هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

نشریه شماره   167   دوهفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

بـازاري بـدون رونق و ركود


گروه بازار ساختمان: نزدیک شدن به فصل پاييز زمان خوبي است تا نگاهي به بازار مصالح ساختماني داشته باشيم چرا كه هم به پايان فصل ساخت ساز نزديك می‌شویم و هم سرد شدن تدريجي آب و هوا بر سرعت فعالیت‌های ساخت‌وساز افزوده است و سازندگان مسكن براي اتمام پروژه‌های خود تعجيل می‌کنند. در اين شرايط خوب است وضعيت اين بازار را از مسئولان تشکل‌های كشوري و استاني مصالح ساختماني جويا شويم.

جعفر منتظري، رئيس اتحاديه مصالح ساختمانی تهران در خصوص اينكه بازار مصالح ساختماني در چه مسیری حركت می‌کند، در گفتگو با خبرنگار پيام ساختمان تاكيد كرد: شرايط بازار مصالح به صورت سنتي بايد همراه با رونق باشد اما نمی‌توان وضعيت فعلي بازار را مانند رونق اوايل تابستان دانست. با اين حال بازار به صورت كلي در شرايط عادي است، به اين صورت كه نه رونق آنچناني دارد و نه دچار ركود شده است. وی در خصوص قيمت سيمان نیز گفت: از زمان افزايش قيمت در ابتداي سال تاكنون قیمت سیمان هيچ تغييري نداشته و هر كيسه سيمان به قيمت 6 هزار و 500 تا 7 هزار تومان در بازار خرده‌فروشی مورد معامله قرار می‌گیرد.»

منتظري كه با 70 سال سن ، عمري را در بازار مصالح ساختمان گذرانده در خصوص تشكيل اتاق اصناف هم به خبرنگار پیام ساختمان گفت: « اين تشكل ، سال‌ها قبل هم وجود داشت اما با اقدامي ناصواب دو بخش توليدي و توزيعي آن از هم جدا شد، حال آنكه بايد توليد و توزيع مكمل يكديگر باشند و بهتر است اين دو بخش اقتصادي در كنار هم و در يك تشكل بزرگ حضور داشته باشند. وي ادامه داد: توليد و توزيع بايد يكديگر را همپوشاني كنند چرا كه لازم و ملزوم يكديگرند و خوب نيست يك بخش خود را برتر از ساير بخش‌ها بداند.