پیام ساختمان در خدمت توسعه صنایع کشور

شمار نشریه : 168

علی اکبر آخوندپور:

با توجه به پیشرفت علم و تکنولوژی و ارائه کالاها و روش های اجرای جدید در صنایع مختلف به ویژه صنعت ساختمان، نمایشگاه‌ها با هدف ايجاد زمینه مطلوب براي تبادل اطلاعات بین توليدكنندگان و مصرف‌كنندگان و همچنين ارائه آخرين دستاوردهاي آنها برگزار می‌شود. بي‌شك برگزاري نمايشگاه‌هاي تخصصي، تاثيرات مثبتي در پيشرفت و توسعه کشور خواهد داشت. پیام ساختمان برای برقراری این ارتباط موثر و فراهم آوردن زمینه تبادل اطلاعات بین دست اندرکاران صنعت ساختمان کشور با حضور فعال و مداوم خود توانسته است نقش انکارناپذیری ایفا نماید. در ذیل به تعدادی از نمایشگاه های برگزارشده اخیر را که ما همراه شما در آنجا حضور داشتیم، اشاره می کنیم:
دوازدهمین نمایشگاه صنعت ساختمان و سیستم‌های سرمایشی و گرمایشی، همزمان با نمایشگاه کاشی، سرامیک، چینی و شیرآلات بهداشتی ساختمان از 2 تا 5 مهر در محل دائمي نمايشگاه بين‌المللي اراک برگزار شد.

به گزارش خبرنگار پيام ساختمان، در این نمایشگاه که در مساحتی به وسعت پنج هزار مترمربع و با حضور بیش از 90 شرکت و غرفه دایر شد، تولیدکنندگان و نمایندگی‌های رسمی معتبر داخلی و خارجی، آخرین دستاوردهای صنعت ساختمان از جمله ماشین‌آلات، کاشی و سرامیک، دکوراسیون، عایق و انواع مصالح ساختمانی را به نمایش گذاشتند. در نمایشگاه اراک، شرکت‌های داخلی از استان‌های تهران، فارس، خراسان، البرز، آذربایجان شرقی، اصفهان و قم و نمایندگی‌هایی از کشورهای ترکیه، کره، تایوان، چین و هند حضور داشتند.

نشريه پيام ساختمان در اين نمايشگاه حضور يافت و ضمن پوشش خبري، اقدام به توزيع رايگان و هدفمند نشریه در بين بازديدکنندگان و شرکت‌کنندگان نمود.

 

نمایشگاه صنعت ساختمان يزد

هشتمین نمايشگاه مصالح ساختمانی و دهمین نمایشگاه تأسیسات ساختمانی، لوله و اتصالات و لوازم سرمایشی و گرمایشی از 2 تا 6 مهر در یزد برگزار شد. در این نمایشگاه 20 نمایندگی شرکت‌های خارجی و حدود 120 شرکت داخلی آخرین محصولات و فناوری‌های خود را در محل برگزاری نمایشگاه‌های بین‌المللی استان یزد(سالن کابل‌های مخابراتی شهید قندی) ارائه کردند.

به گزارش خبرنگار پیام ساختمان، در مراسم افتتاح اين نمايشگاه وزیرمختار کشور تایلند به همراه هیئت همراه و محمدرضا قمی، رئیس اتاق بازرگانی استان یزد و مصطفی بوستانی، مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی استان یزد حضور داشتند.

در جريان ديدار وزیرمختار كشور تايلند و هيئت همراه از هشتمين نمايشگاه مصالح ساختماني و دهمين نمايشگاه تأسیسات سرمايشي و گرمايشي استان يزد بر روابط تجاري بين دو كشور تاكيد شد. وی با اظهار خرسندي از حضور خود در نمايشگاه بین‌المللی استان يزد گفت: برگزاري چنين نمايشگاهي در استان يزد قابل‌تقدیر است و اين نمايشگاه تمامي ویژگی‌های يك مكان نمايشگاهي مدرن را دارا مي‌باشد.

وي ضمن اظهار تمايل و اعلام آمادگي خود براي برگزاري نمايشگاه‌هاي تخصصي در كشور متبوعش، خواستار حضور بيشتر كالاهاي صنعتگران ايراني در بازار تایلند شد.

در اين بازديد سه ساعته، مصطفی بوستانی، مديرعامل شركت نمايشگاه بین‌المللی استان يزد، به معرفي واحدهاي توليدي شرکت‌کننده در نمايشگاه پرداخت و گفت: هشتمين نمايشگاه مصالح ساختماني و دهمين نمايشگاه تأسیسات سرمايشي و گرمايشي استان يزد با هدف ايجاد بازار مطلوب براي تبادل اطلاعات توليدكنندگان و مصرف‌کنندگان و همچنين ارائه آخرين دستاوردهاي صنعت ساختمان در استان يزد برگزار شده است.

لازم به ذکر است نشريه پيام ساختمان همچون هميشه، در اين نمايشگاه حضور يافت و اقدام به پوشش خبري و توزيع رايگان و هدفمند نشریه در بين بازديدکنندگان و شرکت‌کنندگان نمود.

گردهمایی روابط عمومی سازمان‌های نظام مهندسی ساختمان سراسر کشور

سومین گردهمایی مدیران و کارشناسان روابط عمومی سازمان‌های نظام مهندسی ساختمان سراسر کشور به میزبانی نظام مهندسی ساختمان خراسان رضوی ،روزهای سوم و چهارم مهرماه در مشهد مقدس برگزار شد.

اعتمادسازی موجب تنفیذ اختیار است

به گزارش خبرنگار اعزامی پیام ساختمان به مشهد مقدس، رئیس سازمان نظام مهندسی خراسان رضوی در آئین افتتاحیه این گردهمایی اظهار داشت: هر سازمانی استراتژی مشخصی برای رسیدن به اهداف خود دارد که در این میان روابط عمومی‌ها نقش موثر و بارزی در این زمینه دارند.

اخوان عبدالهیان با تاکید بر اینکه روابط عمومی‌ها باید در راستای اعتمادسازی بین جامعه و مهندسان تلاش کنند ابراز داشت: برای ارتقای جایگاه و شأن مهندسان و مهندسی باید نقش مهمی که این قشر بر عهده دارند در جامعه به خوبی تبیین شود.

رئيس سازمان نظام مهندسي ساختمان استان خراسان رضوي گفت: مردم از نظام مهندسی کیفیت، مسئولان خدمات مطلوب و اعضا نیز شفافیت در اطلاع‌رسانی و صداقت در گفتار و عمل انتظار دارند که در همه این موارد روابط عمومی‌های نظام مهندسی استان‌ها نقش موثر و بسزایی بر عهده دارند.

وی تصريح كرد: طبق مصوبه‌اي در هیئت‌مدیره شوراي مركزي، هر روابط عمومي بودجه مشخصي دارد و براي تمام استان‌ها رابط مشخص‌شده تا با روابط عمومي شوراي مركزي در ارتباط باشند.

رئيس سازمان نظام مهندسي ساختمان استان خراسان رضوي همچنین گفت: اعتمادسازی از سوی روابط عمومی‌های سازمان‌های نظام مهندسی موجب فراهم آمدن بستری خواهد شد که مسئولان تمایل به تنفیذ اختیارات به نظام مهندسی پیدا می‌کنند.

به گزارش خبرنگار اعزامی پیام ساختمان، رئيس كميسيون انتشارات شوراي مركزي سازمان نظام مهندسي ساختمان کشور نیز در سخنانی با اشاره به اهمیت کارکرد روابط عمومی‌ها ابراز داشت: امروز با رشد تکنولوژی و ابرازهای رسانه‌ای ، کمتر سازمان و یا نهادی می‌تواند بگوید که به روابط عمومی نیازی ندارد.اژدري مقدم تصریح کرد: روابط عمومی‌های نظام مهندسی در استان‌ها ، تبلور عینی فعالیت‌های حرفه‌ای بیش از 250 هزار نفر مهندس هستند که خدمات ارزشمندی به جامعه ارائه می‌کنند.

اژدري مقدم ، روابط عمومی نظام مهندسی‌های استان‌ها را از مظلوم‌ترین روابط عمومی‌ها در بین سازمان‌ها و نهادهای مختلف برشمرد و افزود: شاید یکی از دلایل این امر ، عدم آشنایی کافی عموم جامعه با فعالیت‌ها و نقش سازمان‌های نظام مهندسی است که این مسئله بیانگر نیاز فعالیت مستمر مدیران و کارشناسان روابط عمومی است تا گرد مظلومیت از چهره آنان زدوده شود.

رئيس كميسيون انتشارات شوراي مركزي سازمان نظام مهندسي ساختمان کشور بیان داشت: نقش آموزش و پژوهش در قانون نظام مهندسی پررنگ و با اهمیت نشان داده شده است که در این بین، روابط عمومی‌ها نیز باید بر روی این دو موضوع مهم تکیه داشته باشند.

دبير شورای هماهنگی روابط عمومی نظام مهندسی ساختمان کشور نیز با ارائه گزارشی از فعالیت‌های این شورا اظهار داشت: از تشکیل نخستین گردهمایی مسئولان روابط عمومی سازمان‌های نظام مهندسی استان‌های کشور ، چیزی در حدود دو سال می‌گذرد که این شورا از آبان ماه 90 تا مهرماه 92 سیزده جلسه با حضور اعضای منتخب و سه جلسه با حضور مسئولان روابط عمومی برگزار کرد که نتیجه آن تلاش و همفکری شورا و مدیران بوده است.

سعيد کيوانی ابراز داشت: این شورا در نخستین جلسه‌های تشکیل‌شده با توجه به زیرساخت‌های روابط عمومی‌ها ، تدوین پیش‌نویس سند چشم‌انداز روابط عمومی به منظور تعیین دور نمای فعالیت‌های سازمان را در دستور کار قرار داد.وی با اشاره به برنامه‌های توسعه‌ای در خصوص آموزش‌های تخصصی به روابط عمومی‌ها گفت:مقدمه آموزش و ارتقای جایگاه علمی شاغلین این بخش در قالب برگزاری دوره‌های آموزشی به عنوان یک امر مهم مورد پیگیری شورا قرار گرفت به طوری که جلسات کشوری مدیران روابط عمومی ، بازدید معین‌ها از ستادهای استانی و نیز ارزیابی از نشریات استانی به عنوان یک موضوع آموزشی دیده شده است.

به گزارش خبرنگار اعزامی پیام ساختمان به مشهد مقدس، دومین روز از سومین گردهمایی آموزشی مدیران و کارشناسان روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان سراسر کشور، با سخنرانی ریاست سازمان نظام مهندسی کشور آغاز شد.

سید مهدی هاشمی در این مراسم گفت: یکی از وظایف روابط عمومی‌ها معرفی ارزش‌هاست و در سازمان نظام مهندسی باید فعالیت روابط عمومی‌ها بر محور ارزش‌های مهندسی که با علم، فن و هنر بر پایه تعقل و تدبر شکل گرفته عمل شود.وی خطاب به مدیران و کارشناسان روابط عمومی حاضر در مراسم گفت: بزرگ‌ترین توانمندی ما نیروی انسانی ارزشمند ماست و شما نخبگان و فرهیختگان به عنوان چکیده ای از توانمندی سازمان هستید.

مهندس هاشمی سند چشم‌انداز سازمان را محوری‌ترین و مهم‌ترین ارزش سازمان نظام مهندسی برشمرد و ابراز خوشحالی کرد که پیوست روابط عمومی این سند در مسیر تدوین و تصویب قرار دارد. وی ادامه داد: در حرفه ما ارزش‌هایی نهفته است که باید برجسته شود و این مهم‌ترین وظیفه روابط عمومی‌هاست.