هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

نشریه شماره   169   دوهفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

تغییر نحوه واگذاری و ساخت مسکن مهر


معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به تلاش‌های این نهاد در جهت بهبود وضعیت مسکن گفت : ساخت‌وساز مسکن در آینده‌ای نزدیک مردم محور خواهد شد.

محسن نریمان با اشاره به تلاش‌ها و فعالیت‌های وزارت خانه راه و شهرسازی در جهت بهبود وضع مسکن مردم اظهار کرد: در آینده‌ای نه چندان دور و مطابق برنامه‌هایی از پیش تعیین‌شده ساخت‌وساز مسکن مردم نهاد خواهد شد.

وی افزود: بر اساس برنامه‌های از پیش تعیین‌شده طرح‌های آینده ساخت‌وسازها مردم محور خواهد شد و از مشارکت مردمی برای تحقق اصل 44 قانون در راستای خصوصی‌سازی استفاده می‌شود و در آینده خود مردم، شهرهای بزرگ و با هویت ایرانی اسلامی خواهند ساخت.

وی با اشاره به اولویت‌های این نهاد در زمینه مسکن تصریح کرد: در زمینه مسکن و در جهت بهبود و کاهش قیمت مسکن در کشور مسکن مهر در اولویت قرار خواهد داشت.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به پایبندی دولت به تعهداتش در مورد مسکن مهر تاکید کرد: کسانی که در گذشته در مسکن مهر ثبت‌نام کرده‌اند اطمینان خاطر داشته باشند که دولت به تعهدات پیشین پایبند است اما در آینده روند ساخت و واگذاری این قبیل مسکن‌ها تغییر خواهد کرد.

نریمان درباره تعداد واحدهای مسکن مهر در کشور نیز گفت: در کشور بیش از 2میلیون واحد مسکن مهر وجود دارد که حدود 420 هزار واحد آن در شهرهای جدید ساخته‌شده و از این تعداد حدود 240 هزار واحد آن در شهرهای جدید استان تهران یعنی پرند، هشتگرد، اندیشه و پردیس قرار دارد.