هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

نشریه شماره   168   دوهفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

صدور اسناد مالکیت اراضی وقفی


مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان تهران از صدور 100 فقره سند مالکیت برای اراضی وقفی استان طی پنج ماه نخست سال جاری خبر داد و افزود: براساس برنامه ریزی ها مقرر شده تا پایان سال جاری برای هزار پلاک شناسایی شده، سند مالکیت صادر شود.

سید صادق سعادتیان اظهار داشت: به منظور تثبیت املاک وقفیِ فاقد معارض در استان تهران، کمیته ای با محوریت اداره اوقاف و ثبت اسناد و املاک تشکیل شده که این کمیته املاک وقفی استان تهران را شناسایی کرده و پس از احصای فرآیند ثبتی، در صورتی که معارضی برای اراضی مذکور وجود نداشته باشد، در راستای قانون برنامه پنجم اقدام به صدور سند مالکیت می کند.

مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان تهران ضمن اعلام آمادگی برای گسترش همکاریها با اداره اوقاف و امور خیریه استان، افزود: به منظور جلوگیری از سوءاستفاده افراد سودجو و موقوفه خواری در مناطق مختلف استان، اداره ثبت اسناد و املاک استان، آمادگی دارد تمام اسناد مالکیت قدیمی اوقاف را به اسناد کاداستری (تک برگی) تبدیل کند.

وی متذکر شد: در حال حاضر صددرصد استعلامات حوزه ثبت اسناد، در بزرگترین استان کشور الکترونیکی است و سیستم کاغذی از اواخر سال 91 به طور کامل کنار گذاشته شد.