهان، قزوین و البرز تأسیس خواهد شد و هدف از تشکیل این کانون ملی شدن معماری و رسیدن معماری و معماران به جایگاه اصلی خود است.

نوروزیان ادامه داد: بحث آموزش و وجود دانشکده‌های معماری فراوان قوانین مربوط به معماری و شهرسازی در وزارت راه و شهرسازی،سازمان نظام مهندسی و شهرداری‌ها که به صورت پراکنده وجود دارد در این کانون بررسی خواهد شد.

وی یکی دیگر از اهداف تشکیل کانون ملی معماری ایران را ارتباط با انجمن‌های معماری استان‌های دیگر ذکر کرد و گفت: با تشکیل این کانون انجمن صنفی سایر استان‌ها نیز فعال خواهد شد.

گفتنی است،در این مراسم نشریه پیام ساختمان نیز حضور فعال داشت و اقدام به توزیع رایگان بین شرکت‌کنندگان در همایش نمود.

يازدهمين همايش روز بتن

يازدهمين همايش روز بتن،
16 مهرماه با حضور وزیر راه و شهرسازی، اعضای انجمن بتن ايران و جمعي از اساتيد و دانشجويان در مركز تحقيقات راه، مسكن و شهرسازي برگزار شد.

به گزارش خبرنگار پيام ساختمان عباس آخوندي، وزير راه و شهرسازي در اين همايش ‌گفت: بر اساس آمار‌ها، روزانه حدود دو هزار واحد مسکونی ساخته می‌شود و بر اساس بررسي‌هاي صورت گرفته در هر ساعت حدود شش میلیارد تومان در بخش راه و ساختمان هزینه می‌شود كه پس از نفت عظیم‌ترین سرمایه‌گذاری ملی به شمار مي‌رود.

وی افزود: صنعت راه و ساختمان یکی از صنایع مهم و حياتي در اقتصاد است؛ چرا که با شش صنعت زیربنایی در ارتباط مستقيم بوده و همواره رونق آن باعث رشد صنایع دیگر شده است.

آخوندی با بیان اینکه ایران حدود یک درصد از کل جمعیت جهان را به خود اختصاص داده است، خاطرنشان كرد: دو درصد از تمامي ساخت‌وسازهای جهان متعلق به کشور ماست که بخش مسکن حدود 33 درصد از حجم اقتصاد کشور را در بر می‌گیرد و به طور ميانگين روزانه حدود دو هزار واحد مسکونی در کشور ساخته می‌شود.

آخوندی تاکید کرد: بخش ساخت‌وساز کشور نقش اساسی در تولید ناخالص داخلی دارد و باید برای دستیابی به معیارهای توسعه‌ پایدار در این بخش شاخص‌های کیفیت، مقاوم‌سازی و کاهش مصرف انرژی مورد توجه قرار گیرد.

لازم به ذکر است؛ نشریه پیام ساختمان در این همایش به عنوان حامی رسانه‌ای حضور یافت و علاوه‌بر پوشش خبری اقدام به توزیع رایگان بین مدعوین نمود که با استقبال فراوانی روبه رو شد.

نمایشگاه تولیدات صنعت ساختمان زاهدان

نمایشگاه تولیدات صنعت ساختمان زاهدان 15 مهرماه تا 18 مهرماه در محل دائمی نمایشگاه بین‌المللی این شهر برگزار شد.

به گزارش خبرنگار پیام ساختمان مدیر شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی زاهدان گفت: در این نمایشگاه 75 شرکت ساختمانی در 130 غرفه جدیدترین دستاوردهای خود را به نمایش گذاشتند. براهویی افزود: در نمایشگاه تولیدات ساختمانی محصولاتی چون کاشی، سرامیک، دکوراسیون، عایق و انواع مصالح ساختمانی و همچنین ماشین‌آلات از استان‌های اصفهان، تهران، مشهد، یزد، خراسان جنوبی و سیستان و بلوچستان ارائه شد.

مدیر شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی زاهدان گفت: نمایشگاه تولیدات صنعت ساختمان با نگاهی به تکنولوژی، بهینه‌سازی مصرف انرژی و سبک سازی مصالح ساختمانی برگزار شد.

نشریه پیام ساختمان در این نمایشگاه حضور یافت و اقدام به توزیع رایگان نشریه بین بازدیدکنندگان و شرکت‌کنندگان نمایشگاه نمود.

پنجمین نمایشگاه صنعت ساختمان سمنان

پنجمین نمایشگاه صنعت ساختمان با شرکت واحدهای تولیدی هشت استان کشور در سمنان گشایش یافت.

به گزارش خبرنگار نشریه پیام ساختمان مدیرعامل نمایشگاه بین‌المللی سمنان گفت: این نمایشگاه در زمینی به مساحت یک هزار و ۲۰۰ مترمربع و مشتمل بر ۴۰ غرفه برگزار شد.

داریوش دربانیان افزود: در این نمایشگاه واحدهای تولید مصالح ساختمانی از استان‌های البرز، خراسان رضوی، اصفهان، یزد، مازندران، گلستان، زنجان، سمنان و آذربایجان شرقی تولیدات و محصولات خود را در صنعت ساختمان به نمایش گذاشتند.

وی با بیان اینکه در این نمایشگاه نمایندگانی از کشورهای چین، آلمان، ترکیه و ایتالیا نیز حضور دارند، افزود: تأسیسات ساختمانی، مصالح نوین ساختمانی، دکوراسیون داخلی و مصالح سازه‌ای از جمله محصولات ارائه‌شده در این نمایشگاه بود پیام ساختمان در این نمایشگاه حضور یافت و اقدام به توزیع رایگان نشریه بین بازدیدکنندگان و شرکت‌کنندگان نمود.

اولین و بزرگ‌ترین كنفرانس ملی معماری و طراحی داخلی

اولین و بزرگ‌ترین كنفرانس ملی معماری و طراحی داخلی در راستای اعتلای معماری و طراحی داخلی " 12 مهرماه 1392 در محل مركز همایش‌های بین‌المللی سازمان صدا و سیما و با حضور استادان ، اندیشمندان، سازندگان ساختمان‌های لوكس ، فعالان و متخصصان این حرفه و دانشجویان رشته معماری و طراحی داخلی برگزار شد.

به گزارش خبرنگار پیام ساختمان در ابتدای این کنفرانس محمدحسین رحماني،رئيس انجمن معماری پایدار، با بیان این مطلب که گسیختگی و ناهمگونی معماری در تهران به شدت نمایان است، افزود: عدم نظارت و کنترل به دلیل نبود متولی در پروژه‌های معماری باعث ایجاد چهره زشت شهر شده است. وی در ادامه افزود: بر این اساس بر آن شدیم تا انجمنی تحت عنوان انجمن معماران و طراحان پایدار تشکیل دهیم که عمده اهداف و برنامه‌های اين انجمن عبارتند از: تعميم و تعميق روابط علمي و پژوهشي اعضاء، تنوير آگاهي عمومي نسبت به اين هنر ارزشمند كه از ديرباز با تمدن ايراني عجين بوده و سهم بسزايي در فرهنگ اين مرز و بوم دارد.

رحمانی با بیان این مطلب که این کنفرانس شروع به کار کنفرانس‌های آتی است، افزود: ادامه برگزاري دوره‌های آموزشي در زمينه معماري، طراحي داخلي و موارد مرتبط در سطوح مختلف برای اعضاي انجمن و همچنين عموم مردم و برگزاري مسابقه‌های سالانه در حوزه مقاله‌نویسی و پروژه‌های معماري و اهداي جوايز ارزنده به برگزيدگان می‌تواند از بزرگ‌ترین دستاوردهای این انجمن باشد.

پیام ساختمان در این همایش حضور یافت و علاوه بر پوشش خبری اقدام به توزیع رایگان نشریه بین مدعوین نمود.

بزرگداشت روز جهانی اسکان بشر

به مناسبت بزرگداشت روز جهانی اسکان بشر، همایش ساخت‌وساز استاندارد و فرصت‌های سرمایه‌گذاری در مدیریت شهری با حضور مسئولان و دست‌اندرکاران صنعت ساختمان 10 مهرماه سال جاری در سالن همايش‌هاي برج ميلاد برگزار شد.

به گزارش خبرنگار پيام ساختمان،‌ فریدون بلغاری، مدير كل دفتر نظارت بر اجراي استاندارد صنايع فلزي سازمان ملی استاندارد با بیان اینکه 97 درصد از مناطق مسکونی کشور در معرض خطر زلزله قرار دارند، گفت: هم اکنون در روستاها 21 درصد از ساختمان‌ها کیفیت مناسب دارند. وي ادامه داد: ایران جزو 6 کشور حادثه‌خیز دنیاست و از 40 نوع بلای طبیعی موجود در دنیا، امکان وقوع 30 حادثه در کشورمان وجود دارد.

بلغاري با اشاره به اینکه تهران جزو 6 شهر دارای بیشترین خطر زلزله در جهان است، اظهار داشت: البته آمارها حاکی از آن است که تلفات ناشی از زلزله در کشور ما سیر نزولی دارد.

نشریه پیام ساختمان در این همایش به عنوان حامی رسانه‌ای حضور فعال یافت و علاوه بر پوشش خبری اقدام به توزیع رایگان نشریه بین مدعوین نمود.