هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

نشریه شماره   168   دوهفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

تعطیلی کارگاه‌های مسکن مهر صحت ندارد


نایب‌رئیس کمیسیون عمران مجلس، با اشاره به اینکه اصراری بر شروع پروژه‌های جدید مسکن مهر نداریم ،گفت: تعطیلی کارگاه‌های پیمانکاران پروژه مسکن مهر صحت ندارد و در شرایط فعلی عملیات ساخت‌وساز برخی از این پروژه‌ها آغاز نشده، اما این موضوع به معنی تعطیلی یا نیمه‌کاره رها شدن این طرح توسط پیمانکاران نیست.

عبدالکریم حسین زاده، نماینده مردم نقده و اشنویه در مجلس شورای اسلامی، افزود: افراد خاص و کم درآمد جامعه به امید خانه‌دار شدن در پروژه مسکن مهر ثبت‌نام کرده‌اند، لذا تکمیل و اتمام این طرح باید اولویت اصلی وزارت راه و شهرسازی محسوب شود. وی تصریح کرد: شرکت‌های تعاونی مسکن باید در راستای اهداف عالیه که همان صاحب مسکن شدن افراد آسیب‌پذیر جامعه است، حرکت کنند و با اتمام طرح‌های ناتمام، معضلات اقشار فاقد مسکن را کاهش دهند، هرچند اصراری بر شروع پروژه‌های جدید نیست.

حسین زاده اظهار کرد: بدون شک اتمام پروژه‌های طرح مسکن مهر به تعامل و همکاری هرچه بیشتر پیمانکاران با وزارت راه و شهرسازی نیاز دارد.

این نماینده مردم در مجلس نهم، در مورد ورود بخش خصوصی به بازار مسکن، عنوان کرد: دولت باید بر تمامی امور مربوط به مسکن تأثیرگذار باشد، اما بخش خصوصی نیز با ورود به بخش مسکن کمک قابل‌توجهی به این بازار خواهد کرد.

وی ادامه داد: دولت باید دارای برنامه‌ای اساسی در مورد مسکن باشد تا قیمت آن به طور کاذب افزایش نیافته و کیفیت مسکن نیز تنزل پیدا نکند.

نایب‌رئیس کمیسیون عمران مجلس، خاطرنشان کرد: با ورود و رقابت بخش خصوصی با یکدیگر در بازار مسکن، می‌توان به تغییر و تحولات مثبت این بازار خوش‌بین بود.