طرح‌های آخوندی روی کاغذ جواب می‌دهد

شمار نشریه : 169


عضو کمیسیون عمران مجلس با اشاره به اینکه تنها نقطه مثبت برنامه‌های وزیر راه و شهرسازی برای مسکن تاکید بر حمایت‌های دولتی است، گفت: برنامه‌های آخوندی برای بخش مسکن فقط روی کاغذ عملیاتی است.

محمدرضا رضایی تصریح کرد: دولت نهم و دهم با اجرای طرح مسکن مهر تلاش کرد اقشار کم‌درآمد را صاحب‌خانه کند، هر چند ایراداتی به طرح وارد است اما با این حال بسیاری از مردم با طرح مهر صاحب‌خانه شده یا در آینده دارای سرپناه می‌شوند.

وی ادامه داد: اینکه بگوییم دولت از این طرح کنار بکشد و ساخت‌وساز مسکن را به بخش خصوصی و مردم واگذار کنیم کار بسیار سختی است، بنابراین دولت باید حمایت‌های مالی در بخش مسکن را داشته باشد.

وی با اشاره به برنامه‌های آخوندی برای بخش مسکن گفت: وزیر راه و شهرسازی پیش از اخذ رأی اعتماد جلسه‌ای با اعضای کمیسیون عمران داشت و برنامه‌هایی را برای بخش مسکن کشور ارائه کرد که مدل‌های وی با مدل‌های علی نیکزاد، وزیر سابق راه و شهرسازی متفاوت است، اما نقطه اشتراک دو وزیر تاکید بر وجود حمایت‌های دولتی در حوزه ساخت‌وساز مسکن است.

عضو کمیسیون عمران مجلس با اشاره به اینکه رویکرد مثبتی در برنامه‌های دکتر آخوندی دیدم، گفت: امیدوارم در عمل نیز این‌گونه باشد، هر چند بخش زیادی از برنامه‌های وزیر راه و شهرسازی در حوزه مسکن در طولانی مدت تأثیرگذار است.

رضایی ادامه داد: واقعیت این است که بخش اعظم برنامه‌های آخوندی در حوزه مسکن کتابی و نوشتاری است و عملی نیست.