هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

نشریه شماره   167   دوهفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

آزمون ورود به حرفه مهندسی در مشهد


ثبت نام آزمون ورودی حرفه مهندسان ساختمان اداره کل راه و شهرسازی خراسان رضوی تا پایان شهریور ماه ادامه دارد.

محمد حدیدی با اعلام خبر برگزاری آزمون ورود به حرفه مهندسان اظهار کرد: در اجرای آئین نامه اجرائی قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان، آزمون ورود به حرفه مهندسان، کاردان‌های فنی ساختمان و معماران تجربی در تاریخ 21 و 22 آذرماه امسال، همزمان با سراسر کشور در استان خراسان رضوی برگزار می‌شود.

حدیدی اضافه کرد: سابقه کار حرفه‌ای مورد نیاز برای این آزمون مطابق با ماده 5 آیین نامه اجرایی قانون نظام مهندسی ساختمان خواهد بود و نحوه محاسبه سال‌های لازم از تاریخ اخذ مدرک تحصیلی تا پایان اسفند ماه 1392 است و چنانچه متقاضی در صورت نداشتن شرایط لازم با ورود اطلاعات نادرست نسبت به ثبت نام اقدام و در آزمون نمره قبولی کسب کند نه تنها قبولی نامبرده کان لم یکن تلقی شده، بلکه با وی مطابق ضوابط و مقررات برخورد خواهدشد.

ثبت‌نام این آزمون‌ها از طریق وب سایت دفتر امور مقررات ملی ساختمان وزارت راه و شهرسازی به آدرس http://www.inbr.ir/ انجام شده و تاپایان شهریورماه ادامه خواهد داشت و دراین مرحله به داوطلبان توصیه می شود، حتما با مطالعه دقیق و کامل دفترچه راهنمای آزمون نسبت به ثبت نام اقدام کنند.

قبولی در آزمون مذکور، یکی از شرایط اخذ پروانه اشتغال بوده و متقاضی در صورت قبولی در آزمون و احراز سایر شرایط مشخص شده در قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان موفق به اخذ پروانه اشتغال به‌کار خواهد شد.