هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

نشریه شماره   169   دوهفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

هزار و يك مسئوليت شهرداري‌ها

 گروه ساخت‌وساز: همهمه و هیاهو اجازه نمی‌دهد صدا به صدا برسد. هرکس برای حل مشکلی آمده، و انتظار دارد که هرچه سریع‌تر به کار او رسیدگی شود. به رغم این همه هیاهو ،کارمندان مشغول کار هستند ، آرام‌آرام با یکدیگر زمزمه می‌کنند و در همان حال به ارباب‌رجوع پاسخ می‌دهند. عده‌ای با دست پر و لب خندان بازمی‌گردند وعده‌ای دیگر غرولُند کنان از پله‌ها پایین می‌آیند. این مسئله اتفاقی نیست بلکه کار هرروزه در شهرداری است.

شهرداری‌ها از شهروندان عوارض و مالیات دریافت می‌کنند تا خدمات رفاهی به شهروندان داده و پاسخگوی مشکلاتشان باشد به همین دلیل شهرداری‌ها از ادارات پر رفت‌وآمد در همه شهرها هستند. اما خبرنگار پیام ساختمان هر از گاهی به یک منطقه شهرداری تهران سرزده و گوشه‌هایی از مشکلات شهروندان را با عنوان «مراجعات مردم به شهرداری‌ها» واگویه می‌کند تا شما از نزدیک در جریان چندوچون برخی از این مشکلات قرار گیرید.گزارش این شماره را بخوانید:

شكايت از جوشكار

اولین کسی که با خبرنگار پیام ساختمان به گفتگو پرداخت، خانمی میان‌سال بود که از جوشکار محل حسابي ‌شاکی بود. "زمانی که بنده قصد خريد خانه داشتم، اهالی محل عنوان کردند که مغازه جوشکاری در آینده‌ای نزدیک به محلی دیگر انتقال می‌یابد و ما هم به گمان اینکه به زودی از شر صدای گوش‌خراش جوشکاری خلاص می‌شویم، خانه را خریداری کردیم. از آن تاریخ حدود یک سال گذشته است ولی خبری از نقل مکان آقای جوشکار نیست."

وی افزود: بنده از کره دیگری نیامده‌ام و متعلق به همین آب و خاک هستم، می‌دانم که اداره زندگی خرج دارد و آقای جوشکار مجبور است برای ادامه زندگی کارش را ادامه دهد اما ما هم گناهی نداریم و نمی‌توانیم سر و صدای وحشتناک کار او را از صبح تا شب تحمل کنیم. جالب‌تر اینکه ایشان علاوه بر مغازه، پیاده‌رو را هم قرق کرده و به همین دلیل سر و صدا چندین برابر شده است. باور کنید همین جوشکاری ارزش خانه ما را تا حدود زیادی پایین آورده است. خلاصه اینکه در نهایت با مالک مغازه که آن را به آقای جوشکار اجاره داده بود، صحبت کردیم و خواستار لغو قرارداد اجاره شدیم. مالک مغازه هم عنوان کرد؛ علیرغم اینکه مدتی از قرارداد (شش ماه) باقی مانده است در ازای پرداخت مبلغی پول، مستأجر را راضی می‌کند که مغازه را خالی کند.

وی ادامه داد: متأسفانه مستأجر مغازه (جوشکار) به تخلیه مغازه رضایت نمی‌دهد و همچنان مشغول به کار است تا اینکه مطلع شدیم بند 20 ماده 55 قانون شهرداری به این مشکل رسیدگی می‌کند و الآن با مالک مغازه و گواهی استشهاد محلي، برای حل مشکل به شهرداری آمده‌ایم.

مزاحمت شهرداري

مراجعه‌کننده دیگری دلیل مراجعه‌اش به شهرداری را برای خبرنگار ما این‌گونه توضیح داد: محله ما جزو محله‌های بسیار قدیمی است که به دلیل قدمت زیاد، چاله چوله‌های زیادی در سطح معابر محله به وجود آمده است و در صورت بارش باران باید هرروز با لباس‌های گل آلود به منزل مراجعت کنیم.

وی ادامه داد: علاوه بر این، کسبه زیادی در محل ما فعالیت می‌کنند که باعث شده‌اند جوی آب همواره پر از ضایعات شده و آب آن بالا بيايد. از آنجا که رسیدگی به این مشکل به عهده شهرداری است، بنده اینجا آمده‌ام تا از طریق شهرداری پیگیر قضیه باشم. البته هنوز در مراحل اولیه کار هستم و بعید می‌دانم شهرداری بلافاصله و تا قبل از بارش باران‌های پاییزی این مشکل را برطرف کند.

وی به انتقاد از شهرداری پرداخت و گفت: متأسفانه شهرداری در رابطه با ایجاد مزاحمت برای شهروندان، در برخی جاها مقصر است. مثلاً در خیابان ما که عرض پیاده‌رو آن به 5/1 متر هم نمی‌رسد، مجوز نصب دکه مطبوعاتی صادر کرده و این دکه طوری قرارگرفته که بیش از یک متر از عرض پیاده رو را اشغال کرده است. بدتر اینکه اطراف دکه تبدیل به پاتوق افراد شده و مراجعه مردم به ویژه بانوان به بانکی که روبه‌روی دکه است، با مشکلاتي مواجه می‌شود.

اخلاق مند باشيد نه قانون‌مند

پیرمردی که به سختی پله‌های شهرداری را بالا می‌رفت نیز به خبرنگار ما گفت: حدود یک ماه است برای گرفتن پروانه کسب به شهرداری می‌آیم و هر بار اعلام می‌کنند که باید یک هفته دیگر مراجعه کنم. خدا می‌داند که با این وضعیت آمد و رفت برایم غیرممکن است و پاهایم نای راه رفتن ندارند. حتی گوشم هم سنگین است و چندین بار به خاطر جواب‌های سربالای پرسنل شهرداری دچار سردرگمی شده‌ام. متأسفانه شهرداری همه را به یک چشم می‌بیند و اصلاً ملاحظه وضعیت جسمانی مراجعه‌کنندگان را نمی‌کند. منِ پیرمرد با جوان 18 ساله وضعیت یکساني نداريم. از شما خواهش می‌کنم در گزارشتان بنویسید که اگر پیرمرد يا هر كسي که از وضعیت جسمی مطلوبي برخوردار نیست به اداره‌ای مراجعه کرد، كار‌هايش را سريع‌تر انجام دهيد و بیشتر از قانون‌مند بودن، اخلاق‌مند باشید.

تكدي سازمان‌یافته

مراجعه‌کننده دیگری به خبرنگار ما گفت: بنده از طرف مدیرعامل یک شرکت خصوصی به شهرداری مراجعه کرده‌ام. علت مراجعه بنده هم مشکلاتی است که تکدی‌گری سازمان‌یافته به وجود آورده است. شرکت ما از بدو تأسیس به دلیل وجود افرادی که در اطراف شرکت تکدی‌گری می‌کردند، با مشکلاتی روبه‌رو شده است. این افراد به نام گدایی در اطراف شرکت حضور دارند اما در فرصت مناسب اقدام به سرقت اموال شرکت می‌کنند. اکنون با پیگیری‌های انجام‌شده متوجه شدیم که برخی از این افراد برای اشخاص سودجو کار می‌کنند.

وی اضافه کرد: آخرین چالش‌ ما هم مربوط به دو روز پیش بود. جایی که گداها به سمت چند مدیر عالی‌رتبه که از دوستان نزدیک مدیرعامل بودند، هجوم آوردند و طلب پول کردند. از آنجایی که شهرداری‌ها بر اساس بند 5 قانون شهرداری‌ها می‌توانند نسبت به جمع‌آوری گدایان از سطح شهر اقدام کنند، به اینجا مراجعه کرده‌ام و امیدوارم که کار جمع‌آوری متکدیان به مراجع دیگر نکشد.

نگهداري سگ و ايجاد رعب و ترس

آخرین مراجعه‌کننده که با پیام ساختمان به گفتگو پرداخت، به خبرنگار ما گفت: یکی از ساکنان آپارتمان ما که ً در طبقه ما زندگی می‌کند، در واحدش چند قلاده سگ خارجی نگهداری می‌کند که همین موضوع باعث ایجاد رعب و ترس در بین خانواده‌ام شده است. می‌خواستم بدانم که این مشکل زیرمجموعه کمیسیون ماده 55 شهرداری‌ها قرار می‌گیرد یا باید از نهادی دیگر آن را پیگیری کنم.