نشریه شماره   167   دوهفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

آزمون ورود به حرفه مهندسی در مشهد


ثبت نام آزمون ورودی حرفه مهندسان ساختمان اداره کل راه و شهرسازی خراسان رضوی تا پایان شهریور ماه ادامه دارد.

محمد حدیدی با اعلام خبر برگزاری آزمون ورود به حرفه مهندسان اظهار کرد: در اجرای آئین نامه اجرائی قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان، آزمون ورود به حرفه مهندسان، کاردان‌های فنی ساختمان و معماران تجربی در تاریخ 21 و 22 آذرماه امسال، همزمان با سراسر کشور در استان خراسان رضوی برگزار می‌شود.

حدیدی اضافه کرد: سابقه کار حرفه‌ای مورد نیاز برای این آزمون مطابق با ماده 5 آیین نامه اجرایی قانون نظام مهندسی ساختمان خواهد بود و نحوه محاسبه سال‌های لازم از تاریخ اخذ مدرک تحصیلی تا پایان اسفند ماه 1392 است و چنانچه متقاضی در صورت نداشتن شرایط لازم با ورود اطلاعات نادرست نسبت به ثبت نام اقدام و در آزمون نمره قبولی کسب کند نه تنها قبولی نامبرده کان لم یکن تلقی شده، بلکه با وی مطابق ضوابط و مقررات برخورد خواهدشد.

ثبت‌نام این آزمون‌ها از طریق وب سایت دفتر امور مقررات ملی ساختمان وزارت راه و شهرسازی به آدرس http://www.inbr.ir/ انجام شده و تاپایان شهریورماه ادامه خواهد داشت و دراین مرحله به داوطلبان توصیه می شود، حتما با مطالعه دقیق و کامل دفترچه راهنمای آزمون نسبت به ثبت نام اقدام کنند.

قبولی در آزمون مذکور، یکی از شرایط اخذ پروانه اشتغال بوده و متقاضی در صورت قبولی در آزمون و احراز سایر شرایط مشخص شده در قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان موفق به اخذ پروانه اشتغال به‌کار خواهد شد.